Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedés a szüleim és a...

Veszekedés a szüleim és a barátom között?

Figyelt kérdés

A barátom és a szüleim összevesztek egymással. Az hogy min az most lényegtelen mert nem is azon van most a sértődés, hanem hogy mindkét fél mondott a másiknak rosszul eső dolgokat. Most kb szóba se állnak egymással, én ugrálok mindenki között.

Már teljesen kétségbe vagyok esve. Próbáltam már hatni rájuk észérvekkel, a velem lévő kapcsolatukkal hogy így hova fog tartani de semmi.

Mindegyiknek a saját haragja a legfontosabb és persze mindkét fél azt mondja hogy a másik mondott rosszat, ő nem.

Nem hiszem hogy ez magától megoldódna, mert mindkét fél nagyon makacs, ezért is írok már itt mert már teljesen elvesztem.

Én nem akarom hogy innentől kezdve kerüljék egymást, főleg hogy komoly kapcsolat (4év)

Köszi a válaszokat:)



2019. jún. 6. 09:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
37%
Kedves 24-es, mivel ez egy 4 éves kapcsolat, ez már pont olyan, mint egy házasság, tehát a kérdező és a párja már egy külön család, akkor is, ha a szüleikkel élnek. A külön család azt jelenti, hogy saját életük van, saját elképzeléseik, terveik, és még külön háztartásnak is vehetjük őket, akkor is, ha még a szüleik pénzén élnek (hisz a kérdező is háziasszony már, mást főznek, más ritmusban élnek, stb.) Ők már nem gyerekek, akik a szülők bioritmusához és napirendjéhez igazodnak. Ők már egy külön család saját élettel, és ha ez konfliktusokat okoz, akkor külön kell költözniük.
2019. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 érdeklődő63 ***** válasza:
23%
31 te olyan infantilis vagy hogy neked a pediátriára kéne járni ha valami miatt megbetegszel. a külön család legalapvetőbb kötelessége hogy képes legyen eltartani magát mert csak így lehet független. ha erre alkalmatlan az nem család hanem otthon lakó kölyök. örüljön hogy a muterék megtűrik az élettársát! aki gondolom rühell dolgozni viszont kell neki a 200000 ft os telefon hogy játsza az agyát a parasztok előtt. meg gondolom a büszkesége mindennél fontosabb. inkább ölre megy az após anyós kombóval minthogy kimondja elnézést hülye voltam. kérdező egy dolgot jegyezz meg egy életre ha javasolhatom. a büszkeségnél ostobább nyomvadtabb értelmetlenebb pozitív oldalra sorolt emberi tulajdonság nincs.és minél primitívebb valaki annál büszkébb. az a gyanúm megbánod te még ezt a nagy lamurt evvel a dűrhővel!
2019. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
84%

"a büszkeségnél ostobább nyomvadtabb értelmetlenebb pozitív oldalra sorolt emberi tulajdonság nincs.és minél primitívebb valaki annál büszkébb." - dehogy nincs, itt van például a rendpártiság, a tekintélyelvűség, az anyucipicifiaság/lányaság és társai.

"az a gyanúm megbánod te még ezt a nagy lamurt evvel a dűrhővel!" - amit az ember a leginkább meg szokott bánni, az a behódolás. Tilos! Az ember azért ember, hogy álljon ki magáért, az igazáért, és akkor fogadja el a másik álláspontját, ha az tényleg meggyőzte.

2019. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
16%

4 éves kapcsolat pont olyan, mint egy házasság.

Hát nagyon nem. Köze sincs hozzá. Játszák a felnőttet, de attól, hogy rendszeresen együtt alszanak, még nem lesznek egy család.

2019. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
82%

"4 éves kapcsolat pont olyan, mint egy házasság."

"Hát nagyon nem."

Egyéne és kapcsolata válogatja, de egy adott kapcsolat mélységét igazándiból a benne élők tudják eldönteni, nem a környezet.

2019. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 érdeklődő63 ***** válasza:
11%
anyufiaság/lányaság nagyságrendekkel kevesebb kárt okozott még az emberiségnek mint a büszkeség. a tekintélyelvűség maga maga a büszkeség. a behódolást pedig összekevered az alkalmazkodással. kulturált egymás igényeit kölcsönösen tiszteletben tartó viselkedést nem behódolásnak hívják hanem egymáshoz való alkalmazkodásnak. ez ha tetszik ha nem létező állapot ha együtt él több generáció és vagy elfogadják vagy elhagyják a házat. nincs több lehetőség. csak ezt a tahó úgy értelmezi hogy az ő büszkeségén csorba esik ha nem minden úgy történik ahogy ő akarja és ezért abba a torz tudatba él hogy ő tulajdonképpen 'kiáll magáért nem hagyja a büszkeségét és bármit hajlandó megtenni érte'csakhogy büszkeségével kitörölheti a qicsáját annyit ér ahogy már írtam. mert az ilyet utálja a környezete. senki nem tűri hogy büszkeség vezérelte pökhendi xarként viselkedjen bárki emberi közösségekben tehát a környezete 100 százalékban elutasítja ezt a fajta viselkedést. aki büszke az meg annyit ér el vele hogy mindenki rühellni kezdi előbb utóbb. egyébként egy tipikus tapló viselkedésformula.szót sem érdemel többet
2019. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!