Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az irigy rokonokka...

Mit kezdjek az irigy rokonokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

30 éves koromra jó szakmával, rengeteg tanulással és munkával annyit értem el, amit nem sok korombeli. Főleg szegény/alsó-középosztálybéli családból jőve nem. Megvan szinte mindenem, persze nem luxus dolgok, csak egy jó felső-középosztálybéli élethez a dolgok. Élvezzük az életet, amit felépítettünk. De úgy látom, ez sok embert zavar, még ha nem is nagyzolunk, nem menőzünk. Talán a többmilliós új autónál sokalltak be az emberek. Nem fogok azért régebbi vagy nem tetsző autóval járni, csak mert mások szerint elég nekem az is. Megtehetem, megtetszett, azt vettem, azzal járok. Nem nagyzolok vele, nem mutogatom senkinek, nem vittem vele próbaútra senkit, egyszerűen használom, mint bárki más az autóját. Azóta mégis kapom az osztást, meg a "persze, neked jól megy" szöveget. Még a saját apám is képes beszólogatni, az apósom szintén, a testvérem azóta eltávolodott tőlem. Az autó vásárlásakor véletlenszerűen pont történt egy ugrás a karrieremben, nem ezért vettük az autót, hanem előtte. De azóta még többre telik, gyakran utazgatunk, amit sokszor már el sem mesélek, mert arra is kaptunk már szomszédtól, anyóstól rosszmájú megjegyzést ("mi nem annyiból élünk ám, mint ti, mi nem járunk az olasz tengerpartra ötször egy évben").

Semmi más nem marad a hozzám hasonlóknak, mint magányosan élni és rejtegetni, amim van? És még addig jó, míg senki nem akar lehúzni... A hozzám hasonlók gyakran megkeseredettek és nem igazán barátkoznak - talán már nem véletlen.


2019. ápr. 3. 16:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:
El sem tudom képzelni, a folyamatos hazudozás mennyi szorongást okoz egy embernek. Nehéz lehet folyamatosan titkolózni meg mindenre kitalálni valamit. :/ Amúgy nincs sok ruhám, sem különösebben drágák, de mindig kapom a megjegyzéseket, ha 3 telente egyszer venni merek egy új csizmát. Mindent kinéznek rajtunk, az árát kérdezgetik, és ha kb. 5000 forintnál drágább valami, már húzogatják a szájukat. Érdekes mód a testvéreinkre nem féltékenykednek így, akik otthon élnek már elég idős fejjel is, de a keresetüket állandóan luxus dolgokra verik el, ahelyett, hogy lakásra gyűjtenének, és még a rezsibe sem adnak bele. Tőlük nem sajnálják a 60 ezres kabátot, tőlem sajnálják az olasz hétvégét.
2019. ápr. 4. 12:12
 22/68 anonim ***** válasza:
35%

Ez olyan szado-mazo játék. Ők azt élvezik, hogy piszkálhatnak a dolgaidért, te meg azt, hogy panaszkodhatsz rájuk, leirigyezheted őket...

Miért mondod el nekik mennyibe került a ruhád? Hova mentek nyaralni? Hogy vettél egy új kocsit? Minek mész el hozzájuk?

Éld a saját életed, karácsonykor meg küldj nekik egy sms-t.

Nézd meg itt hányan vannak, akik úgy élnek mint te, alakítsatok baráti kört és akkor senki nem fog felvágni és senki nem lesz irigy.

2019. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 A kérdező kommentje:

Erre a "miért tartom velük a kapcsolatot" kérdésre:


Ilyenek a rokonok, a barátnak hitt emberek, a szomszédok, egyedül a munkatársak szerencsére nem, mert vállalkozó vagyok :D Ha senkivel nem tartjuk a kapcsolatot, akiben irigységet vélünk felfedezni, lassan egyedül maradunk. A nagyon durva embereket már úgyis hagyjuk inkább, de pl a saját anyámmal kicsit erős megszakítani minden kapcsolatot, mert sérelmezi az új autómat. Amit mint írtam, nem mutogatok, csak járok vele és így akaratlanul is látják. A távolabbi rokonokkal már odáig jutottam, hogy kétévente, ha találkozunk, akkor is inkább 2 utcával arrébb állok meg, hogy ne lássák a kocsit. A párom meg pl. nem meri elővenni a drága telefonját, hogy nehogy megjegyzéseket kapjon.

2019. ápr. 4. 12:39
 24/68 anonim ***** válasza:
29%

Jaj ne már. Ezt azért komolyan nem hiszem el, hogy az egész világ rátok irigykedik, miközben dugdozzátok amitek van, nehogy irigyek legyenek.

Mondjuk hogyan irigyek arra, amiről nem is tudnak hogy van?

Mégis milyen gyalázatos helyen éltek és milyen emberek közt? Erre nem tellik, hogy jó környékre költözzetek, normális emberek közé? És normális társaságba járjatok?

2019. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
55%

21-re:

Az egy minőségi különbség, hogy ők kérdezgetik, mibe került a ruhád, vagy te meséled el, hogy Olaszországba mentek nyaralni.

