Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért várják el a...

A férfiak miért várják el a nőktől a kezdeményezést, de ha "kéz megkérésről" van szó, az miért nem tetszik nekik, ha a nő kezdeményezi?

Figyelt kérdés

pl. itt sokan örülnek ha egy nő kezdeményez, teszi meg az első lépést.

De amikor már több éve vannak kapcsolatban, miért nem örülnek annak ha a nő kezdeményezi a házasságot?

(nem saját tapasztalt, csak ezt látom sok helyen).


2010. júl. 7. 20:01
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

21:00 legyen férfi a földön, aki engem letudna venni a lábáról:)

Sajnos tényleg nem tudnak. Vagy én nem akarom.

Akik meg bejönnének, azok nem hódítós típusúak:S

Én nem vagyok rámenős csaj így egyedül vagyok, bár jól elvagyok, nem erről van szó:)

De azért maradjunk a kérdésnél!

2010. júl. 7. 22:07
 12/31 anonim ***** válasza:
85%

Hát, szerintem ez maga a kérdés.

Én magam férfiként valahol a kettő között vagyok, ha úgy látom, hogy lehet belőle valami, akkor megpróbálkozom, de egyébként a franc törje magát egy visszautasításért... ugyanis én is jól megvagyok :P

Ha már komoly kapcsolatról van szó, akkor szerintem ott már ez a legkevesebb, hogy ki kezdeményez...

2010. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

22:49

Igazad van.

2010. júl. 8. 11:05
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai időkben sem a kezdeményezést várják el a férfiak, hanem hogy egyértelmű visszajelzéseket kapjanak arról, hogy "szabad a pálya". Csak hát, míg a férfiak nem változnak ősidők óta, addig a nők egyre kifinomultabb fortélyokat=taktikázásokat adnak tovább egymásnak az egyenes, egyértelmű jelzések helyett.
2010. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Miben nyilvánul meg az egyértelmű jelzés?
2010. júl. 8. 12:40
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom el a kezdeményezést.

25/F

2010. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%
Az meg vérciki ha a nő kéri meg a pasi kezét. XD
2010. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag 2x2 másodperc szemkontaktus elég egy férfinak ahhoz, hogy odalépjen és megszólítson.

Nekem mindig ezt mondták, mikor épp azon nyavalyogtam, hogy tetszik egy srác, de látható, hogy én nem érdeklem: a férfi választ, a nő dönt. Tehát, a férfi meglát, megtetszel neki, figyeli, hogy mi a reakciód - ha úgy metakommunikálsz vele, akkor hódításba kezd, ha elutasító vagy, akkor nem. Vagyis eldöntöd, hogy lehet-e bármi is köztetek.

Na most, mit neveltek belénk: fussunk még egy kört, ne adjuk oda magunk könnyen, mind csak azt akarja... na és? Mi is csak azt akarjuk, nem? :D

Aztán meg csodálkozunk, hogy arra a visszajelzésre, hogy "elutasítalak, de nem gondolom komolyan" egyszerűen nem tudnak mit reagálni a férfiak és továbbállnak inkább, mert csak az üzenet első fele fogható számukra.


Hogy konkrétan mi ez a metakommunikáció, ha erre vagy kíváncsi, szerintem testbeszéddel foglalkozó könyvekben megtalálod. Leghatékonyabb a szemkontaktus, a szemezés, aztán, teljes testtel felé fordulsz, mórikálod magad, játszol a hajaddal, hátradobod a fejed, stb.

32/n

2010. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"Az meg vérciki ha a nő kéri meg a pasi kezét. XD"


Akkor az is vérciki, ha a nőnek kell kezdeményeznie.

2011. jún. 23. 15:24
 20/31 anonim ***** válasza:
Amelyik férfi nem kezdeményez az nem akar nősülni. Másként nem várna arra hogy a nő lépjen.
2011. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!