Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja felfogni...

Miért nem tudja felfogni édesanyám, hogy nem akarok menni templomba?

Figyelt kérdés

Hiába mondom neki,hogy nem vagyok vallásos,nem hiszek ilyen dolgokban(se Istenbe),illetve még azt is,hogy nem is érdekel engem ez az ünnep.Sem a többi.De mégis azt akarja,hogy menjek velük templomba.

Mit mondjak neki,hogy megértse?

18/F

(állj a lábadra és majd költözz el stb. hozzászólásokat ne ide,köszönöm)


2019. ápr. 18. 15:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%

"De könyörgöm mi a francert kéne “kibírnia”, ha egyszer NEM HISZ az egészben, nem akar menni és kicsit sem érdekli a vallás??!"

Azért, mert még nem nőtt fel annyira, hogy vállalni tudja a választásai következményeit. Pl. most ki van akadva azon, hogy az anyja ki van akadva, ezért azt mondja, hogy utálja őt.


"Azért nem tudja felfogni az anyuka, mert az ő világképében mindig külső elvárásoknak kell megfelelni. A Kérdezőében pedig saját magunknak."

Nem. Épp az a baj, hogy a kérdező külső elvárásoknak próbál megfelelni (a szülői elvárásoknak), ahelyett, hogy felnőtt ember módjára a megfelelő helyzetben bevenne egy jó adag leszaromtablettát. Ha nem próbálna megfelelni az elvárásoknak, eszébe se jutna kérdést feltenni itt az egészről, hanem megmondaná, hogy nem megy, nem menne, és aztán helyén tudná kezelni az olyasmit, hogy "utálsz", nem pedig sopánkodna itt, hogy most meg mit mondott az anyukája.


De annyi haszna még lehet az egésznek, hogy minél többet beszélnek az egészről, annál esélyesebb, hogy közelebb kerül a hithez. :)

2019. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem kedves utolsó, arra van remény és esély, hogy totalisan és véglegesen megutaltatjak vele az egészet! Tapasztalatból mondom... Ha egyszer nem hisz benne, akkor nem hisz és pont. Mit nem lehet ezen felfogni?? Pont az ilyen erőszakos, idióták szülők miatt tartunk itt, hogy nem lehet tiszteletben tartani a másik döntését és véleményét egy adott témáról, mert attól hogy a gyereked, még ő egy különálló személy, akinek van saját akarata és véleménye! Ezek a szülők meg csak arra hajtanak, hogy a saját elképzeléseik szerint formálják a gyereket.

Nem lehet a vallás senkire sem erőltetni, aki ezt nem bírja felfogni, abba kár a szó... De érdekelne, ha már olyan bőszen írták néhányan, hogy hat ki lehet bírni, hogy akkor miért nem kedves anyuka és nevelő fater bírja ki azt, hogy nem mennek templomba?? Hm?! Ja az már úgy nem jó, ugye? A ki lehet bírni bullshit csak a kérdezőre vonatkozik, a másik félre nem. Sejtettem... A hit, a vallás, az egesz templomosdi nem egy olyan dolog, amihez erőszakosan közelebb lehet valakit “vinni”. A kérdező már tudja, hogy őt ez nem érdekli, nem hisz benne, ennyi.

2019. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező már tudja, hogy őt ez nem érdekli, nem hisz benne, ennyi."

Csak még azt nem tudja, hogy hogyan lehet hatékonyan kommunikálni a saját édesanyjával, pl. hogy amikor az édesanyja azt mondja, hogy "utálsz", azt hogyan kell értelmezni. Meg még egy csomó mindent nem tud. Egy másik csomó dolgot pedig nem akar tudomásul venni.

Gyerek.

18 évesen is.

Egy gyerek meg tegye azt, amit a szülő mond.

Majd ha önálló lesz, vagy legalább majd ha megtanul a saját édesanyjával szót érteni, ahelyett, hogy itt, idegenekkel beszélné meg, hogy menjen-e templomba vagy ne, akkor ő maga döntheti el, hogy hova megy meg hova nem, mert akkor majd az édesanyja is látni fogja rajta, hogy érett, felelős, felnőtt emberként hozza meg a döntéseit. Addig viszont, amíg nem indul el a saját lábán a saját útján, addig teljesen érthető, ha az édesanyja próbálja kijelölni számára az utat - azt, a melyikről ő úgy gondolja, hogy a legjobb.

