Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja felfogni...

Miért nem tudja felfogni édesanyám, hogy nem akarok menni templomba?

Figyelt kérdés

Hiába mondom neki,hogy nem vagyok vallásos,nem hiszek ilyen dolgokban(se Istenbe),illetve még azt is,hogy nem is érdekel engem ez az ünnep.Sem a többi.De mégis azt akarja,hogy menjek velük templomba.

Mit mondjak neki,hogy megértse?

18/F

(állj a lábadra és majd költözz el stb. hozzászólásokat ne ide,köszönöm)


2019. ápr. 18. 15:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem. Mert o az, es mast nem tud felfogni. Megmondod neki hogy kirancigalni sem fog tudni téged, vagy aznap elmesz otthonrol es nem mondod meg neki hogy vagy. Vagy kibitod azt az 1-2 órát es telefonozol kozben, vagy kibamulsz az ablakon es legalabb csend lesz anyad részéről.
2019. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, ezért nem kell elköltözni :)

Amikor készülődik a templomba és indulna, te szimplán nem mész vele, ennyi. Úgysem fogja megérteni, fölösleges előre magyarázkodnod és idegeskedned emiatt.

2019. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%
Én ilyenkor, ha olyan helyre akrtak vinni ahová én nem igazán szerettem volna menni, mindig kitaláltam vmi feladatot amit csak akkor tudok megtenni!
2019. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Nevelő"faterom" még azt is elvárja,hogy keresztet is vegyek stb... szóval érdekes,és 100%,hogy rám szólna ha nem így tennék :)

Oké,így tervezem,de már olyanokat mondd,hogy leesik az állam."Ha meghalok,akkor se gyere templomba"

Meg ahogy ismerem nevelő"faterom",csak feljönne a szobámba,és szépen elmondaná,hogy pedig mennyi mindent megengedünk és stb. és stb. és utána a leb*sz*s.

2019. ápr. 18. 15:44
 5/45 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom amikor eljön az ajndékozás..pl. Karácsony meg hasonlók, akkor tartod a markod és fontos az ünnep :D


Ettől függetlenül szerintem a békesség kedvéért, ki tudnád birni azt a röpke egy órát...Feltételezem nem minden vasárnap rángat el a templomba??

2019. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Honnan veszed,hogy tartom?:)
2019. ápr. 18. 15:53
 7/45 anonim ***** válasza:
67%

Nekem van egy ismim, kitartóan nem hajlandó átlépni egyetlen templom küszöbét sem. Olyannyira, hogy amikor az unokája keresztelője volt, otthon maradt inkább őrizni a hidegtálat. Amúgy teljesen jó nagypapa, és a család se drámázott rajta.

Csak azt tudod tenni, hogy többször nyomatékosan elmondod, hogy ez neked miért nem fontos, és képmutatásnak tűnik, ha odamész. Végső esetben idén még menj el, fő a békesség, de unatkozz látványosan, vagy ne énekelj, amikor kell, aztán az éjféli miséig még lesz időd tovább nyomatékosítani.

2019. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
14%

Azért, mert még nem magyaráztad el neki elég érthetően.

Miért kéne neki bármit mondanod?


Nem, nehogy a sarkadra állj (lábadra...), mert még azt hinné valaki, hogy 18 éves felnőtt ember vagy! :DD Nehogy önállóan kelljen döntést hoznod valamiről az életben, pl. arról, hogy merrefelé lépdelsz majd akkor, amikor ők templomba mennek, mert még bajod esne! :D És nem, ne költözz el, mert nem élnéd túl.

2019. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem tartozol magyarázattal.

Mikor indulnak, köszönj el tőlük, esetleg kérdezd meg, van-e addig valami tennivaló odahaza, ha nincs, akkor pedig elfoglalod magad addig.

Nehogy már mentegetőznöd kelljen, amiért nem hiszel x dologban....

2019. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
11%
Neked miert olyan nehez elmenni a templomba? Elmesz altalaban fel ora legfeljebb 1 ora.Nem halsz bele.Az o keresuk.Ugysem csinalnal semmi jobbat az alatt a rovid ido alatt.Alkalmazkodj egy kicsit,s ez legyen a legnagyobb problemad,hogy neked templomba kell menni.Ha annyira nagyon nem akarsz mond meg a szuleidnek hogy te nem akarsz menni egyaltalan,ezt ertsek meg es fogadjak el.Ha tetszik jo ha nem ugyis,te akkor sem fogsz menni.Habar nem halnal bele,nem vagohidra visznek de mindegy
2019. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!