Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy utazok,...

Miért ekkora baj, hogy utazok, világot látok?

Figyelt kérdés

Középiskolásként nem utaztam annyit, mint most. Akkor általában elmentem a nagyszüleimmel, vagy apával tavasszal és ősszel egy városnézős, aktívan pihenős útra, nyaranta meg tengerpartoztunk Európán belül.


Most viszont több a szabadidőm az egyetem mellett, ezért amikor csak tehetem, utazgatok. Nem egyedül, vagy barátnőkkel, vagy a párommal, de volt már, hogy apukám jött velem. Imádok menni, felfedezni, új helyeket megismerni, vagy csak 3-4 napra elmenni pihenni valahová. Másfél éve utazom többet, azóta hallgatom az anyám sopánkodását... Hogy minek megyek már megint, egyszer biztosan elrabolnak, vagy bajba kerülök, és hogy miért nem tudok nyugton maradni.


Már rengetegszer hívtam őt is, de sosem akar jönni, merthogy ő nem költi ilyenre a pénzt... Oké, mindenkinek más a fontos, de nem értem, miért nem fogadja el, hogy amíg ilyen fiatal vagyok, és van lehetőségem, addig megyek, és nem a négy fal között szeretnék unatkozni. Neki az a legjobb program, hogy betakarózik és nézi a tv-t, de én kiborulnék, ha minden nap ezt kéne csináljam.


2019. márc. 3. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Csak a főkérdésre válaszolva:


Te fizeted? Igen? Akkor ne érdekeljen mások véleménye! A világot fel kell fedezni! Használd ki, ha van rá lehetőséged!

2019. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Anya nem ad ezekre pénzt.


Igen, én is próbálom élvezni, meg ott már nincs is gond. Csak minden utazás előtt összeveszünk, mert jön a lelki zsarolással, meg nyomással, hogy alig lát, meg hogy szórom a pénzt, stb.

2019. márc. 3. 12:49
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem csodálom h apukáddal szivesebben töltesz időt..
2019. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj. Más kultúrákat megismerni többet ér mint sok egyetemen. Jól teszed, utazz, ismerd meg a világot. Sok dolgot másként fogsz majd látni és sok mindent megértesz, amit az ember másként lát, ha csak a híreket látja, de magát a helyszínt, az ottani emberek helyzetét nem tapasztalja meg.
2019. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Menjél csak kirándulni! Ez természetes. Meg kell ismerni a világot. 2-3 gyerekkel nehezebb.

Édesanyádnak van valami baja, nem neked. Édesapádat nem cseszegeti, amikor ő veled utazik?

Valószínűleg máskor is van jele, hogy nem vagy számára eleget otthon/vele. Valószínűleg rosszul viseli a leválásodat/felnőtté válásodat vagy a férje kalandvágyóbb természetét vagy az öregedést.

"ő nem költi ilyenre a pénzt" Tehát nem azt mondja, hogy nem érdekli vagy öreg már ehhez. Ez terelő szöveg, mint nekem volt a bulizástól való féltemben a "tanulni kell".

2019. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Ne hallgasd a sopánkodását. Közöld vele, hogy hallottad, tudomásul vetted, többször ne kezdje ugyanazt, ne rontsa a kedvedet, mert akkor is elmész. Ő nem akar menni, szíve joga, te meg menni akarsz, mert úgy találod helyesnek, és az neked a szíved joga. Ha sopánkodik, abban a pillanatban fel kell állni, és ott kell hagyni. Majd rájön, hogy nem játszmázhat veled többet. Legyél tisztában vele, hogy igazad van. Ő meg majd sopánkodik a barátnőjének, ha arra van lelki szükséglete. Azért tudjál róla, hogy nehéz egy idősödő embernek egy új szerepkört, a felnőtt gyerek szülőjéét megtanulni, ahhoz alkalmazkodni. Tudomásul venni, hogy ő már nem szükséges, az ő véleménye már nem törvény, ő feladat nélkül maradt.
2019. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
És ki fizeti ezeket az utazásokat?
2019. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha belefér és szívesen teszed, akkor nem baj. Muttert meg szereld le azzal, hogy a kiskertben is a fejedre eshet a virág- vagy tetőcserép, ha ez van a sorsodba. Úgyhogy kárálás és vészmadárkodás helyett váltson szövetséges és buzdító stílusra. Mindegyikőtöknek jobb lesz.
2019. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
"Neki az a legjobb program, hogy betakarózik és nézi a tv-t" Azt hiszem helyesbitened kellene. Kb. ilyenre: Neki az a legjobb program, hogy betakarózik és nézi a tv-ben azt a sok uszito, megfélemlitésre játszo propagandaprogramot, ami miatt félt téged, hogy elrabolnak, megeröszakolnak, megölnek a borzaszto iszlamista migráncsok, akiket a Soros meg a Brüsszel pénzel, hogy téged kiirtsanak. Szoval értem én az ö félelmét is. Sokat beszélgess vele és gyözd meg az igazadrol. Nyugtasd meg.
2019. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es! Egy jéghideg mit kérsz? :D
2019. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!