Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja felfogni...

Miért nem tudja felfogni édesanyám, hogy nem akarok menni templomba?

Figyelt kérdés

Hiába mondom neki,hogy nem vagyok vallásos,nem hiszek ilyen dolgokban(se Istenbe),illetve még azt is,hogy nem is érdekel engem ez az ünnep.Sem a többi.De mégis azt akarja,hogy menjek velük templomba.

Mit mondjak neki,hogy megértse?

18/F

(állj a lábadra és majd költözz el stb. hozzászólásokat ne ide,köszönöm)


2019. ápr. 18. 15:34
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
"Az a legbékésebb megoldás". Mért kéne békésnek lennie a megoldásnak? Nem kell ám a konfliktusoktól félni, nem harapnak! Ha te mindenben engedsz, 40-es, mert nem mersz konfrontálódni, akkor előbb-utóbb saját magaddal fogod ezt megtenni, a sok elfojtott düh miatt kialakuló infarktus formájában. Amit vagy túlélsz vagy nem.
2019. ápr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:
25%

Kedves előttem válaszoló. Te nem érted, hogy milyen mentalitása van egy érzékeny hívő anyának. Már bocsánat, de én személy szerint nem szeretek vitatkozni az édesanyámmal, inkább beletörődök és ez nem azt jelenti, hogy el vagyok nyova. Ezért válaszoltam ezt a kérdésre. Ha nem tetszik neki, akkor figyelmen kívül hagyja.



Szerintem semelyik értelmes ember nem akarja megsérteni a saját édesanyját, főleg ha vele él.

2019. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 42-es, nincs olyan, hogy valakit megsérTENI, csak olyan van, hogy megsérTŐDNI. Ez mindenki saját döntése. A gyerek nem felelős az anya érzelmeiért, saját magáért viszont igen. Ha valaki valamit nem akar megcsinálni, azt a másiknak tiszteletben kell tartania, nem erőltetheti rá másra a saját értékrendjét. És ha ettől ő megsértődik, az az ő baja, de senki nem élheti a másik ember életét. Jobban tenné az anya is, ha akaratos, érzelemvezérelt kisgyerek helyett a másik szuverenitását elismerő felnőttként viselkedne.

Nem kell félned a konfliktusoktól neked se. Vállald önmagad, élj úgy, ahogy neked jólesik, cserébe te is hagysz másokat úgy élni, ahogy nekik jólesik.

2019. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
62%

Ne hagyd, hogy a lelkész nevessen a végén!


:D


Mi a helyzet azóta?

2020. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

:DDD

Nyilvanvaloan nem mentem,es azota se mentem,es nem is fogok menni.Nyilvan volt egy kis hiszti,de aztan elfogadtak.

2020. jan. 29. 17:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!