Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy utazok,...

Miért ekkora baj, hogy utazok, világot látok?

Figyelt kérdés

Középiskolásként nem utaztam annyit, mint most. Akkor általában elmentem a nagyszüleimmel, vagy apával tavasszal és ősszel egy városnézős, aktívan pihenős útra, nyaranta meg tengerpartoztunk Európán belül.


Most viszont több a szabadidőm az egyetem mellett, ezért amikor csak tehetem, utazgatok. Nem egyedül, vagy barátnőkkel, vagy a párommal, de volt már, hogy apukám jött velem. Imádok menni, felfedezni, új helyeket megismerni, vagy csak 3-4 napra elmenni pihenni valahová. Másfél éve utazom többet, azóta hallgatom az anyám sopánkodását... Hogy minek megyek már megint, egyszer biztosan elrabolnak, vagy bajba kerülök, és hogy miért nem tudok nyugton maradni.


Már rengetegszer hívtam őt is, de sosem akar jönni, merthogy ő nem költi ilyenre a pénzt... Oké, mindenkinek más a fontos, de nem értem, miért nem fogadja el, hogy amíg ilyen fiatal vagyok, és van lehetőségem, addig megyek, és nem a négy fal között szeretnék unatkozni. Neki az a legjobb program, hogy betakarózik és nézi a tv-t, de én kiborulnék, ha minden nap ezt kéne csináljam.


2019. márc. 3. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj csak, addig kell menni, amíg fiatal vagy.
2019. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj Láss nyugodtan világot ,ha van pénzed rá.
2019. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!


A világ sosem volt és sosem lesz biztonságos!


Az 1970-es, '80-as években robbantgatott az IRA (Ír Köztársasági Hadsereg) Nagy-Britanniában; nem csak Észak-Írországban, hanem pl. a londoni metróban is. Hasonlóan az ETA Spanyolországban. Európa szerte szélsőbaloldali terrorszervezetek ténykedtek: Olaszországban a Vörös Brigádok, Németországban a Vörös Hadsereg Frakció, Franciaországban az Action directe.

Aztán ahogyan ezeket lassan-lassan felszámolták, jöttek az arab terroristák: 1985-ben Bécs-Schwechat repülőtéren az Abu Nidal terroszervezet kézigránátot dobott és lövöldözni kezdett az Izraelbe induló járatra várakozó utasokra. Itt pl. 3 magyar állampolgár is megsérült, egyikük gerinclövést kapott, deréktól lefelé örökre megbénult. Aztán líbiai (állami) terroristák fölrobbantottak egy PanAm gépet 1988-ban a skóciai Lockerbie fölött, itt a 270 halálos áldozatból 4 magyar volt, köztük egy fiatal házaspár ötéves kislányukkal.

Aztán némi szünet után jöttek a jól ismert, Oszama bin Ladenhez és az Al-Kaidához köthető terrorcselekmények. A new yorki merénylet után pár évvel Európában is voltak terrorcselekmények: a 2004-es madridi vonatrobbantás, 2005-ös londoni metrótámadás.

És csak ezután következtek azok a terrorcselekmények, amik már az Iszlám Államhoz köthetők és jelenlegi helyzettel is összefüggenek: Párizsban a Bataclan- és a Charlie Hebdo-merénylet és utánuk a sok-sok többi franciaországi, németországi stb. esemény.


Megjegyezném, hogy amikor a madridi vonatrobbantás volt, én pl. éppen külföldön, Írországban voltam (igaz, Írország nem vett részt az Irak elleni háborúban, ami miatt ez a támadás történt). Szüleim el se merték mondani a telefonban, mit hallottak, én meg szintén nem említettem nekik, hogy aznap este a tévében a CNN-en mindent láttam.

A 2005-ös londoni merénylet előtt kb. egy héttel értem haza Skóciából. Igaz, nem Londonon keresztül utaztam.


Tehát a világ - rövid megszakításokkal - mindig veszélyes volt, és az is marad. Az én szüleim is aggódnak értem, hisz szeretnek. Akkor is aggódnak, ha 100 km-re elmegyek autóval, mert annyi idióta van az utakon.

De sosem próbáltak visszatartani, igaz, nem is tudtak volna.

Te is járd a világot, az ésszerű óvintézkedéseket tartsd be, de ne mondj le ezekről, mert - szintén saját tapasztalatból mondom - életre szóló élményeket szerzel.

2019. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!