Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elveheti a gyámügy így a...

Elveheti a gyámügy így a gyerekünket? Anyósom hiteltartozását tőlünk vonják le. Ő nem fizetet semmit sem, annyira makacs nem érdekli velünk mi lesz

Figyelt kérdés
Volt férjem anyjahatalmas hitelt vett fel, de nem tudja törleszteni a kezesektől vonnak le, ami a férjem és a testvére. Válás még folyamatban van de az én fizetésemből is vonnak le már. 420 ezerből 110 ezret kaptam ebben a hónapban. Ami kb a lakásra rezsi felére elég. Ami megtakarításom volt azt is elvitte a bank. Nem is értem ez hogy lehetséges. A lányunk megszokta azt, hogy mindent megtudunk venni, most egy kiló kenyér is nagy kiadás. A férjemet ez nem érdekli. Válás után is ugyan úgy vonnak majd le a fizetésemből?
2019. máj. 20. 15:32
1 2 3 4
 1/33 acelsziv ***** válasza:
98%
Nem, válás után nem vonnak le. Ez a férjed szemete, ő a kezes. De mi az, hogy nem érdekli? Nem érdekli, hogy nincs mit enni, hogy szétszakad a családja? Ez nehezen hihető.
2019. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

En nem akartam, hogy kezes legyen. Anyosomat ismerve lehetett tudni csodbe fog menni, a gyerekeit kerte kezesnek. A valasunk is emiatt lett, hogy en nem akartam segiteni nekik.

Kozos szamlank van, igy a fizetesem arra erkezik. Rogton engem is korlatoztak.

Draga ferjemet annyira nem erdekli mert abban remenykedig tolem fognak vonni valas utan is, igy en biztos fizeto lennek. O keveset keres papiron, nem sok mindent veszit. A testvere kulfoldon dolgozik, vele nem tartjuk a kapcsolatot de tole is elkezdtek penzt levonni. Anyosom meg nyugdij elott all, allitasi szerint abbol nem vonhatnak le, majd mi visszafizetjuk, o ugy is segitett regebben a gyerekein.

Ebben a helyzetben a legrosszabb, hogy a keresetemre alapoztam mindent, lakast kiadasokat, a gyerekunk magansuliba jar. Nem fogom tudni ezeket fizetni. A ferjem nem segit semmiben sem, csak a gyerektartast fogja fizetni ha lesz rola hatarozat. Tole sem varhatok segitseget.

Most attol felek, nehogy a szuleimet is bevonjak ebbe a torlesztesbe mivel rokonok.

2019. máj. 20. 15:54
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Neked már most sem lenne ehhez közöd, keresnék egy ügyvédet, jogosulatlanul hajtanak be tőled pénzt. A behajtó onnan szed pénzt, ahol talál, nem érdekli, mennyire jogos, menni kell utána.
2019. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
hát én biztos hogy azonnali hatállyal másik számlára kérném a fizetést! szerintem ez legyen az első. meg intézzétek el a válást minél hamarabb!
2019. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
420ezerbol 33%-ot vonhatnak....vhol nem kóser a sztorid ahogy az se hogy volt férjjel miért vagy közös számlán???
2019. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Már házasok voltatok, amikor kezes lett? Akkor közös a tartozás, tőled is fogjak vonni a felet. Amint rendezve lett lehet polgári pert indítani anyós ellen.

A gyereket emiatt nem fogják elvenni

2019. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

5!


Most válnak. A 33% pedig bírósági végrehajtás utáni letiltásra vonatkozik, nem a hitel összegére. Ha nem fizet az adós, akkor a kezestől vonják le a hitel törlesztőjét. Anno ha anyós úgy vett fel hitelt, hogy 200e a havi torleszto, akkor 200at vonnak le a kérdezőektől.

2019. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem nyitsz egy új bankszámlát és utaltatod oda a fizud amíg a válás nem zárul le?
2019. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%

8!

Mert tökmindegy hova megy a fizetése, amíg nem válnak el vagyonközösség van és max jönnie büntetést fizethet, mivel ez vagyonmentesnek számítana.

2019. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Igen, ameddig nincs vegzes a valasrol nem lehet masik szamlam mert megbuntetnek.
2019. máj. 20. 16:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!