Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom?

Valkaiss kérdése:

Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Már írtam egyszer, hogy nem jövök ki a nevelőapámmal. Na most fordult a helyzet, vele nem veszekszünk egy ideje, most anyámmal vannak gondok. Vagyis voltak már egy ideje, de csak rosszabb lett. Anyám abszolut nem nyitott felém, pedig úgy nőttem fel, hogy nagyon "magához láncolt". 14 évesen sírtam a táborban utána stb. Most meg ezzel az egésszel magamra hagyott. Úgy tűnik változó korban van, de ezt is eltitkolja előlem, másoktól kell megtudnom, hogy megy orvoshoz mert problémái vannak stb. Holott egész életemben az őszinteségről rizsált. Azt mondja nem akar nekem semmit mondani, mert úgyis csak kétségbe eset és semmire nem megy velem. Minden napom aggodalommal telik, hogy most éppen mit titkol... vagy hogy tényleg klimaxról van-e szó, nem valami betegségről. Lecsesz, ha megkérdezem, akkor is leszid, ha megkérem hogy figyeljen jobban az egészségére. Nagyon félek. Nincs kihez fordulnom. Van barátom, de az megint egy külön történet, ami bánt mert rossz körülmények között lakunk (nem vagyunk szegények, ez anyámék választása volt, építettek egy "ólat", alig van ablaka, nincs szennyvízelvezetés, hideg is van, sötét, gipszkartonból vannak a falak, hallatszik a levegővételük is a szobámban és minden második hónapban gyomorgörcsöm van, ha a most rajtam a sor, hogy a barátommal nálunk legyünk és ezt nem hiszem, hogy sokáig tolerálni fogja). Arra gondoltam, felveszem a kapcsolatot az apámmal, mert egyszerűen kell egy stabil pont az életembe, de ez elég naiv feltételezés, apám megkeseredett alkoholista ember, kiszámíthatatlan viselkedéssel.

Szóval sakk-matt, gondolkozom öngyilkosságon is vagy hogy egyszerűen itthagyok mindent és elmegyek. Akkor sem lesz jobb, ha elvégzem a sulit, mert van diákhitelem, nem lenne pénzem külön költözni... Maradhatok ott velük abban a "házban". Ilyen körülmények között nem hiszem, hogy valaha is lesz olyan férfi aki a járogatásnál többet is akar tőlem, nem nagyon lehet velem jövőt tervezni, annyira szép se vagyok, hogy ez komplenzálja azt, hogy egy nulla vagyok.

Anyámon kívül meg szinte senkim sincs a családomban érdemben, rajta meg látom, hogy változik meg külsőre-belsőre. Pedig nem is öreg. A nődokis leleteit megnéztem, az alapján tényleg változókorban van "csak", de aztán ki tudja... Sosem őszinte.

Van erre bármi jó megoldás?

23/L


2019. jan. 24. 00:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem depresszios vagy... van kiut a godorbol.. torekedj arra hogy lehetoseged legyen elmenni mondjuk a baratoddal. Vagy csak ulj le anyuddal komolyan beszelni.. nem csak kutya futtaban. Lehet segit.
2019. jan. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon szeretnék :( De nem lehet vele beszélni. És lehet, hogy az vagyok, mert sokszor érzem, hogy kész, most elmegy az agyam és ne is jöjjön vissza, csak kapcsoljon ki minden és ennyi... Most is így érzem...

Próbálok egyébként, suli mellett sokat dolgozok, gyűjtögetek... És a "ház" miatt sem hibáztatom anyámat, próbálom úgy nézni, hogy nagyon értékes ember, ha ennek is tud örülni...

Próbálok én mindent, de nem igen akar jobb lenni ez a dolog. Nagyon jó lenne, ha tudnék az apámhoz fordulni a problémáimmal, és olyan dühös vagyok, hogy ez nekem nincsen, pedig ez az egyetlen amiben tényleg nem én vagyok a hibás.

2019. jan. 24. 01:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem egyik naprol a masikra megy ez... van hogy hosszu evek. Ha dolgozol a baratoddal nem tudsz koltozni?

Anyukaddal ha leulsz es komolyan nyugodtan megfogod a kezet es elmondod hogy szeretnel komolyan beszelni azt gondolom sikerulni fog. Legalabb probald meg tobbszor.

