Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be kéne fogadjam a kutyáit?...

Be kéne fogadjam a kutyáit? Most jogos a harag a részéről?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal évente 4-5 alkalommal találkozunk, függetlenül attól, hogy ő is itt él Budapesten, és én is. Ha találkozunk, beszélgetünk, de szorosnak nem mondanám a kapcsolatunkat. Rám írt múlt héten, hogy májusban Ausztráliába utazik 3 hétre, viszont a kutyáit nem viszi, és hogy nem-e lehetnének addig nálam. Két nagy németjuhászról van szó... Mondtam neki, hogy nekem van egy cicám, de mondta, hogy nem bántják a macskákat. Viszont az én cicám elég szemtelen és féltékeny (sziámi, tehát alapból van egy természete), és kérdeztem, hogy akkor sem bántanák, hogyha mondjuka a macska fél napig, amíg nem vagyok itthon, cukkolja a kutyákat? Erre már mondta, hogy hát nem biztos benne, de akkor zárjam be valahová a macskát, ha nem vagyok itthon. De sosem volt bezárva, már azt sem szereti, ha éjszakára magamra csukom az ajtót. Úgy ordít a másik oldalán olyankor, mintha nyúzná valaki élve. A kutyák ettől csak idegesebbek lennének, meg a szomszédok sem örülnének egy ilyen koncertnek gondolom.


A másik probléma, hogy amíg az unokatestvérem egy kertesházban lakik, és napi szinten a Normafához hordja őket sétálni. Én itt lakom a belvárosban egy kétszobás lakásban, nem tudnám hol lefárasztani őket. Ő póráz nélkül sétáltatja mindkettőt, mert hallgatnak rá, de nem tudom, hogy rám mennyire hallgatnának, vagy fogadnának el, mert párszor láttam őket csak, mikor még kölykök voltak. Ráadásul nekem nem annyira fér bele a napi kétszeri 1-2 órás séta. De a legnagyobb félelmem tényleg az, hogy egyszer hazajövök, és a macskám itt lesz kiterítve, meghalva... Elmondtam neki ezeket, és hogy sajnálom, de nem tudom vállalni őket, főleg, hogy nekem az vizsgaidőszak előtt lesz, tehát elég tanulós időszakban. Írta, hogy semmi gond, elfogadja, viszont anyukám már úgy hívott fel, hogy miért nem vagyok képes ennyit megtenni, hiszen rokon... Kérdeztem, honnan tudja, és mondta, hogy a tesója (unokatesóm anyukája) hívta fel, hogy ez mennyire rosszul esett nekik, és fordított esetben én bármikor számíthatnék az ő segítségükre. De azt pl. mondtam, hogyha ad kulcsot, akkor elmegyek megetetni, játszani velük egy kicsit minden nap, de hogy az nem jó, mert nincsenek hozzászokva, hogy olyan keveset van velük foglalkozva.



2019. jan. 22. 16:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen hogy milyen önző, érzelmi zsarolós emberek vannak!


Kérdező! Neked van igazad, ne is őröld magad, eszedbe se jusson ilyenbe belemenni!

Amikor pedig az anyukája is kipanaszkodta magát te anyukádnak, ott kellett volna neked felvenned a kesztyűt és a durcát! Te érezd magad megsértődve, mert zsarolnak és hülyének néznek.

Kihasználni akar az unokatesod teljes mértékben. Mi az hogy zárd el a cicád? Max az ő kutyáit.

De akkor sem 2 szobás lakásba 3 hétre!

Ráadásul ingyen vagy hogy? Még szoros családi kapcsolat esetén se várnám el valakitől, hogy ingyen csinálja, pláne így.

Ha neki nem jó, hogy te átjársz a házába a kutyákhoz, akkor így járt. Te ennyiben tudsz segíteni, de ezt sem.kpne ingyen, mert legközelebb már még több és több dolgot fog kérni.

Egyébként sem jó a kutyáknak ilyen sokáig kiragadott környezetből.

Ráadásul aki állatot tart és főleg 2t háát nem nagyon megy 3 hétre, de még 3 napra se nyaralni max az állataival.

Szégyen!

Vannak fizetős kutya szitterek, vagy panziók és kész.

2019. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

2 órás utat kocsiban simán kibírnak a kutyák. A legtöbb kimondottan szeret autózni. Tehát ez nem kifogás.

Vonatozni is lehet.

És vannak olyan szuper panziók, hogy szívesen cserélnék a kutyával.

