Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy egydül akarok lenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sok nekem az emberekből és miután haza jövök az iskolából rögtön beszélgetni akarnak velem minden hülyeségről. Ma egy kicsit bunkóbban vissza szóltam, h hagyjanak békén, de nem tudják felfogni, h egész nap emberekkel vagyok és nem kívánom a társaságukat...

2019. márc. 22. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
És te miért nem érted meg hogy ők akkor szeretnének beszélgetni veled? Nem órák múlva ha esetleg méltóztatsz szóba állni velük?
2019. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%
Keress fel egy pszihológust.
2019. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem fogok elmenni pszichológushoz azért, mert nyugalomra van szükségem.
2019. márc. 23. 10:09
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Pedig nem ártana.

Az hogy ingerültté tesz az, hogy a szüled beszélnek hozzád, csak mert pár órát iskolában voltál az nagyon nem tűnik egészségesnek.

2019. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

43%. Mond neked valamit az a szó, hogy introvertált? Tudod, hogy mennyire lefárasztanak az emberek? Pláne iskolában, ahol össze vagy zárva olyanokkal is akiktől a falra mászol. Még a barátaim is lefársztanak hosszú távon. Amikor félrehúzódok és kimaradok a dolgokból az nem azért van mert kiközösítenek, hanem mert szimplán nincs hozzá kedvem, hogy jópofizzak mindenkivel. Nem mindenkinek vam szüksege emberekre ahoz, hogy jól érezze magát. Nem szert mindenki tarsaságban lenni, pláne nem olyanban ami számára antipatikus emberkből áll.

Szóval igen, egy nap az iskolában le tud fárasztani annyira, hogy utána legalább 2 órán át ne kelljen beszélgetnem senkivel. Az én szüleim maguktól is tudják, hogy ilyenkor nem szeretek beszélgetni, nem is erőltetik a dolgot. Tudják, hogy kis idő elteltével úgy is megbeszélünk mindent.

Tudod nem vagyunk egyformák...

2019. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

F@T@L error elmondta, amit érdemes. A kölök nem azt írta, hogy a szülei le vannak sz@rva, csak azt, higy a családi lelkiélet előtt neki kell 0,5-1 óra egyedüllét. Utána a szülei is megkapnák a jàrandósságukat. Ezt kommunikáld le.

Arról nem tehet, hogy a szüleit nem éri inger vagy valami más miatt csüngenek őrajta. Tehát most a kamasz gyereknek van igaza, nyájas olvasók.

A gyerek lelki-érzelmi-szellemi békéje előbbre való a szülő ilyen igényénél, úgy általában. Ennyi. Több szót nem érdemes vesztegetni.

2019. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, köszönöm annak aki olyan választ adott aminek értelme is volt és nem az szereplet benne, h menjek piszichológushoz.😂 (amúgy drágám 8 óra nekem elég ahoz teljesen lefáradjak, de azért te jobban tudod😘)
2019. márc. 24. 00:28
 18/19 anonim ***** válasza:
23%
"Nem fogok elmenni pszichológushoz azért, mert nyugalomra van szükségem." Neked nem nyugalomra van szükséged, hanem minimális tűrőképességre, meg némi empátiára mások felé, hogy ne csak magaddal foglalkozz.
2019. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik,hogy most szeretnél pihenni egy kicsit a szobádban csendben,de utána beszélgettek majd . Ha normálisak megértik .
2019. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!