Ne legyel depis fiatal vagy es valamiert az elet probara tesz de hidd el csak jobb lesz. Barataid nincsenek ? Az is opcio veluk beszelni a problemaidrol es a koltozes is megoldhato veluk.

2019. jan. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja es nincs olyan rossz dolgod mert vegulis sajat hazatok van nem kell aggodni hitel miatt vagy hogy az utcara kerultok... nyilvan ezert is orul anyukad hogy legalabb ez van sokan vannak akiknek ez sincs sajnos.
2019. jan. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A költözés egyetem végéig biztos nem... A barátommal az a gond, hogy bár nagyon szeretem és nem vonom kétségbe, hogy ő is engem, de ő nem igazán beszél a közös jövőről vagy egyáltalán rólam, ha a jövőről van szó. Sokszor mondja, hogy lehet kimegy majd külföldre, meg olyan munkát akar ami jól fizut és élvez stb... De én nem nagyon vagyok benne, pedig nekem a munkám helyhez kötött lesz és ezt ő is tudja..

Barátaim vannak, nagyon jó barátok. Van egy közülük, akivel már beszéltünk róla, hogy egyetem után ha nem lesz senkije meg nekem sem, akkor jó lenne együtt lakni. Annak örülnék, őt nagyon szeretem. Meg lenne egy harmadik is, őt is nagyon kedvelem. A barátaimmal annyi a gond, hogy nem merem előttük felvállalni azt, ahol élek és így úgy érzem mégsem ismernek 100%-osan. Egyikőjüknek mutattam csak egy képet a házunkról és megmondta, hogy vállalhatatlan :( Azóta mikor kérdezik, hogy mikor jöhetnek el hozzám, mindig kitalálok valamit... Ez azért bánt, mert nem szeretek semmit takargatni és ők sem ezt érdemlik... :(

2019. jan. 24. 01:22
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaj igen, persze

Sokszor ezért is utálom magam, mert tudom, hogy más ennek is örülne. Hitel amúgy van, épp ezt nem értem, hogy ha már úgyis hitelből lett, miért nem vettünk egy normális lakást ehelyett... nem hinném hogy sokkal többe került volna, de még az is megérte volna...

2019. jan. 24. 01:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Na ez jo hir ha vannak jo baratok szerintem ha tenyleg barataid vagy csak 1 van akkor neki mondd el oszinten hogy szegyelled ahol laksz mert gaz.. nincs ezzel baj mert nem tehetsz rola. Ezert nem fognak kevesbe szeretni.

A baratodat meg kerek perec megkerdeznem hogy tervez e veled a jovoben.

Szerintem veled tulajdonkepp kiderult szamomra hogy nincs veled semmi baj csak nem kommunikalsz senkivel vagy felsz beszelni pedig mi veszteni valod?!

Anyukaddal baratoddal es a barataiddal is beszelj veluk oszinten amit gondolsz valojaban.

2019. jan. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom... végülis tényleg mit veszíthetek? És szerinted arra van esély, hogy a jövőben jobb lesz nekem? Elképzelhető, hogy lesz olyan fiú, aki így is akar velem élni? :/
2019. jan. 24. 01:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyertelmu hogy lesz olyan fiu.. hisz te lennel olyannal aki nem olyan korulmenyek kozott van de szereted es vele akarsz lenni?! Akkor ugye kerestek kozosen megoldast.

Mindig lehet jobb tenni kell es fontos a hozzaallas es hogy higyj benne.. foleg egyetemre jarsz lesz egy jo munkad, penzed. Csak kitartanod kell es minden jobb lesz! Motivaljon hogy a legjobb legyel es utana meg anyukadon is tudj segiteni. Es remelem segit hogy kigyere ebbol a depresszios gondolatokbolvez legyen az elso es kommunikalj ! Remelem sikerul es meg boldogabb sikeresebb eleted lesz.

2019. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Voltam már ilyen helyzetben. A régi legjobb barátnőm még a mienknél is rosszabb házban lakott, szegények is voltak nagyon. De persze, nem volt akadály. Először nem mondom, meglepődtem de szívesen mentem hozzájuk mindig. Erre is próbálok gondolni, meg az is igaz, hogy a barátom soha nem tett rossz megjegyzést... Megpróbálok pozitívabb lenni, köszönöm ezt a sok kedves jó tanácsot ilyen későn... Nagyon sokat segített :))
2019. jan. 24. 01:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!