Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vérségi kötelék felül tud...

A vérségi kötelék felül tud írni mindenfajta sérelmet?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egyetértetek-e azzal, hogy bármilyen nézeteltérés megoldható a szűkebb vagy távolabbi rokonságon belül, ha emlékeztetjük egymást, hogy végtére egy család vagyunk, akiket vérségi kötelék köt össze? Vagy van olyan "gaztett", amit még ez sem tud elfeledtetni?

2019. ápr. 7. 11:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

"A legtöbb anya bármit megbocsátana a gyerekének."


Fene tudja... én azért "bármit" nem bocsátanék meg, még a gyerekemnek sem.

2019. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%
11-es, akkor te vagy a kivétel, ami erősíti a szabályt. Eleve nem azt írtam, hogy minden anya, ezért teljesen felesleges volt idefirkálnod.
2019. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Én maximum azt tudom elképzelni, (amit itt írt is valaki), hogy ha a rokonom okoz valami sérelmet, őt azért régóta ismerem, és tudom azt, hogy milyen, amikor nem hülye. Hogy tud normális is lenni, tud jó is lenni, esetleg gyerekkoromban milyen rendes volt velem. Ez némileg tompít(hat)ja.
2019. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Most Pontozz le mindenkit :)
2019. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Volt olyan rokonom, aki az első pillanattól éreztette az ellenszenvét irántam. (Jó, hát kb. 3 éves koromig jó fej volt velem, de amint nyiladozott az értelmem, és alakult az önálló véleményem a világ dolgairól, nem bírt már.) Valószínű a temperamentumomat, a stílusomat, az egész lényemet utálta, ahogy vagyok. Nála nem találtam "mentséget", hűvös volt a kapcsolatunk végig, muszáj családi összejöveteleknél átnéztünk egymáson, temetésére sem mentem el, és nem is tudok rá szeretettel emlékezni egy kicsit sem. (nagynéném férje)
2019. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem, dehogy. Nekem az van egy tavoli lányrokonom aki a nagymamam temetesen hitvany alja modon viselkedett, majd neki allt feljebb, mert nem lett elszallasolva a reszeg r1banc nalunk. (amugy kulfoldon el igy mehetett hotelbe) azota se lattuk, minden kapcsolatot megszakitott (ő...) velunk hála Istennek. ;) ugy vagyok vele, ver ide vagy oda, itt rohadjon meg ahol van.
2019. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

Ezért nem vagyok családtag a férjem családjában. Be is b.@.szna, ha családtag lennék vérségileg és úgy lenne a férjem a férjem szerintem. De mivel én csak én vagyok, sokkal rosszabb vagyok náluk szerintük. Semmiben sem vagyok jó soha, ötleteim is mind szarok, úgy ahogy vagyok szar vagyok nekik. Az is baj, hogy bekerültem a képben 6 éve...

Meg is mondta anyós, csak a házasság útján lettem "családtag". De nem igaz, mert most sem vagyok az. Sőt, folyton semmibe vesznek. A férjem meg mindent elnéz mindenkinek, mert hát de család az család! Őket nen lehet megsérteni mert megszűnik a vérségi kötelék még a végén! Mert ha kiáll értem egyszer is, kitagadják! És el tudom róluk képzelni és ettől retteg a férjem. S mit csinál? Folyton engem bánt meg. Mert mintha én nem lennék a felesége, mert mintha az nem olyan erős kötelék!


Remek érzelmi zsarolók anyósék! Tudták hogy kell csinálni és én most iszom a levét állandóan ennek a hülye felfogásnak!

Tesóm ugyan ebben a cipőben jár a férjével dettó! Az is folyton a család mert a család! Érdekes hogy mi nem tartozunk bele abba sehogy. Vagyunk mi meg a családjuk...

Érdekes.

2019. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudja fölülírni. Sőt, csak talán mégjobban fájó is, hogy az embernek ilyen emberekkel kell egy fedél alatt élnie. Ebbe meg kifejezetten elkeserítő belegondolni. Valaki úgy szokta mondani, hogy "Isten a barátainkkal kér elnézést a családunk miatt." Meg egyébként még kicsit idehoznám a karmát is, azt hallottam, hogy a családtagjainkkal a legerősebb a karmánk; akikkel közvetlen közelében vagyunk egymásnak, akikkel együtt lakunk. Na, velük a legerősebb. És tehát eszerint választunk szülőket. Tehát nem aszerint, hogy pl ki lenne ideális anyuka-apuka, stb. Hanem ott akkor születésünk előtt azt nézzük, hogy ki felé van adósságunk. Lehet nemjó is a karma, meg lehet pozitív, segítőkarma is. És asszem, ha amit elvetettünk magok, szal, mindig ezek az energiák, jó is rossz is, amiket elindítunk, valamilyen formában mindig visszatalálnak hozzánk ( a karma kiegyenlítődésre törekszik, ezáltal tanít); na és szal hogyha pl adott "mag", amit elvetettünk, abban az adott életben nem hajt ki, akkor majd a következő életben fog kihajtani. Tehát akkor átviszitek a következő életre a rendezését, törlesztését. És tényleg ez lehet jó is, meg rossz is. Szal asszem.
2019. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy ordas baromság... ezt a de rokonok vagyunk, mindig a lehúzó élősködő emberek mondják. Az én rokonaim szájából ez sose hangzott el. sose!! Viszont jóban vagyunk... anyám nyomja, aha, ő csak akkor talál meg, ha dolgozom neki, stb. (igen már gyerekkoromban is csak "haszonnak" kellettem)


A vérségi kötelék nem ír felül semmit. Sose az számít, hova születsz, hanem hogy milyen ember vagy. Ennyi.

2019. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!