Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne lekoptatni a...

Hogy lehetne lekoptatni a gyerekes rokont sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Neki két gyereke van, a nagyobb 7 éves, a kicsi 2, az én lányom most lesz tavasszal 2 éves. A szülők nem igazán társasági emberek, nagyon barátaik sincsenek, ezért az anyuka megörült, mikor kiderült, hogy hasonló korúak lesznek a gyerekeink, mert így milyen jó lesz együtt felnőniük. Viszont elég nagy problémák vannak, nem szeretném részletezni túlságosan. De a nagyobbik lány borzasztóan neveletlen, kezelhetetlen és csúnyán is beszél. Vad és bunkó, bármennyire is rossz ezt leírni egy kislányra. A kisebb pedig rettenetesen sírós, és akaratos, anyuka meg folyton túl akarja kiabálni a sírást, ezért olyan az egész család, mint egy cigány pereputty. Folyamatosan hív, ír, hogy lejönne kicsit a gyerekekkel, aminek folyton az a vége, hogy itt akarja őket hagyni, mert "dolga van". Hiába mondom, hogy a kisebb nem nyugszik meg tőlem, és a nagy nem hallgat rám. Ma is ideállítottak ebédidőben, hogy "jaj erre jártak, bejönnek kicsit megmelegedni". Karácsony előtt érkezett meg az új kanapénk, a nagyobb lány összevissza mancsolta az egészet, mikor megláttam, azt hittem, hogy elsírom magam. Ráadásul ő féltékeny a lányomra is, ha találkozunk, vagy itt vannak, folyton mászik az ölembe, csimpaszkodik és ha ezt nem tűröm, vagy megkérem, hogy üljön inkább mellém, kiborul. Olyankor üt, vág, harap, karmol. Most karácsonykor is olyan cirkuszt csinált, hogy mindenki csak nézett kínosan, utána anyukám mondta, hogy ezt a kisgyereket pszichológushoz kéne hordani, mert nem normális, amit csinál. A szülők szerint viszont minden oké vele, pedig már az iskolában is jelezték, hogy nem.


A mai betoppanásuk után a férjem mondta, hogy valahogy állítsuk le őket, mert nem igaz, hogy hazajön 3-4 körül, és őrültek háza fogadja itthon mindig. Viszont nem akarok vitát, megsértődést.


2019. jan. 12. 20:52
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
28%

Előző vagyok.

-Tiltsd le telefonon, facebookon stb.

-Hát akár jönni, akkor azt csinálod amit leírtam.

-Ha semmisem válik be, akkor verd ki a balhét!


Amúgy,tényleg egy energiavámpir, ráadásul ellet gyereket a pénzért és hozzád akarja passzolni. Ha hagyná, akkor már nálatok lakna a 2 gyerek.

2019. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%
*hagynád
2019. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
61%
Hagytad, hogy a fejedre nöljön. Szerintem pontosan tudja azt, hogy te nem szivesen vigyázol a gyerekeire viszont úgyse fogsz szólsz neki emiatt. Sajnos ezt már sértödés nélkül nem fogod tudni elintézni. Én elöször megpróbálnék vele beszélni és ha akkor sem vesz vissza, simán csak letiltanám mindenhonnan. majd észre veszi magát. Ne érezd magad rosszul miatta, fordított helyzetben vajon öt mennyire érdekelné hogy te megsértödsz-e vagy sem?
2019. jan. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
70%

"az anyuka megörült, mikor kiderült, hogy hasonló korúak lesznek a gyerekeink, mert így milyen jó lesz együtt felnőniük."


Amilyen mulya vagy, már csak kb. 20 évet kell kibírnod velük amíg felnőnek...

2019. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
45%

Az a legjobb,ha egy eletre megsertodnek es tobbet nem latod oket.


Mert nem tudod te vagy a ferjed megmondani nekik,h tobbet ne jojjenek,mert nem akarjatok oket latni. Ez adontes veleges.


Szereltess be hangos riasztorendszert. Ha uti az ajtot,hivd a rendorseget.


Vegyel 1-2 nagytestu orzo vedo kutyat. Ereszd ki a kapuig oket ilyenkor. Ok majd megertetik veluk,h ne akarjanak bejonni a zart kapun.


Fontos,h zarjatok a kaput/lakasajtot. Nehmar benyisson az alja nepseg.


Olyan nincsen,h hozzam jon vki,akit nem en hivtam.


Az iskolaigazgatonak ,iskolapszichologusnak meseld el a tapasztalt viselkedeseket toluk. Remelhetoleg felismerik,h az egesz csaladnak terapiara,agymosasra van szuksege.

2019. jan. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
70%
Szia Kedves kérdező! Sikerült megoldani a problémát? Mi a helyzet?
2019. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
70%
Szia kérdező, vagy még? Javult a helyzet?
2019. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!