Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az irigy rokonokka...

Mit kezdjek az irigy rokonokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

30 éves koromra jó szakmával, rengeteg tanulással és munkával annyit értem el, amit nem sok korombeli. Főleg szegény/alsó-középosztálybéli családból jőve nem. Megvan szinte mindenem, persze nem luxus dolgok, csak egy jó felső-középosztálybéli élethez a dolgok. Élvezzük az életet, amit felépítettünk. De úgy látom, ez sok embert zavar, még ha nem is nagyzolunk, nem menőzünk. Talán a többmilliós új autónál sokalltak be az emberek. Nem fogok azért régebbi vagy nem tetsző autóval járni, csak mert mások szerint elég nekem az is. Megtehetem, megtetszett, azt vettem, azzal járok. Nem nagyzolok vele, nem mutogatom senkinek, nem vittem vele próbaútra senkit, egyszerűen használom, mint bárki más az autóját. Azóta mégis kapom az osztást, meg a "persze, neked jól megy" szöveget. Még a saját apám is képes beszólogatni, az apósom szintén, a testvérem azóta eltávolodott tőlem. Az autó vásárlásakor véletlenszerűen pont történt egy ugrás a karrieremben, nem ezért vettük az autót, hanem előtte. De azóta még többre telik, gyakran utazgatunk, amit sokszor már el sem mesélek, mert arra is kaptunk már szomszédtól, anyóstól rosszmájú megjegyzést ("mi nem annyiból élünk ám, mint ti, mi nem járunk az olasz tengerpartra ötször egy évben").

Semmi más nem marad a hozzám hasonlóknak, mint magányosan élni és rejtegetni, amim van? És még addig jó, míg senki nem akar lehúzni... A hozzám hasonlók gyakran megkeseredettek és nem igazán barátkoznak - talán már nem véletlen.


2019. ápr. 3. 16:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
15%

A stílusod miatt vagy végtelenül unszimpatikus, eloenszves, egyenesen visszataszító.


És nem, nem helytelen kifejezés az unszimpatikus. Az lehet, hogy te a Fritzeknél összekonyházol 2 miskát, de én meg helyesen ismerem az anyanyelvemet.


Ennyi.


Bicskanyitogtó a stílusod, mindenkinek beszólsz, kivagyi vagyy


Én nem keresek annyit, mint te, de engem szeretnek, vannak barátaim, van egy cuki kutyusom, szerető kedvesem, és ami a legfontosabb, nem érzem szükségét a gyakoron történő burkolt kérkedésnek.


Ha ennyire boldogtalan, sivár és uncsi az életed, akkor keress valamit, ami kielégít. Hátha akkor nem leszel ilyen kisstílű p@csa, és fognak szeretni az embertársaid. :)

2019. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:
A kérkedésnek lehet nem érzed szükségét, de ismeretlen emberek negatív jellemzését, ok nélküli leszólását és lehúzását igen. Ez legalább annyira önbizalomhiányra utal, mint az, ha valaki dicsekszik. Egy különbség van kettőnk között! Én a dicsekvéssel senkinek nem ártok, de te a bunkó, megalázó szövegeddel - engem nem, de talán sok ismerősödet - megbántasz! Úgyhogy visszavehetnél. A kutyás résznél kellett igazán röhögnöm. Honnan veszed, hogy nekem nincs aranyos kutyám, macskám, akármim? :D A háziállat nem azért szeret, mert te xy vagy, hanem mert eltartod, ételt adsz neki és törődsz vele, lehetsz akár a legundorítóbb ember is az emberek közt. :D És ahogy ítélkezel ismeretlenül, hát közéjük tartozol!
2019. ápr. 8. 00:30
 53/68 anonim ***** válasza:
29%

Ugyan kisdrágám, ez nagyon gyengusz volt, te magad is tudod. :)


De ha mindenképp szeretnél választ a "kérdésedre": nem irigyek rád, hanem nem kedvelnek téged.

Megoldás: kerüld őket el. Nekik is jobb lesz, és neked is.


