Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a nagymamámat. Nembirom...

Utálom a nagymamámat. Nembirom elviselni! Mit csináljak? Hosszabb m. lent.

Figyelt kérdés

1x már leírtam a történetet..azóta átváltott rosszindulatúba..anyunak holnap lesz a szülinapja,mondtam neki hogy segítek mindenben erre elkezdi a "nagymamám": te csak ne segíts semmiben ülj csak a géped előtt!

+ még amikor elkezd velem veszekedni,hogy nem becsülöm őt mindíg beolvasok neki,hogy miket csinált a szemem láttára..

olyankor mindíg nekemkell leállítanom magam,meg h milyen szemtelen vagyok..

anyu meg igazat ad neki..

pedig amikor anyu kicsivolt ivott az anyja meg az apja is..

egyszerűen nembírom már elviselni..

Jövőre tervezem h kimegyek a nagynénémhez Amerikába

erre amikor ezt mondtam elkezdi..

persze menj csak,nemfogok mársokáig zavarni mert öngyilkos leszek stb.

elegemvan belőle..

anyu meg mindíg neki ad igazat,mindíg én vagyok lecseszve.nemveszi észre hogy az anyja egy rosszindulatú alkoholista.....

:@

már elegemvan:@@@

segítsetek



Az apám kiskoromban mindíg ivott és bántotta anyukámat,ebből kifolyólag utálom ha valaki a közelemben iszik.Szerintem ez érthető. Nos ugyanez van a nagymamámmal is,régen is ivott,anyáékat bántotta(anyát+a hugát). Az előbb említettem hogy utálom ha a közelemben iszik,a nagymamám állandóan ezt csinálja.Ki kell mondani mert ez az igazság..alkoholista. Napi 1-2 2literes bor minden nap elfogy. Ha anyu nem hoz neki akkor megsértődik,és elmegy venni magának. Egyszer próbált leszokni,de 5 napig bírta. Amikor részeg akkor utálatos,állandóan veszekszik. Egyszer a szülinapomon eltörte a lábát,mert ment le borért és leesett a lépcsőn. Többször bevett gyógyszert és ivott rá,így akart öngyilkos lenni. Látnom kellett többször is ahogy fekszik az ágyban. Egyszer előttem szedte be a gyógyszereket. 700 szemet vett be . Életveszélyben volt. A lábtöréses eset után megigérte hogy soha többet nem fog inni. De iszik ugyanúgy. Volt még egy nagymamám de meghalt,apukám anyukája. Kb 6 éve. Nagyon kötődtem hozzá,talán jobban mint anyu anyjához. Amikor a mama előtt mesélek apu anyukájáról akkor morcos képet vág amikor mondom,hogy milyen finomakat főzött nekem akkor ilyeneket szól be hogy jaj és én szart főzök vagy mi? Egyszerűen féltékeny arra aki már meghalt és próbálom az emlékét megőrizni. A másik az,hogy tv nézés közben állandóan köhög. Szinte direkt hogy véletlenül se halljunk semmit. Amikor nézek egy filmet és bejövök gépezni akkor bejön a szobámba és elkezdi,hogy: Most ezt kell néznii??? Ilyenkor mindíg mondom hogy nem kapcsold el. És kimegy és elkezdi mondani hogy jó akkor nem kapcsolom el. Kezd nagyon elegem lenni. Anyával állandóan veszekszik. Többször ellenem akarta fordítani anyut,hogy amikor nagy leszek meg fogom ütni őt,meg hogy beadom öregek otthonába anyut. Ez NEM IGAZ. Amikor meg anyunak beszélek arról,hogy elegem van belőle és nem birom sokáig és hogy milyen idegesítő akkor olyanokat mond,hogy: Jaj ő a nagymamád nem lehet hogy ennyire utálod stb. Egyszer annyira felidegesített hogy ki akartam önteni a borát erre utánamszaladt és meg akart ütni. Nekem kell bocsánatot kérni ha beolvasok neki a bor miatt. Volt olyan hogy kitalálta,hogy rá akartam ütni. Anyu meg elhitte..Egyszerűen úgy érzem,hogy megutáltam. Soha többet nem tudom szeretni. Kész.

Most mit tegyek? Ne haragudjatok ha hosszúra sikerült de egyszerűen muszály volt kiírnom magamból..

Segítsetek!:(:(

13éves lány.


2010. júl. 3. 21:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
21:43 én már ezeket elmondtam neki és a vége lecseszés volt
2010. júl. 3. 21:46
 12/22 anonim ***** válasza:

Fú...hasonló a helyzet nálunk is. Csak nálunk soha semmit nem lehet csinálni....de anyám meg apám is már kikészül tőle. Szerintem nem tudsz semmit csinálni :S

13/L

2010. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát nem olvastam végig, de az első pár sorból kiderül, hogy öreganyád meg van sértődve..


Namost egy megsértődött embert még utálni is, csak olaj a tűzre..


