Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjuk finoman a baratom...

Hogyan adjuk finoman a baratom csaladjának a tudtára, hogy zavarnak minket?

Figyelt kérdés
Mind ketten vendéglátásban dolgozunk 14 órázunk heti 4-5 napba.. Amikor pihennénk már délelött kopognak az ablakon, verik az ajtót nem tudunk sose ugy itthon lenni,hogy kettesben nyugodtan pihenünk egy napot úgy,hogy ne jönnének át,ha ajtót nyitsz nem kérdeznek meg annyit sem,hogy zavarunk? Vagy pihentetek? Bejönnek és itt vannak órákig és nem veszik észre magukat sokszor... Meglátják,hogy a kocsi áll a ház elött és már jönnek és nem lehet őket lerázni.Ők hétfőtől péntekig melóznak napi 8 órát.. Kivannak akadva ha mi a szabadnapunkon pihennénk és nem akarunk órákog beszélgetni.. Nekem már nagyon nem tetszik,hogy tapintatlanul átjönnek verik az ajtót az ablakot annyit se kérdeznek,hogy zavarunk vagy,annyit se,hogy mikor érnétek rá egy kicsit? Sajnos ez heti szinten megy mikor szabadnapunk van....
2019. ápr. 11. 11:49
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
78%
ez egy olyan probléma, aminek nem is kéne problémának lennie. egyszerűen mondd meg nekik hogy ne b-szogassanak, zárjátok a kaput-ajtót és meg van oldva
2019. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
90%
az meg hogy a barátod fél A SAJÁT CSALÁDJÁTÓL, egyenesen röhejes
2019. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
91%
Anyóséknál is teljesen természetes volt, hogy szó szerint bármikor beállítanak hozzánk, általában lehető legalkalmatlanabb pillanatokban (szombat reggel fél hét volt az egyik kedvenc időpontjuk). Aztán egyik ilyen alkalommal besokallt a férjem, és elküldte őket haza. Többet nem jöttek bejelentés nélkül.
2019. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha ennyire szerencsétlenek vagytok, hogy egyikőtök sem képes szólni mert nem mer/akar/kitudjami, akkor meg is érdemlitek a sorsotokat.

Pedig nagyon egyszerű a dolog, közlöd velük hogy előre bejelentkezés nélkül NEM nyittok ajtót.

2019. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
93%

Én elmondanàm nekik érthetően, hogy rengeteget dolgoztok, szeretnétek pihenni. Mielőtt jönni szeretnének, hívjanak fel, hogy alkalmas - e. Ha az ablakomat vernè, akkor meg kimennèk és elküldenèm a fenébe. Mindennek van határa. Kulturált ember odaszòl először, majd CSÖNGET. Nem veri az ajtót meg az ablakot úgy, hogy nem is volt megbeszèlve, hogy jöhetnek.

Szóval ha a párod nem hajlandó megmondani, akkor beszélj te velük.


Off, de biztos hogy megèri ennyit dolgozni? Régen én is ilyen muszakokban voltam, most 8 órában. Teljesen más, az előbbi fizikailag nagyon kikészìtett. Egy munkahely sem ér annyit, hogy az életed nagy részét ott töltsd.

Off vége

2019. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
74%
Komolyan nem értem az ilyen válaszokat. Párod nem meri, te meg nem akarod megmondani nekik, akkor mit vársz? Várj! Csiribú, csiribá, ne legyetek életképtelenek, vagy viseljétek el. Én már akkor megmondtam volna nekik a második alkalom után, hogy a k**va anyátokra törjétek rá az ajtót, mocskos parasztok...
2019. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerű: ha nem akarom, hogy valaki idejöjjön, akkor nem engedem be. Felőlem aztán állhat az ajtó előtt fél napig is, ha nincs jobb dolga, nem fogom kinyitni neki az ajtót. Ha megsértődik, úgy járt, majd megbékél, ha meg nem, az se izgat. Tudod ki bosszankodna minden egyes pihenőnapján, Jézusom, ne legyetek már ennyire birkák!
2019. ápr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
84%

"kopognak az ablakon, verik az ajtót"


Nem vagyok egy ideges ember, de az első ilyen esetben kimentem volna és leüvöltöttem volna őket.

Ha tűritek, az rólatok is sokat elárul.

2019. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Kertes ház ugymond ami ikerhaz is egybe csak atsétállsz es itt vagy nincs elválasztó kerítés csak az utcánál. Volt,hogy ajtot nyitottam es mondtam,hogy ne haragudj de most nem erunk ra es csak azert is betolakodtak es mondtak mondtak amit akartak...
2019. ápr. 12. 11:49
 40/52 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire nyuszi vagy, legközelebb amikor jönnek, egyszerűen fogod magad és elmész otthonról. Bevásárolsz és hasonlók, remélhetően mire hazaérsz, elmennek.
2019. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!