Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben a diétámat?

Figyelt kérdés

Nagyobb súlyfeleslegtől szeretnék megszabadulni (15-20 kg), és emiatt elkezdtem személyi edzővel edzeni, mondta is, hogy miket próbáljak kerülni. Ezek között ott van a tészta, olajban/zsírban sült ételek, cukros dolgok. Viszont ezt a családom képtelen megérteni...


Azt hajtogatják, hogy a szénhidrátra szükség van, aki diétázik, az mindig depressziós és boldogtalan, meg hogy nézzem meg mamát, egész életében tésztát evett tésztával, mégis sosem volt 60 kg-nál több. Én ezt elhiszem, de ha én megeszek egy tábla csokit, rögtön hízok 5 kilót. Erőltetik, hogy igenis egyek, és hogy mindenből kell enni, csak nem sokat. De őszintén, már nem is kívánom a bacont, rántott dolgokat, vagy éppen a sült krumplit. Sokkal jobban érzem magam, hogy előre megtervezem, mit hol eszek, vagy éppen mit főzök.


Holnap is sütnek lángost, és fánkot, és hogy menjek majd enni, jobban fog indulni a napom, meg "jaj egy reggeli csak belefér". És hiába mondom, hogy nem fér bele, erőltetik.


2019. ápr. 18. 19:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%
Meg kell tanulnod nemet mondani. Olvastam egy könyvet, életmódváltásról szólt, és a pasi is írta benne, hogy ez a tukmálás borzasztó (és nem magyar könyv, úgyhogy nemcsak itt probléma). Hogy neked van egy döntésed, hogy mi kerül be a szádba, a szervezetedbe, és mások úgy gondolják, ők mondhatják meg, mihez kezdesz a testeddel.
2019. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Igazából senki nem fogja beléd erőszakolni. A szádat te nyitod ki evésre, senki nem fog neked menni feszítővassal. Mondd nekik, hogy már ettél mielőtt jöttél volna. Felnőtt ember vagy, függetlenül élsz tőlük, a te tested, te mondod meg, hogy mit vigyél bele.
2019. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
91%

Én is diétáztam, edzettem de a szüleim ettől még azt ették amit szoktak.

Illedelmességből megkínáltak, de rajtam múlt, hogy megszegem e a diétát vagy sem.


Ha csalsz, az a te hibád, nem a környezetedé :)

2019. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szerintem légy büszke magadra, hogy elkezdted az életmódváltást. Hogy rajta is maradj, ha mész át a nagyihoz/rokonokhoz/tukmálósokhoz, akik nem értenek a szóból, vidd a saját kajádat/salátádat/amit épp ehetsz. Én megértelek, hasonló helyzetben voltam, nagy súlyfelesleg, le kell adni, de annyiban szerencsés vagyok, hogy nem tukmál a család. Kitartás!
2019. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

"de ha eszek mondjuk egy falat lángost, nyilván kívánni fogom a többit is"

Igen, és van még egy baj: ha eszel valami kicsit is komolyabbat, AZONNAL LEÁLL A FOGYÁSOD, és innen kezdve KETTŐ HÉTIG nem indul meg újból!

A súlyod egy dolog - csakhogy nem zsírból fogysz ilyenkor, hanem főleg izomból.

Arról nem is beszélve, hogy sok ilyen után megedződsz fogyás ellen, és jó eséllyel lőttek is a fogyókúrádnak.


Szóval, jól látod: TILOS elcsábulni!

2019. ápr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem regenor-diétát csinál, hogy ne csalhatna, ha akar, mert akkor leáll a fogyása két hétre. Ez egy hülyeség. Ha valaki rendesen mozog, és kevesebbet fogyaszt mindenből, akkor is megy el a súlyából!
2019. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

De én nem is erről beszéltem!

Ha valami miatt MEGAKAD a fogyása - pl. rendesen teleeszi magát - AKKOR áll le.

És azért 2 hétre, mert ennyi kell hozzá, hogy ismét beinduljon a zsírbontás.

És az is igaz, hogy minden ilyen esetben edződik a fogyás ellen.


Köszönöm a 0%-os lepontozást a sok hozzáértőtől.

2019. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem áll le a fogyás akkor sem. Ez egy rossz elmélet!
2019. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

"rossz" elmélet?

Max. nem tetszik neked.

Tudod, van olyan orvos, aki táplálkozástudománnyal foglalkozik. Tőle tudom.

Az ősemberek közül annak idején az maradt életben, aki hízásra ERŐSEN hajlamos volt, és mindenféle módon küzdött a fogyás ellen.

2019. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!