Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudná kidobni a palit?

Hogyan tudná kidobni a palit?

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó, aki már 15 éve, hogy odafogadta a házunkba a pasiját. Én már nem élek velük, jó korán elköltöztem a pasas viselt dolgai miatt, de anyunak csak mostanában kezdett valójában felnyílni a szeme, hogy neki sem jó ez. Viszont fogalma sincs, hogy mihez kezdjen, mostanra teljesen bebiztosította magát a párja, és amikor anyám felszólította, hogy költözzön el, ügyvédekkel fenyegetőzik, mert neki "joga" van a házunkban élni, mert papíron tudja bizonyítani, hogy ő fizetett egy csomó mindent pl felújításban az évek során. Anyu nem tudja kifizetni őt, és elköltözni nem akar a saját házából miatta. A pasas egyre elmebetegebb, agresszív, és zsarnokoskodik. Nincs köztük bejegyzett élettársi viszony, sem házasság, viszont a szomszédok szívesen vallanák, hogy életvitelszerűen ott élt az elmúlt években. Anyum egyre jobban tönkremegy lelkileg, emiatt fizikailag is, és nem tudom, hogyan segíthetnék neki.
2019. jan. 27. 18:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
10-es, mit értetlenkedsz? Alapesetben a tulajdonjog és a haszonélvezet nem válik szét. Minden tulajdonos haszonélvező, ha nincs külön bejegyezve más nevére ilyen jog. :)
2019. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
10-es voltam: Utólsó:! Erre is utólag: Szerintem itt aki értetlenkedik, az itt te vagy ugyanis tulajdonos, meg haszonélvező olyan nincs esetleg kettő tulaj az lehet vagy az egyik mondjuk társtulaj cégek vállalatok esetében. Viszont olyan, hogy egy személyben haszonélvező, meg tulaj is szerintem ilyen nincs legalább is még ilyenről nem hallottam.
2019. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12, talán ha tanultad volna, hallottad volna. ;)
2019. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!