Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen maradiak? Apám,...

Miért ilyen maradiak? Apám, nagyszüleim, nagynéném.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy akárhányszor előjön a szex téma véletlenül, egyből mindenki azt mondja a családomban hogy "házasság előtt bűn a szex". Csak házasság után . Én szűz vagyok, de én nem így gondolkodom. Nincs barátom/nem is volt még. Csak szimplán úgy kérdezem hogy 16 évesen (annyi leszek egy hónap múlva ) ha lenne barátom akkor nem csinálhatnám? És nekik tuti nem mondanám el. Ilyet nem lehet, kiborulnának.

Szóval rossz hogy én nem vagyok ilyen "múltban elő"??


2019. jan. 26. 23:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, majd akkor beszélj ha kinyílt a csipád. Jó okuk van arra hogy ez az álláspontjuk.

Utolsó:

"mert nagy volt a gyereknemzés/foganás kockázata, és az egyik szülő elvesztése válás/halál formájában súlyosan rontotta a gyerekek túlélési esélyét."

Ez ma is igaz. Menj csak át a teherbeesés kategóriába, mennyi kérdés van hogy "de a barátom csak kicsit tette be" meg "úgy parázok hogy nem jött meg már két hete a menzesz".

2019. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
61%
Nem maradiak, hanem feltehetően vallásos nevelésben részesültek és abból főként ezt jegyezték meg. Ezeket az valláserkölcsi "tanításokat" a maguk helyén kell kezelni, mert azért hordoznak ezeréves gyakorlati tapasztalatokra alapuló mondanivalót. Tény, hogy testileg ugyan talán felkészült az ember 16 évesen is a szexre, de agyilag, mentálisan nem tudja pontosan a helyén kezelni a dolgokat, valójában gyerek még. Önmagában a testi örömérzés éppen olyan szenvedély lehet, mint a kábszerezés vagy a szerencsejáték , ha kiemeljük az élet többi történése közül. Én is úgy gondolom, hogy 16 éves korban túl korai még erre koncentrálni, ettől nem lesz felnőttebb egy gyerek és éppen itt ezen az oldalon lehet szembesülni azzal, hogy sokan még saját testüket sem ismerik és a nemibetegségekkel sincsenek tisztában. Ami meg a házasság előtti szexet illeti, az elsősorban a házasulandó korba jutott, tehát legalább 20 év körüli fiatalokra vonatkoztatható és nem a még iskolaköteles gyerekekre. Még as keresztény vallást gyakorló emberek körében is az egyes felekezeteknek erre vonatkozó szabályai, javaslatai egymással meglehetősen ellentétesek. A protestáns vidékeken éppen gyakorlati tapasztalatok alapján volt "szokásban" az előházasság intézménye, hogy a felek ne a hivatalos egyházi/jogi ceremónia után szembesüljenek azzal, hogy szexuálisan nem illenek egymáshoz. Ezért az ilyen vidékeken nem is volt feltétel a szűzen kötni házasságot szokása/parancsa. Az is tény, hogy manapság a félig serdületlen fiatalok a szexet valamiféle technikai manővernek tekintik, a felnőttség egyik feltételének, mintha az teljesen független lenne az emberi érzelmektől. És valójában ez az alapvető buktatója a dolognak.
2019. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 kovpet ***** válasza:
53%

"házasság előtt bűn a szex"


Akkor talán mutassák meg, hogy a Btk melyik paragrafusa szerint az.

2019. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
65%

Istenem, olyan felüdülés néha ez az időutazás a magyar valóságba itt a gyakorin. :) Persze miből ered az egész? Hogy amelyik kulcs kinyit minden zárat az jó kulcs, de amelyik zárba több kulcs is beleillik, az szar zár.

Sosem mondják a srácoknak, hogy ne élj házasság előtt nemi életet, mert az bűn. Azt mindig a lányoknak mondják. Cseppet sem képmutató. :)

A szexuális fejlődés a felnőtté válás része, amibe beletartozik a saját testünk megismerése is. Így fogjuk megtudni, mi a jó és mi nem és mi az, amit a partnertől is elvárunk. Na most házasság után rájönni, hogy a dolog nem működik, elég szar ügy. A házasság előtti szex nem hogy nem bűn, de biztosítja azt is, hogy szexuálisan összeillő emberek alapítsanak családot. Az egész "a szex bűn" csak azért alakult ki, hogy a nőket bűntudatban tartsák a szexualitásukat illetően és így a férfiak érintetlenül kapják meg őket. Egy tapasztalatlan nőt ráadásul nem kell lenyűgözni sem, így egy pocsék és önző szerető is eladhatja magát jónak. Nem kell tudósnak lenni, hogy erre rájöjjünk.

2019. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#12: " mennyi kérdés van hogy "de a barátom csak kicsit tette be" meg "úgy parázok hogy nem jött meg már két hete a menzesz"." Ez nem a teherbeesés, hanem a hülyeség kategória. Felelős viselkedés is létezik.
2019. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Biztos lehetsz benne, hogy a szüleid is sexeltek házasság elött. Ök már abból a generációból vannak, akik simán csinálták. Söt abból ahol már egy picit sem volt ritka a házasság elött több párkapcsolatuk is volt...
2019. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%

Valószínű vallasi okok miatt mondják ezt.

Azért hogy halljál más véleményt is leírom, hogy én házassag után szexeltem először (23 voltam) . Engem is így neveltek, bár nem a neveltetésem miatt döntöttünk így a férjemmel. Ezzel tiszteltük meg egymást és mivel hîvők vagyunk Istent is.

Aki azt állítja h a szex kell h megismerd a másikat és mi van ha rossz lesz és emiatt tönkre megy az életed, ez egy marhaság. Nekünk annyira jó a szexuális életünk h jobbat el se tudnék képzelni. Szóval aki ilyeneket ír annak fogalma sincs.

