Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedés a szüleim és a...

Veszekedés a szüleim és a barátom között?

Figyelt kérdés

A barátom és a szüleim összevesztek egymással. Az hogy min az most lényegtelen mert nem is azon van most a sértődés, hanem hogy mindkét fél mondott a másiknak rosszul eső dolgokat. Most kb szóba se állnak egymással, én ugrálok mindenki között.

Már teljesen kétségbe vagyok esve. Próbáltam már hatni rájuk észérvekkel, a velem lévő kapcsolatukkal hogy így hova fog tartani de semmi.

Mindegyiknek a saját haragja a legfontosabb és persze mindkét fél azt mondja hogy a másik mondott rosszat, ő nem.

Nem hiszem hogy ez magától megoldódna, mert mindkét fél nagyon makacs, ezért is írok már itt mert már teljesen elvesztem.

Én nem akarom hogy innentől kezdve kerüljék egymást, főleg hogy komoly kapcsolat (4év)

Köszi a válaszokat:)



2019. jún. 6. 09:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
75%
Mivel ez a konfliktus választás elé állított, döntened kell a párod és a szüleid között, ha tetszik, ha nem, mépgpedig most kell döntened. Ne számíts arra, hogy ez sokkal jobb lesz. Ha a párod mellett döntesz, akkor költözzetek el és házasodjatok össze. Amíg nem vagytok házasok, a szüleid csak ideiglenesnek tekintik a párodat, ezért akarják elmarni mellőled. Talán ők is visszafognak magukból, ha látják, hogy a döntésed mellette egyértelmű, és ha már a férjed lesz. Te tudod, mennyire szereted a párodat, de az ne legyen szempont, hogy majd úgyis elhagy meg ilyesmi, mert ezzel kár belemenni egy házasságba. Egy jó házastárs igenis közelebb áll az emberhez, mint a szülei vagy más családtagjai, és csak rajtatok áll, hogy a kapcsolatotok tartós és boldog lesz-e.
2019. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
88%

"Ez egy hosszú beszélgetésnek indult. Sokáig tűrte hogy csak a szüleim mondják a véleményüket aztán robbant ő is a tűrések után." - ez esetben a szüleidtől elvárható, hogy önkritikát gyakoroljanak, mert ők voltak a veszekedést kiváltó felek.

Egyébként szerintem hagyd rájuk, nem neked kell megoldanod az ő konfliktusukat, és nem is kell valamelyik fél mellé állnod okvetlenül. Ilyen szempontból ez pont olyan, mint a válófélben lévő szülők, és a felnőtt gyerekük felállás, ha valamelyik mellé állsz, azzal csak adod alájuk a lovat. Nagykisfiúk-nagykislányok, majd megunják a konfliktusozást...

Te meg viselkedj mindegyikkel pont ugyanúgy, mint a veszekedés előtt, és azt meg engedd el a füled mellett, amikor a másikat szapulják neked.

2019. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem pedig egy ilyen szülő vs vő/meny konfliktus esetén az illető párjának (egyszerűbb l,enne, ha azt írhatnám, férjnek, feleségnek) igenis a párja mellé kell állnia. Gondoljunk csak a még gyakoribb anyós vs. meny konfliktusra. Melyik nő tűrné el, hogy a férje ne védje meg az anyósával szemben? Hogy ne az ő oldalára álljon? Annyi is annak a házasságnak! Ugyanez a helyzet fordított esetben, így ebben az esetben is. Ha a kérdező nem foglal állást a párja mellett, és nem védi meg, a párja neheztelni fog rá, és a kapcsolatuk szét fog menni. De mivel itt még nincs házasság, és minden a levegőben lóg, a szülők pedig nyilván másik vőt szeretnének, hát megy ezerrel a fúrás. A kérdezőnek döntenie kell, hogy ki mellé áll, mert a nem döntés is döntés: ha nem áll ki a párja mellett, akkor a szülei mellett döntött. Akkor viszont nem sok jövőt jósolok a kapcsolatnak. A látszólagos békülés csak fegyverszünet, az ellenszenvet nem szünteti meg a szülők részéről, ebben hiába reménykedik a kérdező. De hát úgy látom, itt inkább az a gond, hogy képtelen elköteleződni a párja mellett, mert akkor már rég hozzáment volna. 4 év már valóban hosszú idő, sőt, jegyességnek túl hosszú, mert így, egy elköteleződés nélkül, főleg a szülők aknamunkájának következtében szépen el fog halni.
2019. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Eddigi években mindig nagyon jó volt a kapcsolatuk. Ez a vita viszont most nagyon betett. Vagyis nem is a vita hanem a végén amit "beszóltak" egymásnak. Először próbáltam pártatlan lenni hátha segít de nem így most jelenleg a barátom oldalán vagyok. Mármint nem úgy hogy a szüleimet elhordom mindennek, hanem az ő lelkükre próbálok hatni hogy értsék meg a páromat.

A házasságról már sokat beszéltünk, de mivel még csak 1 éve dolgozunk suli miatt, ezért még nem jött össze az álomesküvőnk :)

2019. jún. 6. 10:47
 15/36 anonim ***** válasza:
81%
De mit mondtak egymásra?
2019. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, megette a fene szerintem, ha egy közjogi intézmény léte vagy hiánya miatt venné komolyan a szülő a gyereke kapcsolatát vagy azon múlna, hogy ki kit támogasson egy konfliktusban... mi 22 éve vagyunk NEMházasok, és élő emberről nem tudok, aki ne venne komolyan minket...
2019. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
A szüleim a barátom lehülyézték az életfelfogása miatt (lehet hogy kimenne külföldre velem) és a barátom erre kétségbe vonta a szülői teljesítményüket (sokat dolgoznak). Mindenkinek rosszul esett amit a másik mondott. Főleg hogy előtte jóban voltak. Röviden ennyi
2019. jún. 6. 10:54
 18/36 A kérdező kommentje:
barátomat*
2019. jún. 6. 10:54
 19/36 anonim ***** válasza:
86%

Na látod, hogy nem lényegtelen, MIN vesztek össze???

Az, hogy a szüleid "lehülyézik" a barátodat, egyértelmüen öket minösíti.

Föleg, hogy igen nagy eséllyel a barátodnak van igaza, ö látja jó irányban a jövöt, kivéve, ha egyikötöknek sincs semmi képesítése és semmi nyelvtudása, mert akkor tényleg nem okos külföldre menni, vagy elötte kell nyelvtuást meg képesítést szerezni.

Ma Magyarországon az átlagnak nem sok esélye van bármilyen pozitív jövöt felépíteni, a (megfelelö) külfölddel, munkával sokkal több lehetöség van.

2019. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező (#17) ez szimpla generációs ellentétnek tűnik, majd kinövik...:)

(egyik havert oktatta lelkesen munkahely-keresésre a drága apósa, a probléma csak az volt, hogy az apósmég az ántivilágban 18 évesen elkezdett valahol dolgozni, aztán onnan ment nyugdíjba is... szóval lehet, hogy voltak magasztos elvei, de spec a munkahely-kereséshez annyira se értett, mint egy átlag mai tizenéves...)

2019. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!