Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy egydül akarok lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sok nekem az emberekből és miután haza jövök az iskolából rögtön beszélgetni akarnak velem minden hülyeségről. Ma egy kicsit bunkóbban vissza szóltam, h hagyjanak békén, de nem tudják felfogni, h egész nap emberekkel vagyok és nem kívánom a társaságukat...

2019. márc. 22. 14:10
1 2
 1/19 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Mondd el nekik udvarias, de határozott hangnemben ezt az igényedet, és hogy miért érzel így! Ha beszélni akarnak veled, akkor azt tegyék fél-egy órával később (jelöld meg, mikor lenne elfogadható neked)! És akkor legyél is ott. Ha a 3. alkalommal sem értik meg, akkor a 4. alkalommal tüntetőleg vonulj el onnan vagy fogd be a füledet!

Ha kérdezik, miért, akkor utalj arra, hogy már 3-szor elmondtad nekik, és addig ne beszélj velük, amíg ezt be nem tartják.

Én kiskoromban anyámmal akartam így beszélni, de neki fárasztó volt, mert a lehúzott 8 órás műszak és a 10-20, nem túl intelligens beosztott után még a gyerek gagyogása már sok volt. Kért olyan fél óra szünetet. Nagyon nehezen és sokadjára, de felfogtam.

2019. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
U köszönöm
2019. márc. 22. 14:28
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el nekik, hogy hazaérkezés után szeretnél pihenni, mert mindig hulla fáradtan érsz haza, később, estefelé már szívesebben beszélgetnél.
2019. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Beszéld meg velük. Én is ilyen vagyok, ha nincs kedvem beszélgetni akkor megmondom, hogy bocsi de most nincs kedvem beszélni, mert fáradt vagyok. Még sosem problémáztak ezen.
2019. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Akma... ez nagyon gáz. Remélem egyszer pokoli fáradt leszel és pont akkor akarják tőled megtudni a csigák nemi örömét.
2019. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Képzeld el, mikor mondjuk anyukád hazaér a munkából, és te odamész hozzá és szeretnél neki adni egy puszit, beszélgetni vele, és megkérdezed, milyen napja volt, ő meg rád ordít, hogy hagyd már békén és ne szólj hozzá. Neked ez jól esne?

Tudom, kamasz gyerek vagy, ilyenkor a hormonok irányítanak, nem gondolkodtok és nem is foglalkoztok más emberek érzéseivel, de azért próbálkozhatnátok. Attól, hogy tini vagy, még nem kell bunkó parasztnak is lenni.

2019. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%
egyszeru az egesz ,lehet hogy a szuleid visszont ,egyedul vannak otthon ,es szeretnenek veled par kedves szot valtani,szerintem,van benned is anyi erro ,hogy par szot valtsal veluk,ha haza ersz,ha efogadod a szuleid gondoskodasat ,lakasat,akkor azert egy ket kedves szo kijar nekik,ha meg egyedul akarsz lenni koltoz ki a szuleidtol,es ne legy onzo,ez most nagy divat,csak en csak en,es kit erdekel ,hogy te emberekel foglalkozol,az otthonod ,a hoza tartozoid az elsok!,akik a hat teredet tartjak,valts veluk par szot es utana irany piheni,
2019. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Szeretnek, hiányzik nekik a gyerekük, ennyi a bűnük. A többi a kommunikáción múlik. Az biztos, hogy nem érdemlik meg, hogy goromba legyél velük.
2019. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem "gyerekség" meg kamaszkor. Egyszerűen vannak emberek akik igénylik az egyedüllétet, nyugalmat.


Én is ilyen vagyok, de egyre inkább úgy érzem, hogy csak a sírban fogok tudni pihenni.


Világ életemben kollégiumban laktam, szobatárssal, majd szoba bérléssel. Belvárosban dolgozom, a munkahely is átjáróház a lakás is átjáróház az összes szomszéd zajos, ordít, fúr-farag. Eddig bárhol laktam ott felújítás, építkezés volt. Egyik kollégiumomban konkrétan végig néztem az Allee építését. A lakás amit béreltem azzal szemben 100+ lakásos házat építettek évekig minden egyes nap. Jelenleg villamost építenek ki.


Néha azért nézek haza vidékre, mert ott relatív nyugalom van. De ott meg ott van az unatkozó anyám, aki ha bármerre mennék, rögtön jönni akar velem. PErsze neki hiányzik a társaság, én meg pont arra vágyom, hogy legalább pár órát egyedül tölthessek.

2019. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Mindig elfelejtem, hogy nem szabad életunt kamaszgyerekek kérdésébe írni, mert szarrá le lesz húzva az egész :D
2019. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!