Igen őskornak tűnik ez a felfogás, szemely szerint engem sok sérüléstől megóvott sok csalódástól. Mikor házasok lettünk olyan biztonságban éreztem magam a férjem mellett h ott értettem meg hogy milyen jó h vártunk.

A szüleidnek nem pont így kéne ezt mondani h bűn, valszeg a valami hit tanítást hallgattak vagy nem tudom. De ha Bibliai alapokat taranak szem előtt törvenyből akkornez van. Én azt gondolom h a szex nem nagyobb bűn házasság elôtt mintha valaki hazudna, lopna vagy csalna... sok hívő rá van kattanva a szex témára pedig az ítélkezés is bűn szóval ilyen szempontból mindegy 😀.

2019. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem,nem rossz, hogy nem ilyen vagy.

De a szex nem 16 éveseknek való,csak tudd.

2019. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincsen veled, sőt, szerintem egyáltalán nem helyes az a gondolkodás és nevelés, amit a szüleid és az említett családtagjaid képviselnek. Én nem értek egyet azzal, hogy esküvőig nincsen szex, azoknál az okoknál fogva, amit már előttem is leírtak sokan. Azért a szex vitathatatlanul is egy kapcsolat része, egyszerűen a kielégítő, harmonikus szexuális életre is szükség van egy boldog, működőképes és fenntartható párkapcsolathoz vagy házassághoz. Sajnos vagy nem sajnos nem mindenki illik össze akárkivel, mások a vágyaink stb. és ahogyan szintén említették már ez is a felnőtté válás része, mindenkinek meg kell ismernie saját magát, a saját testét, a saját működését, vágyait, érzéseit stb. Illetve én azt gondolom, hogy egy kapcsolatban is rengeteget lehet tanulni saját magunkról, hiszen rengeteg új dolgot megtapasztalunk. Nem azt mondom, hogy ennek van egy konkrét, ideális időpontja vagy ilyesmi, de én személy szerint nem tartom jó dolognak, ha kitoljuk és húzzuk, halasszuk. Az más kérdés, ha valaki mondjuk önként dönt úgy, hogy pl. vallási vagy bármilyen egyéb megfontolásból csak az esküvőt követően szeretne szexelni vagy ilyesmi, mert az az ő saját döntése. Ugyanakkor egy gyerekbe belenevelni ilyeneket az már egészen más tészta és szerintem inkább káros.


Én pl. hasonló környezetben nőttem fel. Az én családom nem vallásos és így konkrétan nem merült fel a "házasság előtt bűn a szex" kérdés sem, illetve saját maguk sem voltak szentéletűek, ugyanakkor engem valamiért mégis abban a szellemiségben neveltek fel, hogy a szexualitás és az erotika az valami csúnya, gonosz, veszélyes, rossz dolog. Például ezek a témák teljesen tabunak számítottak, az én jelenlétemben meg sem lehetett említeni ilyesmiket, nem lehetett ilyenekről beszélni, ha a filmekben jött egy erotikus vagy érzelmesebb jelenet, akkor rögtön el kellett kapcsolni, felvilágosítás is elmaradt stb., stb. Én még fiatal vagyok, az én időmben már hozzá lehetett férni ilyen-olyan tartalmakhoz az interneten, mindennek utána lehetett olvasni, az iskolában is tartottak felvilágosító órákat, biológia órán is beszéltünk ilyenekről és nyilván gyerekek között is téma volt a szex és a hozzá kapcsolódó dolgok, úgyhogy volt információm bőven, tudtam, hogy mi hogyan működik, hogyan kell védekezni, a szex nem egy ördögtől való dolog stb. Ugyanakkor a szüleimnek a nevelése ivódott belém a legjobban vagy nem tudom, hogy hogyan fogalmazzak és ez komoly hatással volt az egész életemre... 20 éves elmúltam mikor először kapcsolatom lett, elveszítettem a szüzességemet és borzalmas volt ez az egész történet. Egyrészt éreztem a kamaszkorom hiányosságait, mert én kimaradtam minden tinikori próbálkozásból és így nem rendelkeztem semmilyen tapasztalattal a párkapcsolatok vagy a szexualitás terén. Lehetséges, hogy kívülállóként csak idétlen bohóckodásnak tűnnek a tinikori szerelmek, kapcsolatok és a veszekedések stb., de szerintem annál nagyobb jelentőségük van az érzelmi, szexuális fejlődésben. Arról nem is beszélve, hogy 16 évesen még aranyos, vicces, cuki lehet, ha valaki tapasztalatlan, ügyetlen vagy félénk, de 20 évesen a többség már nagyobb tapasztalattal rendelkezik és egyszerűen hülyén éreztem magamat, hogy én kb. egy ovis kislány szintjén állok, mert még puszi sem volt. A szex pedig szintén nem volt egyszerű és nálam bizony megvoltak azok a problémák, amiket az egyik válaszoló is felsorolt... Szerettem a páromat és bíztam benne, de nagyon nehéz volt egyáltalán elfogadni is a közeledését, nemhogy reagálni rá vagy élvezni, nagyon sok gátlásom volt, nem tudtam elengedni magamat, nem volt orgazmusom stb., kész katasztrófa volt és rengeteg munka volt abban, hogy ezt sikerült leküzdeni. Mindebben pedig igen nagy szerepe volt a szüleim tiltó nevelésének is, miszerint a szex az egy csúnya, rossz, gonosz dolog.

2019. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

19-es. TOTÁLISAN JÓL megfogalmaztad az én "életemet"! Teljesen. Köszönöm. így nem kell nekem fáradoznom. Kösziiii!


Ennél jobban nem is tudtam volna megfogalmazni!! :)

2019. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!