Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be kéne fogadjam a kutyáit?...

Be kéne fogadjam a kutyáit? Most jogos a harag a részéről?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal évente 4-5 alkalommal találkozunk, függetlenül attól, hogy ő is itt él Budapesten, és én is. Ha találkozunk, beszélgetünk, de szorosnak nem mondanám a kapcsolatunkat. Rám írt múlt héten, hogy májusban Ausztráliába utazik 3 hétre, viszont a kutyáit nem viszi, és hogy nem-e lehetnének addig nálam. Két nagy németjuhászról van szó... Mondtam neki, hogy nekem van egy cicám, de mondta, hogy nem bántják a macskákat. Viszont az én cicám elég szemtelen és féltékeny (sziámi, tehát alapból van egy természete), és kérdeztem, hogy akkor sem bántanák, hogyha mondjuka a macska fél napig, amíg nem vagyok itthon, cukkolja a kutyákat? Erre már mondta, hogy hát nem biztos benne, de akkor zárjam be valahová a macskát, ha nem vagyok itthon. De sosem volt bezárva, már azt sem szereti, ha éjszakára magamra csukom az ajtót. Úgy ordít a másik oldalán olyankor, mintha nyúzná valaki élve. A kutyák ettől csak idegesebbek lennének, meg a szomszédok sem örülnének egy ilyen koncertnek gondolom.


A másik probléma, hogy amíg az unokatestvérem egy kertesházban lakik, és napi szinten a Normafához hordja őket sétálni. Én itt lakom a belvárosban egy kétszobás lakásban, nem tudnám hol lefárasztani őket. Ő póráz nélkül sétáltatja mindkettőt, mert hallgatnak rá, de nem tudom, hogy rám mennyire hallgatnának, vagy fogadnának el, mert párszor láttam őket csak, mikor még kölykök voltak. Ráadásul nekem nem annyira fér bele a napi kétszeri 1-2 órás séta. De a legnagyobb félelmem tényleg az, hogy egyszer hazajövök, és a macskám itt lesz kiterítve, meghalva... Elmondtam neki ezeket, és hogy sajnálom, de nem tudom vállalni őket, főleg, hogy nekem az vizsgaidőszak előtt lesz, tehát elég tanulós időszakban. Írta, hogy semmi gond, elfogadja, viszont anyukám már úgy hívott fel, hogy miért nem vagyok képes ennyit megtenni, hiszen rokon... Kérdeztem, honnan tudja, és mondta, hogy a tesója (unokatesóm anyukája) hívta fel, hogy ez mennyire rosszul esett nekik, és fordított esetben én bármikor számíthatnék az ő segítségükre. De azt pl. mondtam, hogyha ad kulcsot, akkor elmegyek megetetni, játszani velük egy kicsit minden nap, de hogy az nem jó, mert nincsenek hozzászokva, hogy olyan keveset van velük foglalkozva.



2019. jan. 22. 16:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
30%
Ezért kellene szigorítani a kutya tartást na meg a gyerekszülést ,az ilyen gazdák szülők kizárására..
2019. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%

Kutyapanzió.

Főleg Pesten meg lehet ezt oldani!

Ja, hogy drága?!

Hát istenem! Ausztrália is az.

2019. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Kutyahotel = megoldás
2019. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
93%
Erre van a kutyapanziò. Van hogy mi sem tudjuk magunkkal vinni a kutyát nyaralásra elvan ott, semmi baja nem lesz.
2019. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesod anyukåja fogadja be a gyereke kutyåit ,ne te aki nem ér rá ,2 nagy sok mozgåshoz szokott kutya ,nem birnå a bezårtsågot és macskát.ės te neked se fogadnånak szót se pórázék se poråz nėlkül.
2019. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem fogadnám be. Nem is ismerem a kutyákat, két nagytestű, kitudja hogy viselkednek, arról nem is beszélve, hogy azt sem tudja hogyan viselik a macskákat.

Annyit vállalnék amit te is ajánlottál neki, ha nem tetszik neki válasszon kutyapanziót. Vagy másik lehetőség, hogy arra a pár hétre magához költözteti az egyik barátját aki egy teli hűtőért és a ház használatáért vigyáz az ebekre.

2019. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

16 vagyok

Mi van, ha a két kutya szétszedi a bútoraidat, míg nem vagy otthon? Mivel idegen helyen vannak.

A macskát tuti megkergetik, kikészitik.

A macskát tényleg féltem, még valami betegséget is kiválthat nála a stressz, a félelem a kutyáktól.

Uncsitesód anyja szerintem kiváló kutyaszitter lehetne. Ha vidéken lakik, utazzon fel Pestre és kõltözzön oda a kutyákhoz! Vagy fogadja őket a házában.

2019. jan. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
2019. jan. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy juthat ilyen az eszébe. Semmiképp ne vállald el. Vigye kutyapanzióba, vagy kérje meg a szomszédokat hogy adjanak enni nekik. Amúgy meg ha a kutyák a kertben szoktak lenni, valószínűleg nem is szobatiszták. Telesz@rnák a lakást ameddig dolgozol.
2019. jan. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a jó élete jutott egyátalán ilyen ötlet a fejébe, de anyukád értelmi képességeit is megkérdőjelezném, az fix. Két nagytestű kutyát 3hétre bárkinek is a nyakába varrni, úgy, hogy kertes házból vinné kétszobás lakásba, ahol macska van, és még foglalkozz is velük sokat?

Persze! Én sétálni nem merném elvinni! Egyet sem, nemhogy kettőt! Mi van ha nem is hallgatna rád? Nem tudnád féken tartani, tisztában van vele az za idióta, hogy mennyire veszélyes lehet a szitu ha van egy ember, meg két alig ismert kutya, akinek nem tud parancsolni?

A lakásról nem is beszélve, az idődről sem, na és a macskád lehet, hogy túl se élné, de hogy teljesen meghülyülne, az biztos.

Aki ekkora kötöttséget vállalt, amivel két kutya jár, az ne utazgasson 3 hetekre sehova! Oldja meg a nyaralását rövidebb idő alatt és olyan módon, hogy a kutyái életét se borítsa teljesen fel, és ne tegye tönkre a kutyaszitterét sem.

2019. jan. 23. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!