2019. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
89%

“Egy gyerek meg tegye azt, amit a szülő mond”


Na az ilyen “szülőktől” mentsen meg mindenkit a sors!! Egy gyerek nem egy báb, nem a tulajdonod, hogy úgy táncol, ahogy te fütyülsz! Természetesen, amikor még kicsi és útmutatásra van szüksége, ezt a szülő megadja számára, terelgeti és vigyáz ra, de ahogy fokozotason egyre nagyobb lesz, kialakul a saját személyisége, megvan a saját akarata, véleménye. Ezt pedig normális szülő meghallgatja és nem csípőből elnyomja a gyereket! Azt, hogy egy gyerek tegye azt, amit a szülő mond, normális határokon belül kéne tartani!! Pl ha a gyerek kitalálja, hogy abba akarja hagyni az iskolát, minek az, akkor a szülő nyilván ezt nem hagyja és elmagyarázza neki, hogy ez mennyire negatívan fog hatni a jövőjére és igen is el kell végeznie az iskolát. De a vallás marhára nem sorolható ebbe a kategóriába. Senkinek nem art azzal, hogy nem hisz Istenben és mindezen által nem is akar templomba menni. Ez már nem az kategória, ami a gyerek egészséges felnőtté válásához szükséges lépés, ez szimplán arról szól, hogy anyuciek a gyerekukre akarják erőltetni a saját nézeteiket.

És nem azzal kapcsolatban kert tanácsot a kérdező, hogy menjen-e vagy sem templomba, hanem hogy ezt hogyan érzéssel meg az anyjáékkal! Lehet itt jönni, hogy még nem elég felnőtt, mert nem tudja megértetni ezt a szüleivel, de ez egyáltalán nem biztos, hogy így is van! Vannak baromi csőlátású, korlátolt, a saját akaratukat másikra erőszakoló szülők, akiknek hiába mondod akárhogy, akkor sem fogják fel és tartják tiszteletben, amit mondasz. Én már felnőttem, de az én anyám pont ilyen. Soha nem voltam egy beszari, tutyi-mutyi alak, kiálltam az igazamert és megvedtem magamat, ha kellett már kiskoromban is, mégis ha anyám valamit a fejébe vett, azt rám is rám akarta erőltetni, hiába mondtam meg neki, hogy nem. Ez a hülye templomba járosdi is pont ilyen volt nálunk. Megmondtam, hogy nem, felejtse is el, hogy templomba megyek, csak azért is rám akarta erőltetni. Mikor látta, hogy határozott véleményem van a témáról és a legcsekélyebb mértékben sem izgat a templom meg a vallás meg h szerinte mennem kéne, akkor a szülői “hatalmát” akarta bevetni, hatha azzal majd megfelemlit. Pl büntetést akart kiszabni, ha nem megyek stb. Mikor rájött, h ez sem jon be, előbb-utóbb leállt a témával, de időről-időre elővette a témát és próbálkozott “betörni”.

Szóval hagyjuk ezt a gyereknek szó nélkül azt kell csinálnia, amit a szülő diktál neki! Értelmesebb embereknek nem derogal tiszteletben tartani es elfogadni, hogy a gyerekük másképp vélekedik bizonyos témákról, mint ők!

2019. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

"amikor még kicsi és útmutatásra van szüksége, ezt a szülő megadja számára, terelgeti és vigyáz ra"

Erről beszélek. A kérdező itt tart.


"ha a gyerek kitalálja, hogy abba akarja hagyni az iskolát, minek az, akkor a szülő nyilván ezt nem hagyja és elmagyarázza neki, hogy ez mennyire negatívan fog hatni a jövőjére és igen is el kell végeznie az iskolát. De a vallás marhára nem sorolható ebbe a kategóriába."

Logikus: tehát az iskola fontos, elvégre a következő 40-50-100 évéről szól, a hite viszont smafu, elvégre az csak az örökkévalóságról. :D


"Lehet itt jönni, hogy még nem elég felnőtt, mert nem tudja megértetni ezt a szüleivel, de ez egyáltalán nem biztos, hogy így is van! Vannak baromi csőlátású, korlátolt, a saját akaratukat másikra erőszakoló szülők, akiknek hiába mondod akárhogy, akkor sem fogják fel és tartják tiszteletben, amit mondasz."

És ha - tegyük fel - ilyenek, akkor segít rajtuk (vagy a kérdezőn), ha a kérdező itt elpanaszolja, hogy milyenek? Nem. Akkor mi értelme volt feltenni a kérdést? Semmi. Fel kéne nőnie, az a helyzet. Akkor nem lenne többé másnak a témája az, hogy ő megy-e templomba vagy nem, hanem szépen eldöntené, tartaná magát a döntéséhez - a többi meg leszaromtabletta. Ehelyett ő még vissza is jár ide, és közvetíti a fejleményeket, hogy "most meg azt mondta, hogy utál". :)))

