Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjuk finoman a baratom...

Hogyan adjuk finoman a baratom csaladjának a tudtára, hogy zavarnak minket?

Figyelt kérdés
Mind ketten vendéglátásban dolgozunk 14 órázunk heti 4-5 napba.. Amikor pihennénk már délelött kopognak az ablakon, verik az ajtót nem tudunk sose ugy itthon lenni,hogy kettesben nyugodtan pihenünk egy napot úgy,hogy ne jönnének át,ha ajtót nyitsz nem kérdeznek meg annyit sem,hogy zavarunk? Vagy pihentetek? Bejönnek és itt vannak órákig és nem veszik észre magukat sokszor... Meglátják,hogy a kocsi áll a ház elött és már jönnek és nem lehet őket lerázni.Ők hétfőtől péntekig melóznak napi 8 órát.. Kivannak akadva ha mi a szabadnapunkon pihennénk és nem akarunk órákog beszélgetni.. Nekem már nagyon nem tetszik,hogy tapintatlanul átjönnek verik az ajtót az ablakot annyit se kérdeznek,hogy zavarunk vagy,annyit se,hogy mikor érnétek rá egy kicsit? Sajnos ez heti szinten megy mikor szabadnapunk van....
2019. ápr. 11. 11:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ha a párod fosik, akkor mondd meg te. Ha nem értik, akkor kertkapu bezár, ház ajtó bezár és kész.
2019. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
91%
Kulcsra zárnám az ajtót, aztán kész. Gondolom egy darabig verni fogják az ajtót-ablakot, de csak megunják.
2019. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogyan jutnak az ajtóig, ablakig?

Kertes ház és az ablak, ajtó utcafronton van?

Vagy mi?

Nincs kerítés, zárható kapu? Tényleg nem értem.

Ötlet: hagyjátok nyitva az ajtót és kapjanak rajta benneteket félreérthető helyzetben.

Amúgy simán el tudom képzelni, hogy van valaki annyira buta, hogy nem veszi észre magát és akkora ķöcsög, hogy nem lehet vele normálisan beszélni sem.

2019. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Egyeneses, udvariasan, kertelés nélkül.

1. Az ajtót zárjátok be. Kilincs, kulcs, retesz.

2. Az érintettekkel való következő találkozáskor udvariasan közölni kell velük a helyzetet. Mindeggyikkel.

3. Aki nem érti meg, azzal a következő éles helyzetben is udvariasan közölni a helyzetet.

4. Aki ezt nem érti meg, arra ráripakodni illetve a 14 órázás után, lehetőleg az ő alvásidejében az ő ablakát is zörgetni. Ebből érteni fog.

Így ti mindent megtettetek. Ha szó éri a ház elejét, az már az ő saruk.

2019. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
16%

#23

Miért olyan érthetetlen? Konkrétan nem ismerek olyan embert, akinél NE lehetne bemenni az ajtóig. Max annyi, hogy ismerni kell a kutyát, de egy ismerősöm se zárja a kertkaput. Aki akar, úgyis be tud mászni, kár a gőzért.

2019. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan nem ismerek olyan embert, akinél NE lehetne bemenni az ajtóig."


Jelen! A kapumat zárom, 3 méteres kerítésem van, nem lehet átmászni rajta. Ha valaki megpróbálja, a szomszédok kihívják a rendőrséget. Megtörtént már. Nem, nálam nem lehet elmenni az ajtóig. Pedig még kutyám sincs.

2019. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos erre csak egy megoldás van, elköltözni minél messzebbre. Ilyen tapintatlan embereknek nem lehet megmondani, letojnák, vagy örök harag lenne.
2019. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
90%

Nàlunk sem lehet az ajtóig eljönni, még csak be se làtni, tömör fakapu van, oldalt borostyànnal végig befuttatva.

Na meg mint írtam, a puli se díjaznà. :)

2019. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
84%

#26

Nyilván létezik ilyen, csak a megszólított válaszoló annyira csodálkozott és nem tudta elképzelni, hogy hogy lehetséges, hogy gondoltam megemlítem. :)

2019. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk most nézem, a kérdező nem írta, hogy egyáltalán kertes házban laknának...
2019. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!