Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjuk finoman a baratom...

Hogyan adjuk finoman a baratom csaladjának a tudtára, hogy zavarnak minket?

Figyelt kérdés
Mind ketten vendéglátásban dolgozunk 14 órázunk heti 4-5 napba.. Amikor pihennénk már délelött kopognak az ablakon, verik az ajtót nem tudunk sose ugy itthon lenni,hogy kettesben nyugodtan pihenünk egy napot úgy,hogy ne jönnének át,ha ajtót nyitsz nem kérdeznek meg annyit sem,hogy zavarunk? Vagy pihentetek? Bejönnek és itt vannak órákig és nem veszik észre magukat sokszor... Meglátják,hogy a kocsi áll a ház elött és már jönnek és nem lehet őket lerázni.Ők hétfőtől péntekig melóznak napi 8 órát.. Kivannak akadva ha mi a szabadnapunkon pihennénk és nem akarunk órákog beszélgetni.. Nekem már nagyon nem tetszik,hogy tapintatlanul átjönnek verik az ajtót az ablakot annyit se kérdeznek,hogy zavarunk vagy,annyit se,hogy mikor érnétek rá egy kicsit? Sajnos ez heti szinten megy mikor szabadnapunk van....
2019. ápr. 11. 11:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim válasza:
86%

#2.Csak mert ők élnek hagyhatnák élni a gyerekeiket is.


A gyerek témája a leválás, a szülő témája az elengedés. Természetesen ez nem teljes kapcsolatbontást jelent, hanem minőségi átalakulást ahol mindenkinek kialakul a magánszférája amiben már önállóan létezik.Nekem apám már meghalt, jó lenne vele lenni de ha nem hagyna nekem teret és jelzés nélkül folyamatosan jönne tekintet nélkül arra, hogy lehet mást terveztem aznapra akkor az nyilván nem működne mert az én idegrendszerem rovására menne, !ha hagynám!.


De nem hagynám...


Kérdező:


Asszertív módon.Semmiképpen sem agresszíven, ne bírálóan, szembesítően mert az ösztönös ellenállást vált ki, de nyíltan, egyenesen és őszintén.


Például:


"Figyeljetek, örülünk neki, hogy szerettek minket és szerettek velünk lenni, mi is veletek, viszont szeretnénk ha megértenétek: felnőttünk és szeretnénk többet kettesben lenni mert sokat dolgozunk, kérünk titeket hagyjatok nekünk több teret."

2019. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ebben nem a család a hibás, hanem ti.


Miért nem tudok értelmesen beszélni a másikhoz.


-Ah szia Julika. Örülök, hogy benéztél hozzánk, de most nem érünk rá, gyere át holnap.


- Gyurika jövöhéten nem fogadunk vendégeket egész hétvégén szeretnének egy aktívabb semmit tevést csinálni kettesben.

2019. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
90%
Ajtó zárva, a kilincsre egy ne zavarjanak tábla akasztva
2019. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy a barátod nem meri megmondani ezt a szüleinek és a testvérének?

Fél tőlük????

2019. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
84%
"Kedves Marika néni, kedves Pista bácsi! Szeretnénk ha a közeljövőben nem jönnének át ilyen gyakran a szabadnapunkon, mert így nem tudunk az unoka gyártásán gyakorolni."
2019. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
83%
Ha már nem meritek/akarjátok megmondani nekik, hogy zavarnak, akkor miért nem csináljátok azt, hogy bezárjátok az ajtót, és nem nyitjátok ki nekik? Mondjuk csináljatok úgy, mintha aludnátok, egy idő után elmennek, és utólag csak megmondjátok, hogy kimerültek vagytok a meló miatt, ekkor meg ekkor jöjjenek, akkor tuti ébren lesztek, és nem jönnek feleslegesen. De egyszerűbb lenne szemtől szembe megbeszélni ezt.
2019. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
92%

Hazafelé állítsátok a kocsit két utcával arrébb (egy kis séta sosem árt!), ha ennyire nem tudtok kommunikálni a családdal!

Bár én inkább EGYSZER megmondanám csendesen, finoman és él nélkül, mintsem órákig bájcsevegjek (magamban átkozódva) újból és újból.

2019. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
92%

A legjobb az, ha maguktól jönnek rá, nogy téged zavarnak.

Ha van kapucsengő tegyetek rá egy kapcsolót (húgom is tetetett, hogy a babáját ne zavarja fel postás vagy futár csengetése), udvaron belül a házajtóra meg mehet a tábla, hogy "Pihenünk!", még csak ne is csukd kulcsra. Az ablak kopogtatásra meg ne reagáljatok, max. azt hiszik, hogy éppen dugtok... :)

2019. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem akartok nekik szólni, vagy szóltok, de mégsem értik, akkor van egy jó ötletem. Nekünk is vannak ilyen rokonaink, ők egy idő után felfogták.

Először is, mondjátok nekik, hogy hívjanak fel mielőtt mennek, mert nem biztos, hogy ráértek.

Ezt nem biztos, hogy megértik elsőre és mégis beállítanak. Ilyenkor két dolgot lehet tenni.

1.Tetmészetesen a kaput/ajtókat zárjátok be, hogy ne tudjanak önhatalmúlag bemenni. Ezután ne engedjétek be őket, ha számonkérik, akkor momdjátok, hogy mivel nem hívtak, ezért nem készültetek rá, hogy jönnek.

2.Ha bejönnek/beengeditek őket és nem akarnak időben elmenni a következő a taktika: főztök nekik egy kávét, beszélgettek kicsit. Megkérdezitek, hogy mi dolguk van még ha innen elmentek. Ha mondják, hogy xy, akkor mondjátok rá, hogy nem is tartjátok fel őket tovább, mert ti meg lefekszetek pihenni. Ha azt mondják, hogy semmi, akkor is mondjátok, hogy ti elmentek pihenni, mert fáradtak vagytok.

Egy idő után felfogják, hogy zavarnak és mivel nem direktben mondjátok nekik megsértődni sem fognak.

2019. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
91%

De most ha sehogy se meritek megmondani akkor hiába írjuk le hogyan kéne...

Szörnyű az ilyen emberek akik nem érzik hogy zavarnak meg mennek minden szabadnap tényleg, de ti is hogy normális ember módjára nem mondjátok meg nekik szemtől szembe inkább kiirod ide. Szedd össze magad és mond meg

2019. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!