Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a nyugdíjba...

Szerintetek a nyugdíjba vonulás csak az adott ember döntése vagy a családnak is van beleszólása?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó, már csak durván egy éve van hátra a nyugdíjig. Eddig mindig úgy tervezte, hogy ottmarad a munkahelyén és nyugdíj mellett dolgozik tovább, viszont most a fejébe vette, hogy ő inkább itthon marad. Világ életében ez volt a munkája és amúgy szerette, folyton képezte is magát, itthon is sokat foglalkozott vele stb., csak szerintem esetleg belefáradt és mostanában a munkahelyén is voltak változások. Úgyhogy azt meg is értjük, ha változtatni szeretne és inkább máshol vagy más jellegű munkát szeretne végezni, ki akar tanulni valami mást vagy pihenni szeretne egy kicsit vagy akármi, de mi (apukám, testvéreim) azért azt túlzásnak tartjuk, hogy ne is dolgozzon semmit. 55 éves, fiatalos, energikus, nincsen semmi baja, szóval nem egy beteges, félig rokkant néniről beszélünk. Itthon sincsen semmi olyan tényező pl. nagy kert, állatok, unoka, kisgyerek stb., ami igényelné, hogy otthon legyen. Nincsen semmi hobbija vagy valami speckó baráti köre, ami mondjuk szintén lefoglalná. Úgyhogy el sem tudjuk képzelni, hogy mégis mit csinálna egész nap, mert lehet pihenni, szórakozni, magaddal foglalkozni, dolgozgatni a házban stb., de minderre napi 24 óra azért sok. Ő is azt mondja, hogy nem tudja mit csinálna, nincsen semmi terve.

A másik meg az, hogy apukám fizetése és anyukám (valószínűsíthetően azért nem túl magas összegű) nyugdíja mire lenne elég. Szeret vásárolni mindenfélét, napi szinten jár boltba, a házunk is nagy (pl. a fűtés így nem egy olcsó dolog), folyton újítgatni akarja azt is, két kocsink van, szeret utazni is és én és az egyik testvérem még tanulunk, ami szintén költség. Ez azért nem megy két fillérből, de ő ebbe sem gondol bele.


2019. máj. 23. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
94%

Nyomorult ledolgozta a 40 évét, még fiatalos ahhoz, hogy tudjon élni is valamennyit es azt tudja csinálni amit szeret.

Majd talál magának hobbit és elfoglaltságot. Ha majd apukáddal úgy gondolják hogy nem elég a nyugdíja, akkor majd elmegy dolgozni.

De neked ebbe semmi beleszólásod nincsen, pláne amíg eltartott vagy és egy fillért nem adsz a háztartásba. Akkor nem annyira illik beleszólni az anyagi dolgokba.

2019. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
95%

Várjál már! Azt mondod a 20-as éveid elején vagy, akkor tudsz több diákmunkát vállalni és beleadni valamennyit a rezsibe. Anyukád meg hagy pihenjen 40 év munkaviszony után, ha úgy tartja kedve.


Mellesleg azt mondod, nálatok nem rabszolgának van. Kicsit ellentmondásos, mert ne azt csinálja amihez kedve van, hanem menjen csak dolgozni szerencsétlen, hogy neked meglegyen mindened.


El lehet ám menni albérletbe is vagy koliba, lehetsz önfenntartó és akkor nem kell azon aggódni, hogy más döntése milyen irányba befolyásolja az anyagi biztonságod. Gusztustalanok vagytok.

2019. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
97%

Szóval ha lenne egy gyereked, akkor "otthon maradhatna" bébiszitternek. De hogy csak a saját életét élje végre, az "luxus". Értem.

Igazán nagyon rendes tőletek, hogy így huszonévesen kitakarítjátok a saját szobátokat.


Kb. egy kiskamasz hisztije ez az egész.


Fogjátok fel végre, hogy anyátok felnevelt, kész, befejezte. Hogy hogy éli az életét, az egyedül őrá és apádra tartozik!


Amúgy is valószínű, hogy pár hónap után keres majd valami munkát vagy ha annyira örülnének neki a jelenlegi helyén, esetleg visszamegy. De ez az ő döntése kell, hogy legyen. Nektek már nem tartozik semmivel!


Amúgy meg dolgozz le te 40 évet, és utána dumálj, hogy az mennyire nem nagy dolog!

