Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja felfogni...

Miért nem tudja felfogni édesanyám, hogy nem akarok menni templomba?

Figyelt kérdés

Hiába mondom neki,hogy nem vagyok vallásos,nem hiszek ilyen dolgokban(se Istenbe),illetve még azt is,hogy nem is érdekel engem ez az ünnep.Sem a többi.De mégis azt akarja,hogy menjek velük templomba.

Mit mondjak neki,hogy megértse?

18/F

(állj a lábadra és majd költözz el stb. hozzászólásokat ne ide,köszönöm)


2019. ápr. 18. 15:34
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
15%
Azért, mert ő nevelni akar téged olyan elvek szerint, amiben ő hisz. Tudod van a forma és a tartalom. A kettő gyönyörűen elválik egymástól. Hagyd rá anyádra és menj velük, attól még nem kell hívőnek lenned. Majd ha teljesen független leszel tőlük, akkor nem mégy. Az embernek az életben sokféle irányban kell megfelelni és legtöbbször a forma, a külsőség a lényeges, nem pedig a tartalom. Régebben az okos párttitkárok is jártak templomba, nem mindig a meggyőződésük szerint, hanem mert egyesek szt várták tőlük. Harcos pártpolitikai beszédeket tartottak, mert a főnökeik ezt várták tőlük. Az ilyen emberek mindig jobban érvényesülnek, mint azok, akik elveik, meggyőződésük szerint viselkednek. Igaz ugyan, hogy erre születni kell.
2019. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
92%
Sok dologban kell alkalmazkodni, de a vallás szerintem pontosan az a dolog, amit senkitől nem lehet ELVÁRNI. Az egyik legalpáribb bunkóságnak tartom a vallási dolgok másokra erőltetését.
2019. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
6%

"Nehogy már mentegetőznöd kelljen, amiért nem hiszel x dologban...."

Menni meg hinni nem ugyanaz. Attól, hogy nem hisz, még mehet.

2019. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
94%

#13

Tudom, hogy nem ugyanaz. Ettől függetlenül tartom, amit írtam: senkin nem kérhető számon, hogy miért nem megy templomba.

2019. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
16%

Dehogynem: egy gyereken nagyon is számon kérhető, hogy hova megy meg hova nem (a templomot is ideértve).

A kérdező viszont nagykorú, úgyhogy nem értem, mi a gondja. Azt csinál, amit akar. Meg persze az édesanyja, meg a nevelőapja is. Ha megy, megy, ha nem megy, nem megy, ha ők erre beszólnak, beszólnak, túl fogja élni. Ennyi.

2019. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
37%

Higgadtan, felnőttként próbálj meg beszélni anyáddal és nevelőapáddal. (Ha egy mód van rá, külön-külön, mert különben egymást fogják erősíteni veled szemben - pszichológia.) Kérdezd meg, mi zavarja őket abban, hogy nem mész:

Ha az, hogy ezt szánták családi programnak, ajánlj fel másik családi programot, hogy lássák, nem a családdal van bajod.

Ha az, hogy azt szeretnék, hogy vallásos legyél, mondd meg őszintén, hogy ezen ők nem tudnak változtatni, és egy kamuból ott ülő ember az kétszínű, azt meg a vallás se szereti.

Ha az, hogy szájára vesz a falu (nem tudom, mekkora településen laktok), az nehéz dió...

2019. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
10%
Figyu,én sem vagyok vallásos,nem vallásbarát zenét hallgatok,de egyszer egy hónapba elmegyek a templomba egyik rokonom kérésére.Egy órát kibírsz,ülsz és hallgatod a mondókát.
2019. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
20%

Láttad már az "Ifjú Seldon" c. sorozatot? Seldon elmegy templomba, mert muszáj. Aztán minden állításra vissza kèrdez. :)


Helyedben elmennèk, aztán megpróbálnám megmagyarázatni velük miben mièrt hisznek, mi hogy van. Többet nem is akarnak vinni majd.

Vagy mèg előtte való napokban kezdj velük beszèlgetni erről.

Pl.:

Ha isten előtt mindenki egyenlő, mièrt születünk ennyire különböző èletszínvonalakba?

Ha isten mindenkit szeret, mièrt ítèlik el a melegeket?

2019. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
5%

"Helyedben elmennèk, aztán megpróbálnám megmagyarázatni velük miben mièrt hisznek, mi hogy van. Többet nem is akarnak vinni majd."

Dehogynem. Nagyon is örülni fognak, hogy érdeklődik a téma iránt. És így lesz rá esély, hogy a sok beszélgetés kapcsán mégiscsak hinni kezd majd. :)

2019. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
88%
Hiába akarsz itt bármit magyarázni, nem nem érti, hanem nem fogadja el. Annyit mondasz, hogy nem vagy vallásos. És pont. Többet egy szót se, és otthon maradsz. Vállald fel a konfliktust. Mérges, mérges. Te is mérges vagy, amiért erőszakoskodik. Ez őt zavarja? Nem. akkor téged se zavarjon. Felnőtt vagy, és nem várhatják el, hogy olyat tegyél, ami a meggyőződéseddel ellentétes. Ezt te se várod el tőlük.
2019. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!