Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be kéne fogadjam a kutyáit?...

Be kéne fogadjam a kutyáit? Most jogos a harag a részéről?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal évente 4-5 alkalommal találkozunk, függetlenül attól, hogy ő is itt él Budapesten, és én is. Ha találkozunk, beszélgetünk, de szorosnak nem mondanám a kapcsolatunkat. Rám írt múlt héten, hogy májusban Ausztráliába utazik 3 hétre, viszont a kutyáit nem viszi, és hogy nem-e lehetnének addig nálam. Két nagy németjuhászról van szó... Mondtam neki, hogy nekem van egy cicám, de mondta, hogy nem bántják a macskákat. Viszont az én cicám elég szemtelen és féltékeny (sziámi, tehát alapból van egy természete), és kérdeztem, hogy akkor sem bántanák, hogyha mondjuka a macska fél napig, amíg nem vagyok itthon, cukkolja a kutyákat? Erre már mondta, hogy hát nem biztos benne, de akkor zárjam be valahová a macskát, ha nem vagyok itthon. De sosem volt bezárva, már azt sem szereti, ha éjszakára magamra csukom az ajtót. Úgy ordít a másik oldalán olyankor, mintha nyúzná valaki élve. A kutyák ettől csak idegesebbek lennének, meg a szomszédok sem örülnének egy ilyen koncertnek gondolom.


A másik probléma, hogy amíg az unokatestvérem egy kertesházban lakik, és napi szinten a Normafához hordja őket sétálni. Én itt lakom a belvárosban egy kétszobás lakásban, nem tudnám hol lefárasztani őket. Ő póráz nélkül sétáltatja mindkettőt, mert hallgatnak rá, de nem tudom, hogy rám mennyire hallgatnának, vagy fogadnának el, mert párszor láttam őket csak, mikor még kölykök voltak. Ráadásul nekem nem annyira fér bele a napi kétszeri 1-2 órás séta. De a legnagyobb félelmem tényleg az, hogy egyszer hazajövök, és a macskám itt lesz kiterítve, meghalva... Elmondtam neki ezeket, és hogy sajnálom, de nem tudom vállalni őket, főleg, hogy nekem az vizsgaidőszak előtt lesz, tehát elég tanulós időszakban. Írta, hogy semmi gond, elfogadja, viszont anyukám már úgy hívott fel, hogy miért nem vagyok képes ennyit megtenni, hiszen rokon... Kérdeztem, honnan tudja, és mondta, hogy a tesója (unokatesóm anyukája) hívta fel, hogy ez mennyire rosszul esett nekik, és fordított esetben én bármikor számíthatnék az ő segítségükre. De azt pl. mondtam, hogyha ad kulcsot, akkor elmegyek megetetni, játszani velük egy kicsit minden nap, de hogy az nem jó, mert nincsenek hozzászokva, hogy olyan keveset van velük foglalkozva.



2019. jan. 22. 16:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények között ez lehetetlen. Én sem merném itt hagyni a cicámat a kétszobás lakásban két német juhásszal. Az unokatestvérednek más megoldást kell keresnie, nem értem, miért nem a szüleit kéri meg inkább?
2019. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Mert minden más rokonunk kb 200 km-re van, és hogy a kutyák annyit bírnak ki az autóban... A barátnőit, barátait is kérdezte, de ugye az albérlet, lakás probléma mindenhol.
2019. jan. 22. 16:44
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a kutyákat, de a te helyedben nem vállalnám el őket!

Amelyik kutya nem élt macskával, az nem teljesen macskabiztos.Sőt! Hetek kellenének ahhoz, hogy megszokják egymást.Tehát jogos a félelmed.

Amúgy sincs annyira szoros a kapcsolatotok, hogy ilyen nagy áldozatot hozzál neki.

Ha van 2 kutyája, ne utazzon sehova.Én nem megyek soha üdülni, mert vannak kutyáim, macskáim, és régebben volt kire bízzam őket, akkor még mentem, de már nincs, így az a fontosabb, mellettük legyek.Nem tudok mást kitalálni.

Bízza őket valakire, aki a közelében lakik, aki szereti a kutyákat, és addig az illető menjen hozzájuk hogy megszokják, megismerje őket és a tartásukat.De a kutyák maradjanak az otthonukban, számukra egy jól megismert ember gondozza őket.Teljesen összezavarodnának.

2019. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jogos a részéről. Viszont ha te teszel mondjuk neki szívességet akor miért t ezarnád be a te macskádat aki otthon van? Olyankor szerintem inkább a vendég kutyákat kéne bezárni egy szobába.... De mint mondtam, szerintem teljesen jogos a részedről ez. A kutyáknak sem hiszem hogy jó lenne. Meg eleve mit szólnának a többi lakól ha hirtelen megjelennél két nagy német juhásszal...
2019. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért megharagudnia az unokatesódnak, egy kétszobás lakásba egy macsekkal nem lehet elvárni, hogy befogadj 2 nagytestű, sok mozgáshoz szokott kutyát.Az nem lehet esetleg megoldás, hogy addig, amíg unokatesód Ausztráliában van, te odaköltözz a házába?A kutyák a kertben, te meg a cica a házban.
2019. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás vagyok - és macskás is.

Eszembe sem jutna ilyet kérni. Teljesen abszurd - akkor is az lenne, ha nem lenne macskád. Nem vagy kutyás. Nincs kerted. Nincs időd. Nem a te felelősséged.

2019. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, nem a te dolgod, hogy az ő gondját ilyen lehetetlen körülmények között megoldd. Ha megsértődik, megsértődik, nem vesztesz vele semmit.
2019. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesód nem normális. Ezek az emberek ilyenek... aztán, ha a kutyák darabokra cincálnák a macskád, te lennél a hibás még, mert "nem zártad el".
2019. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
16%

Én egy ráfaragás óta(befogadtuk és kirabolt) nem fogadok be rokont ,és csak látogatóba jöhetnek azt is időhöz kötöm,ergo szólok h ideje távozni. Ez a befogadósdi rossz véget szokott érni 90%ban a kapcsolat is rámegy főleg ha nem is a legjobb. Amúgy Zárja be a kutyáit ő,Sokat képzel ő ott betolakodó lesz a dögei is.. Ott az albérlet,oldja meg,felnőtt ember..

58N

2019. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
2 németjuhász egy lakásban?Biztos,hogy nem vállnám,vigye haza őket a kedves szüleihez.
2019. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!