2019. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 A kérdező kommentje:

Szerintem meg senki nem akarja sem korlátozni, sem ATM-nek nézni, csak szimplán nem tartjuk jó dolognak az ötletét és ebben a kérdésben nem értünk vele egyet. Ez most állandó téma otthon és a mi családunkban ez nem úgy működik, hogy "most a felnőttek beszélgetnek, a gyereknek kuss van", hanem mindenki megbeszéli, minket is direkt belevonnak minden családi döntésbe és meghallgatják a véleményünket. Így mi is, a tesóim is, apám és kb. tényleg mindenki, aki éppen ott van megbeszéli, hogy ki mit tart jó döntésnek. Anyám folyton csak azt hajtogatja, hogy ő soha többet nem hajlandó dolgozni, mert ő nem akar, ő nem fog csinálni semmit stb., emiatt ez tényleg napi szinten előkerül. Ez a döntés hatással van mindenkinek az életére, ezért mi (apukám és a testvéreim) úgy gondoljuk, hogy ez nem csak azon múlik, hogy anyukámnak éppen mihez van kedve. Legalábbis szerintem jóval kevesebben dolgoznának, ha ez csupán kedv kérdése lenne... Senki nem mondta, hogy az a 40 éve semmi, de azért nem kellene úgy csinálnia sem, mintha ő lenne az egyedüli a világon vagy mintha most szabadulna a frontról. Azért eddig is tudott pihenni, eddig is volt ideje magára, szóval most sem csak úgy lehet ezt kivitelezni, hogy nyugdíjasként otthon marad. Másrészt pedig biztosan apukám is vágyna arra, hogy kicsit pihenjen, de neki még nem kevés van hátra a nyugdíjig, de akkor még ő dolgozzon csak egyedül és majd keressen még plusz munkát, hogy többet keressen.


Még egyszer mondom, hogy nem is nekünk kell házirabszolgának. Basszus van, hogy nem is vagyunk otthon egy hónapon keresztül, de év közben is maximum csak hétvégente járunk haza. Mit szolgáljon ki rajunk vagy mit tegyen elénk minden nap? Nézzük egymást skype-on és akkor tegye le a gép elé a tányér levest, hogy "jó étvágyat kislányom" vagy mi? Apám sem egy magatehetetlen semmittevő valaki, aki egész nap punnyad a kanapén, mindent megcsinál magának ő is, őt sem kell kiszolgálni. Bébiszitternek sem kellene, olyan messze van a gyerekvállalás kérdése mindannyiunk életében, mint Makó Jeruzsálemtől. Nem is marhákat akarok vele ganéztatni vagy kiküldeni a kertbe kapálni. Ezeket mind azért írtam, hogy nem arról van szó, hogy pl. végre nem csak napi 20 perc jut ezekre a teendőkre meg nem kell aggódni a szabi miatt, hogy a nagyi végre láthassa a kisunokát meg mit tudjam én. A nagynéném pl. pont azért váltott munkahelyet, hogy legyen ideje az unokáira, így többet tud velük lenni, vigyázni rájuk, többet meg tudja őket látogatni stb., mert neki ez például fontos volt és az előző munkahelyével ez volt az egyik problémája, hogy túl sokat kellett dolgoznia és ezekre nem maradt semmi ideje. Most örül, hogy végre nagymama, nagyobb szerepe lehet az unokái életében. Van ilyen, ezért írtam le.


Azt is csak azért írtam le, hogy mit segítünk otthon vagy mit csinálunk a háztartásban, mert csomóan megkérdezték, most meg ez a probléma, hogy leírtam és erre biztosan büszke vagyok, hogy ennyi idősen ennyit megteszek...értem. Igen, kitakarítjuk a saját szobáinkat meg kitakarítunk mást is, ha kell. Még mit kellene csinálni? A tesómmal mi vagyunk otthon a legkevesebbet, de mostantól akkor majd minden este hazautazok, hogy minden nap tisztára nyaljam a házat és majd csinálok kis katonákat anyunak, amiket meg is rágok helyette és adogatom a szájába, jó? Ahogyan amúgy saját pénzt is keresünk, amiből azért fedezünk magunknak egy-két dolgot, szóval az alapokon kívül tényleg nem költenek ránk a szüleink.

2019. máj. 24. 15:01
 45/81 anonim ***** válasza:
100%
Lszi csak arra az egy kérdésre válaszolj hogy TE mit szólnál ha a szüleid MINDEN NAP arról próbálnának meggyőzni hogy ezt csináld vagy azt csináld, itt vagy ott tanulj, mindegy mi, csak folyamatosan belepofáznának a dolgaidba hogy szerintük az úgy nem jó és inkább azt csináld amit ők mondanak???
2019. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező...

Hadd tudja már anyukád, hogy mi a jó neki, és mi nem. 20as éveid elején jársz, csak diákmunkázol, lövésed sincs, milyen az, amikor fix munkahelyed van akár 3 éven keresztül.

Anyukád nem engedheti meg ezt magának a ti helyzetetekben? Na ide figyelj... Akkor te se engedd meg magadnak, hogy elsősorban csak tanulsz és mellette diákmunkázgatsz. Lehet menni akkor főállásban anyukád munkahelyére, ha már ennyire szipi-szuper csodahely.. És estin/levelezőn tanulsz..

Majd anyukád már egész életében azt fogja nézni, hogy hajthatná igába a fejét, hogy nektek ne kelljen lemondani semmiről.

Tagadhatod a nyilvánvalót.. Te csak a kis kényelmes úri életedet félted. Anyukád eddig is tudott nagy horderejű kérdésekben dönteni, ezután is meghagyhatnátok ezt neki, ha az ő életéről van szó elsősorban.

