Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja felfogni...

Miért nem tudja felfogni édesanyám, hogy nem akarok menni templomba?

Figyelt kérdés

Hiába mondom neki,hogy nem vagyok vallásos,nem hiszek ilyen dolgokban(se Istenbe),illetve még azt is,hogy nem is érdekel engem ez az ünnep.Sem a többi.De mégis azt akarja,hogy menjek velük templomba.

Mit mondjak neki,hogy megértse?

18/F

(állj a lábadra és majd költözz el stb. hozzászólásokat ne ide,köszönöm)


2019. ápr. 18. 15:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
76%
Mindent ki lehet bírni. A kérdező szülei is kibírnák, hogy ne menjenek templomba.
2019. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
8%
De miért ne mennének?
2019. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
76%
4: Mi se mentünk soha templomba attól, hogy valaki meghalt. Mi az összefüggés?
2019. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
44%
Nincs ezen mit magyarázni, vélhetőleg úgy se értené meg. Egyszerűen nem mész el, aztán annyi. Ha nagyon drasztikussá válna a dolog, vissza kell neki adni azt a kellemetlen helyzetet, amit Ő okoz neked. Például nem kell felvenni a templomban illendő viselkedést és nyugodtan lehet hangoztatni, hogy Te csak kényszerből vagy ott. Ha ügysene csinálod, őket se fogják ott szívesen látni, nemhogy téged :D
2019. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Már felesleges erről beszélni,már azt mondja,hogy utálom.Nem tudom elhinni,komolyan :D

2 éve tudnak már erről.

2019. ápr. 18. 18:00
 26/45 anonim ***** válasza:
85%
Érzelmi zsarolás egy buta, rettegő embertől. Ne ülj fel neki. Ne hagyd, hogy mások irányítsanak!
2019. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
3%

Kedves kerdező! Én komolyan nem vagyok egy szentfazék, szüleim ateisták, en hívő (es nem: vallasos!) vagyok.

Ebből, köztünk SOHA nem volt semmilyen konfliktus! :) Senki nem rugózott azon a csaladban hogy egy legyen a hitünk. Merthogy az ateizmus is egyféle hit.

Hívő=aki hisz Isten letezésében

Vallasos=aki templomba jár VALLJA a hitét.

Fentieket csak azert írom hogy lasd nem vagyok elfogult semerre sem es soha nem térítek senkit ez elvem. Élni es elni hagyni.

Ezen elvem alapján en azt javaslom amit mar előttem sokan, hogy menj csak elba templomba anyáddal ha neki ez olyan fontos. Egyszerűen csak szeretetből, csak őerte. Te pedig hogy tudd élvezni is, nezegesd az enteriőrt, hallgasd a zenét, vizsgáld az embereket, megitálj, lazíts, gondold vegig az aktuális dolgaidat, egyszóval: erezd jol magad.

Hidd el nekem, ha az ember par hetenkent csak ugy csendben el tud merengeni egy kb 45 percet, annak egészsegesebb a szelleme, a lelke, es kreativabb is.

Nem a hitem miatt mondom hogy menj vele! Hanem mert ugyse erti meg hogy nem veszed komolyan a dolgokat akkor soha sem fogja ezt figyelembe venni. Ő csak azt latja arra fixál, hogy kér valamit, te pedig nem teszed meg.

Ugyanakkor tartsd magad ahhoz, es jelentsd ki, hogy nem vagy hívő. Semmikepp ne hazudj a vilaglatasodról, mert ha ezt teszed, akkor mar karosodsz, De a templomi nyugodt bameszkodastol vagy szundikálastól nem fogsz. ;)

Hülyesegnek tartom a templomba jarast en is. De jól tudom erezni magam, ha veletlen egy esküvő vagy halaleset vagy barmi miatt odamegyek. Bizony ki tud kapcsolni. De a konokságot is hülyesegnek tartom. Okos enged. Jok hozzad. Te is legyél jó hozzajuk. :)

2019. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
94%

De könyörgöm mi a francert kéne “kibírnia”, ha egyszer NEM HISZ az egészben, nem akar menni és kicsit sem érdekli a vallás??! Senkire nem lehet ráerőltetni azt, hogy higyjen egy olyan dologban, amiben nem hisz. A vallás marhára nem olyan történet, amit csak úgy lenyomunk a másik torkán! Valaki vagy hisz benne vagy nem. Értelmes, normális ember (felnőtt) ezzel tisztában is van és eszébe sem jut ráerőszakolni a másikra!

Kérdező megmondod, hogy nem mesz és téma lezárva. Elég szomorú, hogy anyadek ezt képtelenek ép ésszel felfogni.. Az eg mentsen meg mindenkit az ilyen emberektől.

2019. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
90%

28: Hát akkor ez az ok!

Azért nem tudja felfogni az anyuka, mert az ő világképében mindig külső elvárásoknak kell megfelelni.

A Kérdezőében pedig saját magunknak.

2019. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
96%
Kérdezd meg az anyukádat, mért neked kell azt tenni, amit ő akar, mért nem teszi ő azt, amit te akarsz?
2019. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!