Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim alkoholisták,2...

A szüleim alkoholisták,2 testvéremmel szeretnék megértetni velük, hogy ez nem vezet jó útra. Mi lenne rájuk igazán nagy hatással?

Figyelt kérdés
Tudom azt ,hogy végig hallgatnának minket és valamilyen szinten hatással lennénk rájuk,de azt szeretném ha ez tartós is lenne.
2019. febr. 24. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Gyógyíthatatlan betegség. Extrém ritka esetben tudja magát tünetmentesen tartani, de ahhoz a saját akarata kell, nem külső. Nyilván ők is tudják, hogy rosszul teszik, nem racionális magyarázatra van szükségük. Valami idáig vezette őket, életvezetési nehézség vagy az ő szüleik alkoholista mintája, akár némi genetikai hajlammal keverve. Bentlakásos intézetben kezdhetnének valamit a problémával, ha akarnának.
2019. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérjétek szakember segítségét!
2019. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudok tenni ha ők nem akarják abba hagyni. Apósom kórházba is került miatta. Elbeszelgettem akkor ott vrle, hogy nem látja mit csinál magával? Nem látja mit csinál a fiaival? Jó ez így neki hogy az egész családja ott görcsöl a kórházba? Nem hagyta abba. Mikor azt mondtam, hogy így nem éli meg hogy unokája legyen akkor sem. Most terhes vagyok. Remélem az, hogy nem merem majd rábízni a gyereket észhez téríti. Szakember segítségét teljesen elutasítja. Neki szte nincs semmi problémája.
2019. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ha van akarata, akkor kezelésre kell járnia. Ha nincs akarat, semmi érdemit nem tudsz tenni az önvédelmen túl.
2019. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mindketten azok, akkor egymást húzzák,szóval duplán nehéz rájuk hatni. Ami rájuk ijeszthet, az egy komolyabb betegség. Leszokni csak akkor tudnak, ha beismerik és mindketten akarják, mert tök mindegy mit csináltok nem fog javulni. Pénzt ne adjátok nekik, ha segítségre van szükség inkább fizessetek nekik számlát vagy vásárolható be, de azt is csak már akkor ha nagy baj van.
2019. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rajtuk segíteni, csak ha ők akarják.

A legrosszabb ilyenkor hogy megigérik, de aztán csak folytatják, de már mint úgy zugivók titokban hogy ne lássa más. De nem fogják abba hagyni .

2019. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3gyerek LÉTEZÉSE nem elég indok nekik akkor a "beszélgetés" pont nem elég. Sajnos.
2019. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!