Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a dolog?

Normális ez a dolog?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell,hogy nem élünk valami jól.Igazából hónapról hónapra.

Most készülök egyetemre,és a nyáriszünetre diákmunkát vállaltam el,hogy majd tudjam megvenni magamnak ami szükséges,mert tudom, hogy nem számíthatok a segítségükre semmiben.

Ígyis alig jönnek ki a pénzből.Soha semmit nem vettek nekünk,mert üppen nem volt rá.

Amitől félek az az,hogy a pénzemet anyám elfogja venni.Ugyanis róla tudni kell,hogy az összes pénzt ő akarja birtokolni.A másik gond,mivel említettem hogy nem élünk olyan jól, ezért félek hogy emiatt az én pénzemet fogják felélni,mert nekik éppen nincs,és amire szükségem lesz nem fogom tudni megvenni.

Szeretnék adni egy bizonyos összeget,de ahogy ismerem anyámat ő mindig kérne pénzt.Volt már rá példa.

Kérlek segítsetek. Tudtok tanácsot adni,hogy mi lenne a helyes?

Olyan kilátástalannak érzem ezt a helyzetet.



2019. jún. 5. 17:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igazából az is közrejátszik abban hogy ilyen anyagi helyzetben vannak, hogy vannak felesleges levonásaik.És igaz,anyám nem jól bánik a pénzzel.

Már régen anyagi csődbe vitte a családot.

Úgy szeretnék már saját életed,de ahhoz kellene munka.És én abban a szakmában szeretnék elhelyezkedni, amit tanulni fogok.

2019. jún. 5. 20:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Ahogy eddig írták, úgy érdemes, plusz te legyél az, aki nyavalyog, elkéri a pénzüket, ilyesmi. A nagyobb jóért. Pl. hogy lehess néha hálás a segítségükért, amikor neked jól megy. Mindenki nyer, ha senki nem veszít.
2019. jún. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ne mondd meg, mennyit kapsz, csak sokkal kevesebbet! Online kérj kivonatot, akkor nem kerül a kezébe a papír alapú kivonat.
2019. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ilyen volt, a vége az lett hogy rengeteg pénzt lehúzott rólam,és el is adósított(3 millió diákhitelt elvert). Jobb ha mielőbb elkezded félre rakni a pénzt és takarékoskodni, hogy minél hamarabb tudj függetlenedni anyagilag. Én a helyedben egy fillért nem adnék, azt mondanám,hogy csak októberben fizetnek ki,vagy ilyesmi, de ha akkor kérné a pénzt, azt mondanám,hogy be kellett fizetni a suliba.
2019. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!