Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről a hozzáállá...

Mit gondolsz erről a hozzáállásról?

Figyelt kérdés

„Egyébként sok fiatalnak pont emiatt a mentalitás miatt nehezebb, mint lehetne. Én sem kaptam semmit/mindent a két kezemmel/majd örökölsz – ezzel el van intézve minden.


A “majd örökölsz” pedig addigra egy totál lepukkant, értékkel alig bíró ingatlan, amire a nagyon hasznos gyűjteményekkel hasonló értelemmel költöttek azért folyamatosan. A “fiatal” 40 éves korára. Holott 20+ évesen csak az önerőhöz kellett volna támogatás, aminek az értékét simán elszórták hülyeségekre.”



/Azt már én teszem hozzá, hogy tudok nem egy emberről, aki nehogy 40, de még 50 éves korára sem örökölte meg a már most is nullát érő ingatlant. Egyébként a mai öregek is bőven kaptak segítséget az államtól a Kádár-korban.../


2019. jún. 12. 16:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%
Szánalmas életképtelen emberek várják el a szüleitől hogy megoldják a lakhatásukat. Egy szülőnek NEM az a feladata hogy a válsága alá pakolja a dolgokat a hálátlan kölöknek. Az ilyen mentalitású "gyekeket" úgy vágnám ki mint a taknyot.
2019. jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg undorító, ahogy itt rísz, hogy vannak, akik nem örökölnek 50 éves korukra, miközben emberek, akik örököltek 20-30 évesen, arra vágynak, hogy bár ne örököltek volna, bár élnének még a szeretett szüleik...

Ez a hozzáállás egyszerűen mérgező. Én boldog vagyok, hogy élnek a szüleim, és nagyon, de nagyon remélem, hogy még évtizedekig nem örökölök semmit, és, hogy a felhalmozott vagyonukat öreg korukban majd szépen magukra költik, hogy kényelemben élhessenek, ugyanis addig a percig, amíg meg nem halnak, az az ő vagyonuk, és NEM az én örökségem.

Nem vártam el soha, hogy támogassanak, évekig életm albérletben, sőt, még most is pár hónapig abban kell, bár már megvan a saját ingatlan, legnagyobb részben saját munkából, de ők is segítettek, így aztán azt érezhetem, hogy leginkább a mi munkánk és kuporgatásunk eredménye, hogy megvan az első pici lakásunk. Ez az érzés nincs meg annak, aki 18 évesen kap egy lakást a segge alá. Mindennek megvan a maga ára, hidd el.

2019. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
70%

Elolvastam a kérdést és el is mentettem magamnak.

Jó lesz fogamzásgátlónak!

2019. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!