Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első különköltözés?

Első különköltözés?

Figyelt kérdés

A barátommal szeretnénk összeköltözni nagyjából 2 év múlva ha összejön. Mivel mindkettőnknek ez lesz majd az első költözése ezért érdekelne hogy nektek milyen volt? Saját ház hitelből (mivel annyit 2 év alatt nem tudunk összegyűjteni de nem akarunk majd még 30 évesen is a szüleinknél élni) ?? vagy albérlet ?? Hiszen mindkettőért fizetni kell havonta, akkor már inkább a hitel saját lakással nem ?? Hogy éltétek meg az első napokat külön ?? :)

22/L és 24/F



2019. márc. 25. 13:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
2 év nagyon sok idő...
2019. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
A 2 évet azt csak kb-ra mondjuk, lehet picit előbb lesz vagy később. Tudom hogy addig sok minden történhet, de azért 4 év után 22 és 24 évesen azért szeretnénk tervezgetni
2019. márc. 25. 13:46
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más szülőknél együtt lenni, meg kettesben.

Mi 9 hónapja voltunk együtt mikor albiba mentünk, 6 évig laktunk ott.

Első év durva volt, csoda hogy együtt maradtunk.

Most költöztünk sajátba :)

2019. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

2 év múlva ki tudja mi lesz kapcsolattal is, meg lakásárakkal is. Először albi a legjobb és ha működik, akkor vennék bárkivel és mennék bele 20 év hitelbe.

Addig tegyetek félre mindketten külön és ha együtt lesztek (vagy mással, vagy akármi) akkor is lesz X összeg

2019. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
2 ev mulva lesz egy jo par vezekedes, mivel elmondasod szerint tied a hazimunka.. Nem fog tetszeni neked, hogy akkor is ez lesz a felállás...jobb lenne ezt is rendbetenni addig..
2019. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%

Ez egy tini szerelem, max azért tartjátok majd fent mert mindenki azt mondja úgy sem lesz hosszú távú. De legkésöbb 30 évesen(akár 1-2 gyerek után) is eljön a pillanat amikor már mást akar legalább az egyik fél, mikor kitalálja valamelyik, hogy még nem is élt, és a kolléganö olyan helyesen mosolyog rám...


Keressetek most rögtön albérletet, nézzétek meg mire is vagytok képessek. AZtán az elsö gyerek után is még az életed nagy szerelmének érzed akkor vegyetek közös ingatlant.


Èn habár többedig kapcsolat volt, 5 év után házasság és ház vásárlás hitelre, mindenféle állami kedvezménnyel.... Majd egy év után elváltunk... és kb 5M Ft-t veszítettünk a házon.

2019. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

"így is sokszor van hogy én főzők, mosok neki"

Még nem is laktok együtt, de már a csicskája vagy. Az szép. És akkor csodálkozunk, hogy miért van ennyi here pasi.

2019. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
62%
Ne akarjátok már szegényt eltántorítani :). 4 éve együtt vannak, mi igazán szép idő! Saját tapasztalatom: az én párom 10 évvel idősebb, mint én, de a szerelemnek nem szab határt a kor. Még csak három éve agyunk együtt, de együtt is élünk kb két és fél éve. Semmi probléma nem volt ebből adódóan. Ebből legalábbis sosem volt veszekedé, összezördülés. Mi is tervezzük a saját ház vásárlását, építését. Na majd ezekben fogunk veszekedni :D.
2019. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
71%

Én is az albit ajánlom kezdésnek, az alapján amit mások is írtak. Mi is így kezdtük. Sajnos mi így is ragadtunk (mármint albérletben), nem tudom kinek mennyi a jövedelme, de lakáshitelbe belevágni kész öngyilkosság ma... igen, úgy néz ki, hogy "mindegy hova fizetsz" csak gondoljatok bele, hogy ami lakást hitelre veszel meg, onnan nem tudsz kiköltözni (vagy elég zűrösen), akkor sem, ha neadjisten jön 1-2-3 gyerkőc, és kéne a nagyobb lakás. És ki tudja meddig tart a hitel visszafizetés (nálunk legalább 30 év lenne). Ezzel érdemes számolni, én félve ugranék bele a lakáshitelbe.

Nyilván az albit fizetni sem egy álom, dehát ez van...

Amúgy az eleje az összeköltözésnek nehéz, rengeteg vita és nehézség kerül elő, mi 7 éves kapcsolatunk során akkor inogtunk meg egyedül...de átvészeltük, és azóta remek pár vagyunk szerintem:) (de még egy tanács, én a helyetekben nem várnék két évet, persze attól is függ hogy dolgoztok-e, stb..)

2019. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

4 éve járkáltok egymáshoz... Konkrétan kétlaki üzemmód. Igy nagyon kényelmes nektek, a szülőknek nem biztos. Szerintem nem akartok magatokért felelősséget vállalni sem érzelmileg, sem pénzügyileg.

Ennyi idő után úgy, hogy dolgoztok, mire vártok?

Én 3 év után mondtam, hogy befejeztem ezt a járkálósdit, vagy össze vagy szét...

Akkor is ha idegennek fizetek. Nem is vettem volna házat mielőtt nem lakok külön a férjemmel kettesben egy albérletben. Különben ne gondold hogy könnyű találni házat vagy lakást ami tetszik és ki is birod valahogy hitelből is fizetni. Évekig néztük a házakat, semmi nem volt jó vagy árban, vagy a ház nem tetszett. Végülis lakást veszünk most éppen hitelre. Kemény 3 év folyamatos gyűjtés elég volt az önerőre és kicsivel többre. De csak ennyire. Mi is azt hittük ó majd veszünk. Aztán jöttünk rá, hogy nem csak úgy megy az...

De nézzél szét a piacon, elrettentő a jelenlegi helyzet. De ha kifogsz egy olcsó albit, ott tudsz gyűjteni. Mi is ott gyűjtöttük. Lehetséges.

Nem érdemes várni éveket otthon, gyereknek lenni 26 évesen is mert otthon te csak gyerek leszel mindig... sosem fognak egy párként sem tekinteni titeket ha valamelyik szülőnél költöztök össze se.

Gondold át megéri e. 2 év hosszú azért... s elvileg szeretitek egymást. Akkor?

2019. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!