Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apai láthatás akadályoztatása...

Apai láthatás akadályoztatása esetén mit tehet az apa?

Figyelt kérdés

Elvált szülők vagyunk. A gyermekünk az anyánál lett elhelyezve (Magyarországon ez nem csoda!).

A láthatás mondhatni zavartalan volt addig, amíg a bíróság a vagyont is meg nem osztotta. A vagyonmegosztás nem az anyuka szája íze szerint végződött. A láthatással a problémák onnantól kezdődtek. Az anyuka teljesen ellenem hangolta a gyermekünket, olyannyira, hogy ő már nem is kíván beszélni sem velem.A gyermekünk abban az életkorban van már, hogy a bíróság meghallgatná egy esetleges perben. De, mivel extrém módon ellenem lett fordítva, így semmi esély olyan vallomást nyerni tőle, ami könnyítené a helyzetemet.

Gyámhatóság, Családvédelmi szolgálat nem tesz semmi érdemit az ügyben. Anyuka élvezi a helyzeti előnyét, nem is hajlandó kompromisszumra.

Ilyenkor mit tehet egy apa, aki apai szeretetből törekedne a rendszeres kapcsolattartásra.

Az az érzésem, hogy az anyának kizárólag jogai vannak, az apának meg csak is kötelességei.

Törvényes út járhatatlan.

Mindenkitől azt a tanácsot kapom, hogy legyek türelemmel, az idő úgyis "visszahozza" a gyermekünket hozzám is.

Nem tudom...

Ami biztos, hogy nagyon szeretem a gyermekünket és nagyon szeretném, ha rendeződne a láthatás békés úton.

Köszönök minden választ!



2019. febr. 11. 11:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
31%

"Hallgattassék meg a másik fél is!"


Egyébként elég egyoldalú a kérdésed kérdező.

Engem pl sohasem kellett "apám" ellen hangolni, nem utálom, csak hagyjon békén.


Nem fizet gyerektartást, eltűnt, az új "családja" (bekerült egy cigányközösségbe) amíg ment a pereskedés, hogy egyáltalában a nevemet megkapjam, folyamatosan terrorizálta a családot...


Most anyám egyedül (persze, segít a család) tart el minket a köztisztviselői fizetéséből, ami 10 éve nem emelkedett...


Kiskoromban nagymamámmal mindig sakkoztak, hogy meglegyen az elhelyezésem.


Amikor epilepsziában szenvedtem (azóta kinőttem), ö volt mellettem...

Stb

Minden furcsasága ellenére Ő nevelt fel.


Persze ismerek olyan helyzetet is, amikor a nő volt a szemét, szinte egy szó nélkül lelécelt Németországba, a gyereket nagyrészt az apja nevelte fel.

Illetve ugyanez a gyerek egy ideig közös felügyelet alatt volt...

Egy ideig itt, egy ideig ott...


Szörnyű lehet.


18F

2019. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
79%
Arról nem beszelve hogy ma már a 8 evesnek is van külön telefonja igy siman tudja hivni az Apa ha AKARJA! Elmultak az idők mikor a gyereket a telefonhoz kellett hivni es ki lehetett esetleg jatszani hogy "a gyerek nem akar beszélni veled".
2019. febr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
12%
#22-nek, azért valószínűleg a 8 éves telefonja és üzenetei figyelve van. Tök egyszerű letiltani egy telefonszámot, így nem is jelzi, ha hív az illető, tehát el lehet tiltani. 2019 van, legyünk már képben az eszközeinket illetően.
2019. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!