Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám alkoholista és agressz...

Az apám alkoholista és agresszív, mit csináljak, hogy ne kattanjak be miatta?

Figyelt kérdés

A szüleim már 10 éve, hogy elváltak azért mert apám egy alkoholista disznó, és szerette fenyíteni, megütni anyát ráadásul sose anyának adott igazat, hanem szívesebben hallgatott mindenféle jöttment senkiházira mint a saját feleségére.

Anya váratlanul meghalt és most ismét itt lakok ennél az "embernél".Nagyon nehéz újra visszaszokni ebbe a környezetbe, amíg anyával laktam minden olyan jó volt vele úgy tudtam beszélgetni mint a legjobb barátnőmmel (tudom ez közhelyesen hangzik, de tényleg így volt), mindig kikérte a véleményem, meghallgatott, tanácsokat adott szóval egyszerűen tökéletes anyuka volt!:) Iszonyatosan hiányzik , mindig úgy érzem, hogy egy rémálomba csöppentem, szeretnék belőle felriadni de ez képtelenség!:(

Amíg anyával laktam az volt a jó, hogy csak hetente kéthetente jöttem ki apához, mert a bíróság így döntött meg én se voltam rá túlzottam kíváncsi bőven elég volt vele eltölteni azt a 2 napot sőt néha még sok is volt, szombaton kimentem ő akkor nem volt otthon este hazajött tök későn megkérdezte milyen a suli, meg ilyen sablon kérdéseket tett fel, én felszínesen válaszoltam rá, vasárnap meg hazajöttem...szerintem egyikünk se kíváncsi különösebben a másik magánügyeire...:S

Apám nem tartja magát alkoholistának, de pedig az, naponta megiszik több pohárka pálinkát, sört mikor mi van kéznél ez már a mindennapjaivá vált, ami elég ijesztő, és ez csak akkor van amikor itthon döglik de mivel kocsmáros így ki tudja napközben mennyit vedel.

Ma rájött a bolondóra és egész nap velem kiabált, de minden apróság miatt, közben pedig áradt belőle a piaszag, úgy szégyenlem, hogy ilyen apám van!:(

Az a durva, hogy félek tőle A SAJÁT APÁMTÓL, legszívesebben elmennék innen de tudom, hogy ha megyek rá nem számíthatok semmiben sem és itt most leginkább az anyagiakra gondolok...

Már 19 éves vagyok és még mindig azt hiszi, hogy az édes pici kislánya vagyok szereti megmondani, mikor jöjjek haza szereti megszabni, hogy kivel legyek, megjegyzéseket tesz a barátaimra stb...

Szerintem a mi apa lánya kapcsolatunk már sose lesz olyan mesébe illő, ha 19 év alatt ez nem történt meg akkor valószínűleg már sose fog...

Mit csináljak, megőrülök emellett az idióta mellett!


2010. jún. 28. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Hívd föl a gyermekvédelmiseket és kérelmezd, hogy más rokonnál helyezzenek el.


Vagy mivel elmúltál 18 lépj le.

2010. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdésed biztos költői kérdés. Hát mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? Megváltozni nem fog, nem is tartja magát alkoholistának. Lehet, hogy még inkább elzüllik, ha elhagyod, de 19 évesen saját lábadra is állhatsz, ha van munkahelyed. Legjobb lenne egy normális fiú, akinek a családja befogadna, s támogatna, amíg talpra tudtok állni. De kereshetsz albérletet egy normális, egyedülálló néninél, vagy egy más lánnyal. Én nem tűrném, hogy alkoholista apám tönkre tegye az életemet. Lehet, ha lelépsz, még észhez is térne.
2010. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyermekvédelem már nem segít,mert nagykorú vagy.Apád egy förtelem,szegény anyud és szegény te! Egy barátnővel tényleg el lehetne költözni,vagy többen együtt.
2010. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nagyon sajnálom Anyukád! 19 éves lány vagyok, alkesz apuval és nemtörődöm anyuval megáldva. Apa lelkileg terrorizál, többször ráhívtuk a rendőrséget, mert erőszakoskodott, de nem lett következménye. Többször kísérelt már meg öngyilkosságot, azt se volt semmi végignézni. Nem mindennap agresszív, mikor józan, egész elviselhető, de amikor nem jön haza korán, tesómmal előre rettegünk, milyen állapotban lesz késő este. Anyu elköltözött a pasijához, persze bármikor hazajön, ha hívom, de nekem inkább nincs szükségem rá, nem nagy segítség. Persze könnyű tanácsolni, hogy költözzünk el, hisz nagykorúak vagyunk tesómmal, de nulla anyagi támogatással nehéz önálló életet kezdeni. Nyáron próbálj pénzt keresni, és egy rendes párt találni, aki támogatna lelkileg. Én azt hiszem megőrültem már, szorongok napközben, ilyen körülmények mellett képtelenség normálisnak maradni. Kitartás Neked, a felnőtt életünkért mi felelünk, ennél már csak jobb lehet a jövőben:)
2010. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Kedves utolsó válaszoló: Nagyon sajnállak, Neked se lehet könnyű, szörnyű, hogy valakinek ilyen családja van mint Neked, vagy mint nekem, egy apának az lenne a feladata, hogy példát mutasson, ösztönözzön, bátorítson ehelyett a mi apánk csak szégyent hoz a fejünkre.Én mindig azzal vigasztalom magam, hogy most még lehet fölényben érzi magát, mert meg tud minket alázni, és kiabálhat velünk hisz tudja, hogy nem szólunk neki vissza csak akkor lesz majd gondban amikor majd 20 30 év múlva megöregszik és ne lesz ki ápolja mert a gyerekeit elmarta maga mellől, na akkor könyöröghet, sírhat és biztos nem fogom őt ápolgatni mert nálam mint apa már nagyon rég leszerepelt.Tudom ez most durván hangzik, de nincs mit szépíteni ez az igazság.