Sztem probáld meg kitalálni, hogy hogyan járhatnál túl az agyán, hogy elfelejtse a sértődöttségét, és a jövőben próbáld elkerülni hogy megbántod valamivel a dolgaidba meg ne hagyd beleszólni, mond neki, hogy nem érthet meg mindent ő sem, oka van ha a gép előtt ülsz.


De ha meg egyáltalán nem is szereted, akkor csak simán nézd levegőnek, és ne hagyd, hogy lekösse az energiáidat.

2010. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Legszélsőségesebb esetben meg egyszerüen agyald meg !!


Talán majd észreveszi magát, úgysem csinálhatnak veled semmit se, és ha csinálnak is a szüleid megvédenek!

2010. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Meg már bocs de milyen már az, hogy az öregasszony bejárkál mindenhova???


Nálatok nincsenek saját használatú szobák, amiket zárhattok magatoknak??


Anyádék éppen kefélnek, aztán becsoszog az öregasszony ha olyanja van?


Vagy hogy megy ez nálatok?

Nem értem komolyan...

2010. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Bszus most olvasom, hogy anyád meg még ez mellé áll??


Nah ok, sztem itt telt be a pohár!!


Hívd fel a Gyámügyet MOST !!


És kérd Családpszihológus segítségét,

mivel sérüléseknek vagy kitéve ebben a a családban..


Vagy könyveld el, magadban, hogy ezek az emberek SZRT sem érnek körülötted, és csak magadra számíthatsz, aztán probáld kihasználni azt a kis hátszelet is ami még mögötted van, és új vizekre evezni ahol csak te vagy senki más.

Nameg elsősorban tanulj jól, mert ha jól tanulsz előbb kitörhetsz ebből a pöcegödörből..

Ha rosszul tanulsz örökre ezekkel az emberekkel fogsz maradni, és rászorulsz majd az alkoholista öreganyád nyugdíjára aki még 130 évig fog élni, és a jó anyád is alkoholistává válik mellette, apád meg infarktusig bagózza magát..

2010. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Amit leírtál a nagyanyádról, az nagyon pontos kórkép az alkoholizmusról.Az állandó sértődöttség, a hazudozás, az, hogy ellenségnek képzel, a féltékenység: ő a tökéletes alkoholista.Orvosi eset.Ehhez még tudnod kell, hogy gyógyult alkoholista nincs, csak olyan, aki most éppen nem iszik.

Anyuddal négyszemközt próbáld megbeszélni, hogy csak ő tud téged megvédeni, ha te vagy a célpont.

El kell fogadnod azt is, ha anyud nem nagyon akar tenni semmit, mert bármilyen is a nagymamád, neki az anyja, akit a hibáival, esetleges bűneivel együtt is szeret.Azt

mondhatod, hogy rosszul szereti.Aki jól szeret, az a beteg embert orvoshoz juttatja, lehetővé teszi, hogy alkohol nélkül éljen.Az alkoholizmus betegség, bár maga kereste magának.

2010. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

ügyvéd szeretnék lenni,így nemleszek senkire rászorulva.

még kijárom a 8.at aztán 5év gimi és aztán egyetem,remélem felvesznek a koleszba és akkor már nemkell majd ezt hallgatnom..egyébként anyum elvált,3éves korom óta nem láttam apámat, + jó kis gyerekkorom volt mivel apám pisztolyt nyomott a számba 2éves koromban stb. így folyamatosan megrezzenek ha hozzámérnek szóval van gond a lelkemmel is..

most még ez is betesz..

amúgy anyu is ivott régen a nagyanyámmal de már évek óta nem iszik..

az ivásba is ő hajszolta bele anyut meg amikor anyunak lett valakije ő elkergette mert hogy "nemszeretem azt az embert"

mármint ő nemszereti..

ennek ellenére anyu még védi

komolyan az eszem megáll emberek..

2010. júl. 6. 14:40
 19/22 anonim ***** válasza:

Mit csinált az apád?????????? pisztolyt dugott a szádba??? ugye nem hülyéskedsz??

Az ilyen férgeknek miért születik gyereke? Bocs kérdező nem téged akarlak ezzel bántani, csak nem értem, hogy egyáltalán minek él, vagy születik meg egy ilyen genetikai selejt korcs állat, aki nem képes emberi érzésekre, szeretetre...Annyi olyan szerető pár van akinek nem lehet gyermeke, miért nem azok kapják az esélyt az ilyen patkányok helyett?????!!!!

2010. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hát bszus nem semmi a történet, komolyan részvétem.


Szerintem keress pár jó barátot, és beszélj a szüleikkel is, ne maradj egyedül az alkoholista nagyanyáddal meg a másik alkesszal aki az anyád.


Legyen mindíg valaki a közeledben, emrt rájuk nem érdemes számítanod, és sajna tényleg gyorsan kell felnőnöd és lepattannod otthonról..


Ha kijárod a 8 at ami még pár év, én azt javaslom neked, hogy menj egy olyan gimnáziumba ami bentlakásos vagy van kolesz, és egész nap tanulj mindenhol, jelentkezz ösztöndíjakra, cserediák programba, versenyekre, és felejtsd el a "gyökereidet".


Ez az egyetlen kiutad ebből.

2010. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!