Háromévente egy új téli csizma nem gazdagságra, rongyrázásra, hanem normális, középosztálybeli életvitelre utal - az én felfogásom szerint. És az én álláspontom szerint a cipő attól cipő, hogy felső része bőrből van, márpedig ezek 10e Ft-nál kezdődnek. Én tipikusan 10-25e Ft közötti áron veszek cipőt. Örülök, ha akciósan olcsóbban tudok, de ez ritka.

Ha ezek után a ruhád/cipőd árát kérdezik ezek az irigy rokonok, akkor kérdezz vissza:

"Azért akarod tudni az árát, hogy megint tehesd a megjegyzést, vághasd a pofákat?!"

Ettől szerintem egy kicsit elszégyellik magukat.


De ha ilyenek, akkor én lehet, hogy ellenkező módon reagálnék: még húznám is őket és a szemükbe röhögnék. Olyan megjegyzéseket tennék, hogy "Telik rá annak, aki el nem issza." "Főnökeim folyton fizetésemeléssel nyaggatnak, már úgy unom." - és közben vigyorognék rájuk. :DDDDD


Félreértés ne essék: alapesetben tapintatosan kezelném, hogy másnak kevesebbre telik. Igyekeznék úgy élni és viselkedni, hogy véletlenül se érezzék dicsekvésnek a jómódomat. De ha még ők kérdezgetnének, hogy utána irigykedhessenek, akkor szabadjára engedném cinikus énemet!

2019. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
58%
Kitartást! Ismerős az érzés. Én is és a párom is 28 évesek vagyunk dolgozunk mint a "gép" 2 hetente 12 napot napi 8-at minimum. Ezt valahogy senki nem irigyli, nem akarja elvenni. Viszont mikor a barátnőm testvére azt modja, hogy ez már sok lesz nem kell feszíteni. Mivel elmentünk Rómába onnan pedig Velencébe 3-3 napot mivel túlhajtottuk magunkat és kellett a pihenés akkor nálam is elpattan valami. Viszont mostanában randesen röhögni szoktam a sok gyökeren, hogy életük legnagyobb problémája a mi életvitelünk.
2019. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, te milyen körökben mozogsz. Én tavaly, 28 évesen cseréltem le a kocsimat egy szalonosra, nem suzukira. Es soha senki egy rossz nezest sem eresztett meg magának. Nyaron 2-3szor kirandulunk tengerhez, télen ausztria snowboardozás. Jól élek.


Anyuéknak még jobb kocsiaik vannak, mint ez az enyém. Szoval nem tudom, milyen körökben mozogsz, de felénk ez tök oké.


Mondjuk, talán annyi lehet a különbség, higy én nem kommunikálok a rokonaimmal (más, régo okokból) anyát/apát kivéve, ugyhogy nem tudom, hogy irigyek lennének-e. De amugy meg pont bem erdekel. A rokonciának a fejéhez se tartott senki pisztolyt, hogy középsuli után szüljenek le egy rakás pulyst. Ők is tanulhattak volna, karriert építhettek volna, az, hogy nem éltek a lehetőséggel, az már nem az én bajom...

2019. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
0%

Ez tipikusan a vidéki tanulatlan munkásosztály gondolkodásmódja: rám mindenki irigy mert olyan magasra vittem mint senki más a rokonságból. Khm, a legtöbbje aki kikerül az otthoni közegből és valamennyivel is többre viszi a többieknêl, azon nyomban abban ringatja az egoját hogy milliomos felső-középosztálybelivé vált az otthoniakhoz képest.

Semmi luxus nincs abban amit leírsz, több milliós autó lehet egy Toyota Yaris akár 4 millióért de akár egy Mercedes CLA 10 millióért.

Akinek 60 ezer sok egy kabátért vagy három évente vásárol csizmát 20 ezerért az messze nem felső-középosztály.

Az első mondattól éreztem hogy nő vagy, meglepő módon a vidéki pi#csák rögeszméje hgy irigyek rájuk mert van egy jobb autójuk, de közben semmivel se többek mint egy átlag lány a 4-6 villamosról.

2019. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:
Pont azért nem magyaráznak neked, mert nekik is megvan mindenük, így nem irigykednek. De akinek hiányérzete van, az irigykedni fog, ha meglátja, hogy neked sikerült elérned, amit neki nem. És mi ilyen környezetből jövünk, elég szegény emberek közül. A mi havi jövedelmünk a kb. ötszöröse az övéknek. A szomszédok is ilyenek, mert mikor beköltöztünk ide, akkor még nem ment ilyen jól a szekér, de ahogy összekaptuk magunkat anyagilag, egyből észrevették.
2019. ápr. 4. 21:59
 30/68 A kérdező kommentje:

Kedves 21:57-es! Megengedhetném magamnak a 60 ezres kabátot minden hónapban ötször is, de nem teszem, inkább félretesszük az árát. Az autó értéke kb. 8 millió forint.

Engem nem érdekel, ki mire költi a pénzét, csak nem értem, a saját anyám rám miért irigy és tesz megjegyzéseket, ha leugrom a tengerpartra pár napra, a jól kereső testvérem meg havi több százezret elszór butaságokra, az meg nem baj, tőle nem sajnálja.

2019. ápr. 4. 22:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!