Problem solved. :)

2019. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Itt még mindig vita van?:):)
2019. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:
Egy-két skizofrén gyanús személy azt hiszi, csak kamu a kérdés és valójában szegény vagyok, vagy csak azért jöttem, hogy elmondjam, hogy drága autóm van. Kicsit túl sokat képzelődnek. :)
2019. ápr. 8. 11:22
 56/68 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező én hiszek neked!

Engem is ßarrá pontoztak😁

Ne mondj az irigyeknek semmit!

2019. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:

Nehéz elhinni hogy igazat írsz és/vagy skizofrén vagy.


Először több milliós luxusverda, osztrak felső 5%-aztán egy 8 milliós alsó középkategóriás járműről beszélsz.


Irigykednek a ruhádra, cipődre-60 ezres kabát árát félre kell tenned, cipőből is a 40 ezresen gondolkodsz.


2 milliós jövedelmeDből lett- párommal együtt 2 millió.


Se gazdag nem vagy, se drága autód nincs. Ez biztos. Hogy utálnak e a rokonaid, barátaid, szomszédaid-ki tudja? Vagy arról is hazudsz vagy ez tényleg így van, te tudhatod. Dehogy nem irigyek rád a nem létező gazdagság miatt, meg a 40 ezres cipődre az tuti.

2019. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam, hogy luxusverda. Ilyen szavakat nem is szoktam használni, és tisztában vagyok azzal, hogy a 8 milliós nem luxus. Bár Magyarországon a maga módján elég feltűnő, nyugaton is sok országban átlag feletti, de azért nem luxus. Kiforgatsz és negatív színben tüntetsz fel olyan félmondatokat, amiket vagy nem úgy mondtam, vagy nem is mondtam!
2019. ápr. 8. 17:43
 59/68 anonim ***** válasza:

Mi tűnik ki egy 8 milliós kocsin, ember?


Tavaly vettem 7 misiért egy hyundai i30-at. Hát az minden, csak nem feltűnő, meg nem extra. És van is belőle jópár. Sőt, konkurens, de jobb minőségű és drágább a Mazda, Nissan, Toyota etc.


Egy tök árlag CH-R-t nem kapsz meg 8 M alatt, és BP-n kb minden 8-9-dik auto ilyen típusú. Te miről beszélsz?


Egy nyolc miskás autó (egyébként) még mindig alsó-középkategóriásnak számít. Ez tény. Keress rá guglin, ezt fogják írni a szakcikkek.


Szerintem amugy, elnézve itt a beszélgetés fonalát, egyáltalán nem is irogy rád szerintem senki a rokonsagbol. Egyszerűen csak te képzeled ezt be magdnak, az elképzelt gazdagságodban. Csak bemeséled :)

2019. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:
Én inkább azt kérdezném, te hol élsz? Mert a magyar vidéken sehol nem futkoznak 8-9 milliós autók, hacsak nem a Rózsadombon élsz. Elmész egy jobban menő megyeszékhelyre, ott 100 autóból 95 egymillió alatti értékű lesz, 3 talán egy és ötmillió közötti, és csak kettő ötmillió feletti. Nyisd ki a szemed kicsit jobban. Sokkal nagyobb a szegénység az országban, mint te beállítod. Azért, mert a te budai ismerősi köröd tele van, és nyugdíjasként is szerintetek (nem tudom melyikőtök volt) mindenki két kézzel tudja szórni a pénzt, attól még aki nyitott szemmel jár, tudja, hogy a legtöbb családnak még új mosógépre sem telik. És ebből kitűnik egy milliós keresettel rendelkező, új autóval futkozó egyén. Ne röhögtess már, hogy akinek 14 éves szétrohadt autója van, nem lehet féltékeny arra, akinek húszszoros értékű új autója van. De nem csak az autó, hanem az egész életszínvonal. Pl hogy csak akkor főzök, ha kedvem tartja, egyébként drága éttermekbe járunk. Vagy hogy havonta járunk külföldi wellness hétvégékre vagy tengerpartra. Vagy hogy sok százezres ékszereim vannak, amiket a páromtól kaptam.
2019. ápr. 9. 09:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!