Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a hugomat,...

Hogyan vehetném rá a hugomat, hogy kezdjen el munkát keresni?

Figyelt kérdés

Hárman élünk együtt, a hugom, édes anyám és én.

Én a sulit követően egyből munkába álltam, ezzel együtt betöltöttem a családfentartó szerepet...


A hugom lassan második éve munkát "keres". Ez alatt elvégzett 2 okj-szakmát de sokra nem megy velük. Besegít a háztartásba, de ezen kívül csak itthon ücsörög.


Többször is felvázoltam már, hogy jobb lenne a helyzet ha a hugom is dolgozna, de úgy látom folyton süket fülekre találnak a szavaim...


Anyám leszázalékolt, az egészsége sem az igazi szóval tőlle nem várnám el a megoldást természetesen. Sajnos ő is hibás, mert nem noszogatja a lányát, letudja annyival az egészet, hogy -"nehéz manapság munkát találni és amúgy is jó hogy besegit a hugom a háztartásba"...


Talán én vagyok a barom, hogy eltűröm az egészet...

Kissé "folytónak", kilátástalannak érzem a helyzetet... Már ott tartok, hogy semmi megtakarításom sincs...



2019. febr. 2. 19:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%
9-es bolond vagy, baj van ott fent az emeleten? Figyelem egy ideje, fröcsögsz össze visszza, hol 40N, hol meg 58N vagy, most meg 40F...te beteg vagy!
2019. febr. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
Ja, előző vagyok...hogy a kérdésre is válaszoljak. Lányom 16 de talált magának diákmelót. Kérdező, zárd el a pénzcsapot a húgod elől. Ne sajnáld, ő sem sajnál téged. Ne legyen természetes, hogy nem dolgozik, csak eltartják. Nem igaz, hogy nem talál munkát, mostanában elég sok lehetőség van. Az meg semmi extra elismerést nem érdemel, hogy besegít a házimunkába. Szerintetek aki gyereket nevel, dolgozik, az mit csinál, bejárónője van? Hány éves a hugod? De mindegy is, húzzon dolgozni mond meg neki határozottan.
2019. febr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Biztos ; hogy nem szenvednék vele/velük. Édesanyámnak s csak is kizárólag neki besegítenék anyagilag stb. De neki egy forinttal sem. Mi az ; hogy manapság nehéz munkát találni? 2 év alatt? Lehet a hugodnak lejjebb kéne adni a "munkahelyi igényeiből" ja , hogy nem tetszik a több műszak? Ja , hogy nem leszek árufeltöltő takarító gyári munkás stb mert az ciki? Nem megyek el dolgozni 130ért mert kevés? Akkor lehet éhen halni..:)
2019. febr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%
Manapság nehéz munkát találni? Ezt ugyen nem gondolog komolyan? Csak pesten 27000melóhely van üresen!! A hugod NEM AKAR dolgozni ezt vegyük azért észre. Tudod az olyan kifogások hogy "Én 100ezeré nem fogok a szalag mellett bla-bla.." VAGY BÁRMI MÁS KIFOGÁS ezt támasztja alá. 100ezer az pont 100ezerrel több mint a nulla...ne legyél balek!
2019. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, talán még sosem volt ilyen könnyű munkát találni. Szerintem írj egy önéletrajzot a húgodnak, és küldd be pár helyre.
2019. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves #9-es.. hát no comment...


Budapest és egy szatmári kis község között van egy kis külömbség. Itt ténylegesen nehéz munkát találni.


Már vagy egy tucat melóhelyet felkerestem az állásokat illetően, de egyik sem volt "megfelő" a hugomnak... Tényleg az lehet, hogy beleszokott ebbe a számára "kényelmes" helyzetbe és nem is akar váltani.


Csak egy pl, javasoltan neki, hogy képezze magát a nyelv terén, még a nyelvvizsgát is álltam volna, de semmi...


Szerencsére anyám nincs annyira elveszve, szóval kicsit nehezebben de meglenne a tesóm "társasága" nélkül.

2019. febr. 3. 14:15
 17/17 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megvonjátok az anyagiakat tőle. Bőven elég ha az elején elkezditek szigorítani...hidd el marha gyorsan munka után fog nézni.
2019. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!