Albérletbe meg sajnos nem olyan könnyű eljutni, főleg Pesten...horribilis árak vannak, de majd lesz valami, júliustól elkezdek dolgozni és próbálok spórolni, hogy amint csak lehet el tudjak innen húzni, lehet, hogy az első pár hónap nem lesz egy leányálom de azt tudom, hogy 1000-szer jobb lesz mint most!:)

2010. jún. 28. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:

21:13-nak.


Nem igaz sajnos,hogy a felnőtt életünkért mi felelünk.Vastagon benne van a mi felnőttségünkben a szüleink viselkedése,amit kaptunk.Ők is felel(né)nek értünk.

2010. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 18 éves vidéki lányként, kevésbé durva, de szintén alkoholt, hangerőt és lelki terrort nem megvető apával megáldva a továbbtanulásban látom az egyetlen kiutat, ami nem börtönbe, vagy utcára vezet. A cél: egyetem az ország lehető legtávolabbi részében, és jó úton haladok. Néha én is úgy érzem, menten megőrülök tőle, mivel neki az a beszélgetés, ha hibákat keres bennem, kötekedik, és úgy bánik velem, mint egy ötévessel. Ezért, ha lehet, inkább nem is szólok hozzá. Igaz, hogy anyagi téren megad mindent, de az nem mindig elég, hiszen az aranykalitka is börtön. Az ő példája a legjobb, hogy a gyerekkor meghatározza a felnőtet, mivel ő gyerekként is ugyanazt látta, sosem tudta, milyen egy jó apa-gyerek kapcsolat. Próbálok erre gondolni, ha éppen túlmegy a határon, de nem tudok rá apaként nézni. És nem tudom, ki fogja orvoshoz hordani, ha pár éven belül besokall a mája a sok töménytől...

Tudom, hogy közhely, de ne hagyd, hogy apukád tönkre tegyen. Ne viselj el mindent, amit művel, és ne álmodozz olyan kapcsolatról, ami már nem valósulhat meg - legalábbis, amíg rá nem jön, hogy gondjai vannak az itallal, és dönt ő maga a saját akaratából a változás mellett. Ez persze nem lesz könnyű, ha nep mint nap alkohollal dolhozik... Ne hagyd, hogy bármit is lásson abból a fájdalomból, amit okoz neked a viselkedésével, mert sok felfogással ellentétben a közömbösség az, ami a legjobb fegyver lehet a kezedben. A félelemmel csak magadnak ártasz. A feszültséget próbáld meg levezetni sporttal, zenével, vagy írd ki magadból, nekem az utóbbi kettő vált be. Az egyetlen, amit apukámnak köszönhetek, hogy hatalmas türelemre és önuralomra tettem szert, és rajta kívül senki más nem képes kihozni a sodromból.

2010. jún. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Elég durva hogy ennyi semmire kellő "szülő" van.

Sajnos nekem is alkoholista apám, egy nem normális anyám meg tesóim vannak...

Soha nem dolgoztak a szüleim így egész gyerek koromban nélkülöznöm kellett.

Annyit tudok javasolni hogy menj el dolgozni minnél hamarabb és ahogy találsz egy lehetőséget menekülj!!!!!

Én ugyan ezt teszem de sajnos még csak munka van.

De legalább addig se vagyok otthon....

Tehát munka keményen aztán egyszer ha sikerül törj ki és még köpni se fordulj vissza! Mert ha vissza nézel vissza eshetsz a nyomorba!

23f

2016. jún. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!