Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom azzal piszkál,...

A családom azzal piszkál, hogy 24 évesen már apának kéne lennem. Szerintetek is apának kéne már lennem?

Figyelt kérdés

2019. máj. 26. 08:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%
Ez elég fura kijelentés volt, nem csak a romáknál szokás. Én 20, a férjem 22 volt, mikor összeházasostunk, a baba csak 1 évre rá sikerült, szóval a férjem 23 évesen lett apuka. Magyarok vagyunk, diplomásak és a férjem már középvezető, én szellemi állományban dolgozom. Saját házra nincs szükségünk, mert mi meg szeretnénk tartani a rugalmasságunkat munkavállalás terén, amíg csak lehet. Autó viszont nagyon is jól fog jönni neked majd egyszer. De a lényeg, mi azért vállaltunk ilyen korán mert megegyeztünk, hogy csak 1 gyereket szeretnék, hogy utána én is tudjak dolgozni és ne legyen nagy a korkülönbség, hogy minél jobban meg tudjuk érteni egymást. Nekünk szerencsénk volt, hogy ilyen fiatalon megtaláltuk egymást. Ez viszont nem a szülő véleményén múlt, hanem a mi közös döntésünk volt. Szerintem ha nincs se párod, se terved erre nézve, nyugodtan szólj a szüleidnek, hogy hagyják abba, te sem szólsz bele az ő életükbe. 21 évesen teljesen felnőttnek számítasz, add ezt tudtukra.
2019. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Pl nekem is 25 évesen lett először kapcsolatom.

Szerencsére engem nem basztattak, hogy legyen gyerek, vagy egyáltalán kapcsolatom.

Mond meg nekik, hogy nem akarsz még gyereket. Szeretnél a tanulmányaidra/munkádra koncentrálni. Nincs meg az anyagi háttér. Nem érzed magad rá készen. Jól megvagy gyerek nélkül. Élni akarsz még...stb..

2019. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Azzal vitatkoznék hogy felnőtt vagyok
2019. máj. 26. 10:52
 24/32 anonim ***** válasza:
Hány évesek a szüleid?
2019. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%

Hölgyeim és Uraim!

Nem olvastam el a válaszokat, így ha valakiével egyező lesz, amit írok, az csak a véletlen műve.


Az az igazság, hogy sehol nincs kőbe vésve vagy előírva, hogy kinek hány évesen kell párkapcsolatba beszállni, házasodni, gyermeket nemzeni, családot alapítani. Még az sincs meghatározva sehol, hogy egyáltalán kellenek-e, kötelezőek-e ezek a dolgok.


Sajnos a ma embere többszörösen túltolja a konformitást. A nagy átlagokból, a statisztikai adatokból sztenderdek és általánosítások lesznek. Aztán megy az összehasonlíthatás meg méricskélés ezerrel, konvenciók, szokásjogok, stb stb.

Holott ezek kihagyásával sokkal nyugodtabb, stresszmentesebb élet élhető és úgyis akkor jön el minden, amikor itt lesz az ideje.


Egy nevetséges példa az én praxisomból: 47 éves vagyok már, tehát hamvasan fiatalnak igencsak nem lehet mondani még úgy sem, hogy sokan néznek egy tízessel kevesebbnek.

Volt egy 15 évig tartó kapcsolatom, nem lett gyerek. 6 éve nincs komoly, tartós kapcsolat. Sokan bekérdeznek, jönnek ezzel, hogy miért nincs gyerek, család stb, benne vagyok a korban és egyebek. Én ilyenkor visszakérdezek: mikor kakált(ál) utoljára és milyet? Persze ezen felháborodnak, azt mondják, hogy milyen indiszkrét kérdés. Mire én: bocs, nem én kezdtem...

2019. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
Ha nem érzed úgy hogy apa akarsz enni akkor ne csinálj gyereket ha a családod akar gyereket csináljanak ők
2019. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
55%
NEM feltétlenül a romáknál szokás!Baromságokat ne írj
2019. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
62%
25 évesen már igenis felnőtt vagy, csak úgy tűnik nincs semmi iránt felelősséged és a komfortzónádban vagy, és nem érdekel a jövő.
2019. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
22%
28as! És akkor mi van?
2019. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Cigány család vagytok? Ott divat a korai gyerekvállalás.
2019. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!