2019. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
94%

"Anyám folyton csak azt hajtogatja, hogy ő soha többet nem hajlandó dolgozni, mert ő nem akar, ő nem fog csinálni semmit" - nyilván nagyon megviselt lelkileg akkor is, ha a skype-on ez nem jön le nektek az alatt a napi 5 perc alatt, amit rászántok.

Ha meg éltek otthon, még annyi beleszólásátok sincs!

"A tesómmal mi vagyunk otthon a legkevesebbet, de mostantól akkor majd minden este hazautazok, hogy minden nap tisztára nyaljam a házat és majd csinálok kis katonákat anyunak, amiket meg is rágok helyette és adogatom a szájába, jó?" - árad a szavaidból a szeretet és a tisztelet. Ha anyád ezt olvasná, lehet, hogy az eddigi támogatását is felfüggesztené, mert ez alapján nem érdemled meg!

2019. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
96%
Te csak abba gondolsz bele, neked mi a jó, hát ne csodálkozz, ha ő is csak a saját érdekét nézi.
2019. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 A kérdező kommentje:

45-ös Hát ha anyukám nem megy vissza dolgozni, akkor pont ezt fogja csinálni unalmában... Őt sem kell félteni, nagyon is szereti mondogatni, hogy kinek mit és hogyan kellene csinálnia. Például ez az egyik oka annak is, hogy egyedül ő főz otthon és rajta kívül senki másnak nem szabad. A családban például van egy szakács, aki konyhafőnökként dolgozik egy szállodában, viszont az ő kajáját is úgy dobálja ki a kukába, mint a papírgalacsinokat, a miénkről már nem is beszélve, mert minden kizárólag úgy a jó, ahogyan azt ő csinálja. Apámat is állandóan cseszteti mindenfélével, hogy mit és hogyan csináljon (többek között ugyanúgy a munkájába is beleszól, hogy pl. menjen jobban fizető helyre vagy vállaljon több állást egyszerre). Szóval nagyon is tudjuk, hogy ez milyen. Nekünk nem is az a célunk, hogy irányítsuk vagy bántsuk vagy akármi, hanem szimplán azt akarjuk, hogy gondolja át és ne döntsön felelőtlenül. Ő most benne van, hogy "jajj de jó, vége, nem fogok csinálni semmit", de nem gondol bele, hogy ez hosszútávon hogyan működne az ő helyzetében.


46-os Huszonévesen sajnos vagy nem sajnos nem tartok ott, mint ő 56 évesen, szóval az ő megüresedett helyét nem én fogom betölteni. Ők vállalták, hogy végig támogatnak minket, amíg le nem diplomázunk és el nem helyezkedünk főállásban, a testvéremmel is így tették és minket is pont ugyanúgy támogatnak. Ők is azt szeretnék, ha a tanulás lenne az első és igyekeznek mindent megteremteni ahhoz, hogy ezt meg is lehessen oldani. Ez akkor sem lenne veszélyben, ha anyukám csak a nyugdíját venné fel és nem dolgozna mellette. Másrészt pedig azért azzal a kis diákmunkázgatással is megkeresünk annyi pénzt, ami nekünk elég arra, hogy nekik tényleg csak az alap dolgokat kelljen kifizetniük.


47-es Ne haragudj, de ha már anyám saját élete mellett ennyire harcolnak páran, akkor talán abba sem kellene belekötni, ha a körülötte lévőknek is van egy kis saját életük... Nem gondolnám, hogy otthon kellett volna maradnom és kézen fogva bekísérnem minden reggel a munkahelyére, majd haza vagy mindig ott lenni mellette a nap minden percében, csak rá figyelve. Elmentem tanulni egy másik városba, ott csinálom, amit csinálnom kell, de még így is napi szinten beszélünk egymással, ami azt kell, hogy mondjam, hogy nem túl gyakori. Ha hazamegyek, akkor is sok időt töltök vele, ahogyan a testvéreim is. Szó sincsen arról, hogy nem tisztelném vagy bármi ilyesmi, csak néhányan itt is úgy beszélnek róla, a ledolgozott 40 évéről és az otthoni házimunkáról stb., mintha a világ egyik legnagyobb, egyedülálló teljesítménye lenne. Az idézet mondattal arra reagáltam, hogy mindig felmerül, hogy mert ő csinál mindent, miért nem segítenek neki, át kell vállalni a házimunkát stb., stb., de ezt is eléggé túlreagálják az én véleményem szerint. Nem értem, hogy mégis mit kellene még csinálni vagy csinálnunk, hogy neki könnyebb legyen? Ezért írtam azt a mondatot, de úgy néz ki, hogy nem mindenkinek volt ez egyértelmű.

2019. máj. 24. 15:34
 50/81 kovpet ***** válasza:
96%
Kérdező, mutasd már meg neki ezt a kérdést. Kíváncsi lennék, mi lenne a reakciója. Bár, gondolom, te nem.
2019. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!