2019. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
89%

Szándékosan nem akarod érteni, amit mond az ember vagy mi a probléma? Hogy tartana már ott a kérdező, mint egy kisgyerek, akinél pl el kell magyarázni, hogy nem szabad kirohanni a forgalmas úttestre? Ezt magyarázom éppen, hogy az ő szülei jó eséllyel azok a tipik erőszakos fajták, akik mindenáron el akarjak nyomni a gyerek saját véleményét adott témáról és kenyszeriteni akarják olyasmire, amit csak ők gondolnak jónak. Tényleg nem érted, hogy a kérdezőt hidegen hagyja az egesz?! Nem lehet erőszakoskodással célt érni!! Ő nem hisz ebben, na és?! Sok ember nem hisz az egesz Isten, Biblia és vallás dologban és mégis teljes életet el, na bumm! Milyen örökké valóságról beszélsz könyörgöm? :DD Fuhh, van baj! Igen az iskolával, a tanulással viheted csak igazán valamire az életben, megfelelő végzettséggel szerethetsz jó állást, amivel jól keresel és felépíthetsz egy olyan életet magadnak, amilyet szeretnél. A vallásban és Istenben való hiteddel meg pont kitörölheted a hatsódat, az önmagában nem elég semmire sem, azzal h templomba jársz és hiszel Istenben még nem lesz étel a hűtőben, sem befizetve a csekk! Gondolkodni kéne néha, az egy jó dolog! Nem azt mondta a kérdező, hogy semmiben nem hisz! Hanem hogy Istenben és a “templomba kell járni, mert én azt mondom” című sztoriban nem hisz. Ezzel senkinek nem art.

Ez az oldal pedig arra van, hogy kérdést tegyünk fel és tanácsot/segítséget kérjünk! Ha a kérdező úgy érezte ki akarja írni ezt magából, hát akkor kiírja. Ha ez nem tetszik, tovabb lehet gorgetni másik kérdéshez. Ez még nem indokolja, hogy ra kelljen erőltetni bármit is!

2019. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
89%

Hánynom kell az ilyen beállítottságú emberektől, akik a szülői mivoltukból adódó “hatalmukkal” akarnak különböző dolgokat a gyerekre erőltetni és mindenáron a saját képükre akarják formálni őket. Miért nem lehet tiszteletben tartani azt, hogy egy 18 éves ember önállóan el tudja dönteni, hogy nem hisz Istenben és nem akar templomba menni?! Eleve totalisan álszent ez a helyzet, ha egyszer valakinek egyetlen porcikája sem kíván templomba menni, mert nem érdekli a vallás és nem hisz az egészben, akkor mi értelme erőszakkal templomba tessékelni? Látszik, hogy a kérdező anyjaeknak csak a látszat fontos és az h az akaratuk térvényesüljön, hogy elmondhassák: Látjátok az én fiam eljött a templomba... Az már tök lényegtelen és kit izgat, hogy a kérdező úgy lesz*arja az egészet mint annak a rendje. Akkor mi a franc értelme van az egésznek?? Nem lehet senkit sem arra kenyszeríteni, hogy higyjen valamiben, amiben egyszerűen nem hisz.

Ha meg annyira ki lehet bírni állítólag, akkor a szülők is pont ugyanúgy kibírják, ha nem mennek templomba. :) Egyszerű, nemde?

2019. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Köszöntem a válaszokat,és bocsi a késői "válaszért".

Azért nem sorolnám édesanyámat az idióta szülők kategóriába (sem nevelőfatert).Nem nyomnak el stb.Mindent megengednek (ezt most értsd jól!)

De mégis akárhányszor feljön az,hogy templom,én már menekülök.Ekkor anyám mindig ezt mondja,hogy csak ennyit kér,hogy menjek.A családdal.Én meg mondom a szokásos dumámat,hogy nem,és nem.És ez odáig elfajul,hogy gyakorlatilag már sír a végén.(Semmi rosszat nem mondok,még mielőtt valaki azt hinné)

De ez mindig akkor fordul elő,ha templomról van szó.

Ha haláleset van,vagy valami,akkor megyek.Pl. fateromnak a valakije halt meg,és mentünk a temetésre és stb és stb.De érdekes módon,akkor csak annyit mondott nekem már fater anyának,hogy "Xy jön vagy marad?" Most már lehet ezt mondaná,de tavaly nem ez volt.

Köszi még1x,biztos,hogy nem fogok menni:)

Mentek a pontozások is.

2019. ápr. 19. 14:45
 39/45 A kérdező kommentje:
-nekem,bocsi.
2019. ápr. 19. 14:48
 40/45 anonim válasza:
15%
Hasonló helyzezben vagyok, bár szerintem kibírható az (a feltehetően) egy óra. Sajnos aki ilyen hívő nem lehet megváltoztazni az álláspontját és makacsul ragaszkodni fog a saját véleményéhez, és próbálja ráerőltetni másra. Szerintem az a legbékésebb megoldás, hogyha megérted és tartózkodsz. Ha majd különválsz tőle nem mész többet templomba.
2019. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!