Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben a diétámat?

Figyelt kérdés

Nagyobb súlyfeleslegtől szeretnék megszabadulni (15-20 kg), és emiatt elkezdtem személyi edzővel edzeni, mondta is, hogy miket próbáljak kerülni. Ezek között ott van a tészta, olajban/zsírban sült ételek, cukros dolgok. Viszont ezt a családom képtelen megérteni...


Azt hajtogatják, hogy a szénhidrátra szükség van, aki diétázik, az mindig depressziós és boldogtalan, meg hogy nézzem meg mamát, egész életében tésztát evett tésztával, mégis sosem volt 60 kg-nál több. Én ezt elhiszem, de ha én megeszek egy tábla csokit, rögtön hízok 5 kilót. Erőltetik, hogy igenis egyek, és hogy mindenből kell enni, csak nem sokat. De őszintén, már nem is kívánom a bacont, rántott dolgokat, vagy éppen a sült krumplit. Sokkal jobban érzem magam, hogy előre megtervezem, mit hol eszek, vagy éppen mit főzök.


Holnap is sütnek lángost, és fánkot, és hogy menjek majd enni, jobban fog indulni a napom, meg "jaj egy reggeli csak belefér". És hiába mondom, hogy nem fér bele, erőltetik.


2019. ápr. 18. 19:56
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Huha, pár ember milyen kis kedves... :)


Nem hisztizek, de ez egy probléma, és szeretném megoldani. Udvariatlan sem akarok lenni, mert végülis olyan emberekről van szó, akik szeretnek, és akiket én is szeretek.

2019. ápr. 18. 20:55
 12/29 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

Kérdező: Ebbe a konfliktusba bele kell állni. Elutasítod a kínálást. Csinos leszel Hajrá! 😀

#9: Te zseni vagy.

2019. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
15%

Minden problémát az alapjaitól kezdve kell felszámolni.


Sajnos itt Magyarországon (de sok más országban is) rengeteg nő vélt vagy valós okból kifolyólag, de úgy érzi, hogy az életében két nagy teljesítményt ért el: gyereket szült és megtanult jól főzni. Ennyi.

Eszerint a gondolkodásmód szerint a nő feladata és életcélja ennyiben ki is merült, ha ezeket elérte, akkor már nem élt hiába.

Na, ha Te mármost bármilyen okból kifolyólag is, de nem eszel a főztjéből, az számára a világ legnagyobb sértése, hisz az egész önbecsülése azon alapszik, hogy ő jól tud főzni. Ha ezt akár indirekt módon is de megkérdőjelezed, akkor ezzel azt sugallod, hogy ő nem tud jól főzni, és ha nem tud jól főzni, akkor nem is ért el semmit az életben, teljesen értéktelen ember (hangsúlyozom nem a te, hanem az ő gondolkodásmódja szerint).

Na, és hogy mi a megoldás? Két dolog.

1.) Mindenből egyél egy nagyon kicsit!

2.) Mindenből amiből ettél, dicsérd meg, hogy nagyon finom volt! Igyekezz őszintének tűnni! Sugalld neki, hogy jól tud főzni, következésképpen sikeres az élete, következésképpen értékes ember.

2019. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire tukmálnak, ne menj át. Szépen, érthetően, megokolva elmondtad hogy mit eszel/nem eszel. Ha ezek után erőszakoskodnak, sajnos ők az udvariatlanok. Ha rákérdeznek meg is mondhatod h ez nagyon kellemetlen neked é ha ennyire nem bírjáák elfogadni mit nem eszel, kénytelen vagy át se menni. Tarts ki, inkáább két három hét sértöttég mint az egészséged menjen rá.
2019. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
39%
Ja én nem ennék egy falatot se, bár van igazság abban h értéktelennek érzi magát a vendéglátó. Azért mert én egy pici fánk is felnyomja a vércukrot és aznap már sokkal nehezebb. Így eleinte extra nehéz megállni. Olyasmit ennék ami nagyjából belefér egy diétába, pl hust, sonkát tojást (ha már húsvét)
2019. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%

De amiből nem akarsz, abból NE egyél. Ha ezen bárki megsértődik, az az ő problémája, érezz vele együtt, de ettől nem fogod tudni megkímélni.

Ma két tábla csokit hozott nekem valaki, a legnagyobb jószándéktól vezérelve. Tegnep vette, és nagyon finom. (Az illető vasággyal mérve ötven kiló, én nyolcvan.) Mondtam neki, hogy nagyon köszönöm, de nem kérem, nekem nem tesz jót, ha csokoládét eszem. H belekezdek, nem tudom abbahagyni. Válasz: de ez nagyon finom, étcsoki! És ott hagyta a két tábla csokoládét.

Fogalmam sincs, miért nem értenek az emberek a szóból, vagy miért akarnak mindenáron úgy boldoggá tenni, ahogy ők elgondolják, ha tetszik neked, ha nem, ha tiltakozol, ha nem.

Az ilyenek kínálgatják cigarettával, aki leszokott, és itatják az alkoholistát, aki éppen letette a poharat.

2019. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
38%

Túlzás, amit és ahogyan csinálnak, viszont abban van igazság, hogy a teljes szénhidrát-megvonás határozottan egészségtelen. Olvass utána, elég sok irodalmat találsz arról, hogy miért szükséges bizonyos mennyiségű szénhidrát is a táplálkozás során.

Elméletileg teljesen igaz az, hogy nem feltétlenül az a lényeg, hogy mit eszel, hanem a MÉRTÉK.

2019. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha így zajlott a "gyógytorna", akkor az gyógytesi volt, nem torna.

Néha amúgy valóban nem árt, ha ilyesmit eszel, és annyit tudsz tenni, hogy nem foglalkozol velük.

2019. ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Én nem lennék tekintettel a főzésalapú önértékelésre. Megdícsérném a kinézetét a kajának, esetleg az illatát, aztán ennyi. Kategórikusan elutasítanám a kínálást.
2019. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ha mondom, hogy nem ehetek valamit"


Hát ne mondd.

-Katika, egyél egy fánkot.

-K9szonom, most nem kérek.


Ennyi

2019. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!