Nem csak te vagy az egyetlen lehetősége. Oldja meg.

2019. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 szántóvető ***** válasza:
74%
"Mondtam neki, hogy nekem van egy cicám"-határozottabbnak kellett volna lenned már az elején,és nem a cicára hivatkozni.mondhattad volna neki hogy nem fér bele az életviteledbe 2 kutya.most már mindegy,nem tudsz csinálni semmit.
2019. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két kutyám van, de maximum pár órára hagyjuk rokonoknál őket, ha valahogy úgy adódik, de ha egy napnál tovább kellene rájuk vigyázni, akkor panzióba adjuk őket. Pedig a mi családunkban mindenki nagy kutyás, de mindenkinek van macskája, gyereke, másik kutyája vagy egyáltalán saját élete ami miatt nem lehet ilyesmit elvárni.

Ne fogadd be a kutyáit, ha bizonytalan vagy a természetükben. Ezt senki nem várhatja el, pláne 3 hétig.

2019. jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondasz nem,oldjad meg máshogy. Ez ilyen egyszerű,ha megsértődik pattog,hát szépen közlöd h arra van az ajtó.. Én nekem sose ült senki a fejemre így h beszól h a saját lakásomban mit zárjak el... :O No comment. Nekem NEm hoztak a nyakamra lepasszolandó kutyát gyereket,vajon miért az áldozat típus szív ezekkel.

40N

2019. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Macskás vagyok. "Zárd el a macskát", köszi.

1. A macska tudja, hogy léteznek rajta kivül más állatok? Ha mindig egyedül élt veled, akkor rettegni fog a kutyáktól.

2. Tuti nem veszélytelen a dolog. Kutya-macska összeszoktatása egy folyamat, több hét!! Nem egy mancsfogás.

3. A nem bántják a macskákat azt jelenti, hogy nem veszik őket üldözőbe az utcán?

4. Ez a baj, hogy a macskákat itthon sokan ma is ennyibe (semmibe) veszik, mint unokatesod.

5. Fogadjon kutyaszittert, vagy kérjen meg vkit, aki feljár hozzá etetni a kutyákat, és elviszi sétálni. Pesten ez jobban megoldhato, vagy ismerőssel, vagy van olyan oldal, ami azzal foglalkozik, hogy mint egy alkami feladatot megcsináld másnak, amit ő nem tud.

talán a helpitgo, is ilyen, de van még egy "t" betűs, ha eszembe jutna...

2019. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
36%

Mondd meg neki , de ne ilyen indokot hogy azért mert neked macskád van. Ilyenkor persze talál kifogást , mint ahogy talált is.

Egyszerűen mond meg neki hogy te nem vagy hajlandó a lakásban kutyát tartani és kész.

Mert ez úgy szokott lenni hogy akkor majd lgközelebb is , hát tudod hogy elvoltak.

Mi is úgy voltunk, van az asszonynak egy lánya és az is hozni akarta a kis kutyáját. De nem itt hagyni , csak úgy mikor ők itt vannak akkor , mert hát náluk a lakásban ehhez van szokva.

Na ide aztán nem hozod be. Kinn a meggyfa tövébe kösdd ki és kész. Soha nem említették azóta , de nincs is harag belőle, tudomásul vették hogy mi nem szeretjük a lakásban a kutyát.

2019. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%
Én minden ilyen felkérésre elmondom, hogy nem lehet a lakásomban se macskát se kutyát hozni. Se 1-2 órára se 3 hétre. Nehogy át kelljen már alakítanom az életemet mert unokatesóm ki megy külföldre és én addig sétáltassam, etessem, babusgassam, orvoshoz vigyem a kutyáit. Unokatesódnak meg mond el, hogy ha ilyen kedvesen alád vágott vigye kutyáit a máshová.
2019. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesód sérült szellemileg? Anyukáddal együtt...

Még ha a cica nem is lenne, akkor is iszonyatosan hülye ötlet lenne két nagy német juhászt egy lakásba bezárni, egy teljesen új, idegen "gazdával"...

Nem is értem, egy elvileg tapasztalt kutyás embernek hogy juthat ekkora ökörség az eszébe.

Vagy vigye panzióba a kutyákat, vagy pedig ne utazgasson el hetekre, ha nem tudja megoldani. Ennyi.

2019. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Pofátlan az unokatesód és arra meg no comment, hogy anyukához ment panaszkodni. Ha vállalta a két nagytestű kutyát akkor vállalja azt is, ami jár velük.
2019. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!