Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontoskodó, mindenben okoskodó...

Fontoskodó, mindenben okoskodó rokonnal mit lehet csinálni? Ráhagyni az egészet?

Figyelt kérdés
24 éves, két egyetemet hagyott ott, jelenleg pedagógiai asszisztensként dolgozik, és úgy állítja be, mintha ettől a világ közepe lenne. A mostohatestvérem, két hete volt az apukájának az 55. szülinapja. Hétköznapra esett, hétvégén volt amúgyis családi/baráti összejövetel, de mondta anyukám, hogy egy vacsira csak üljünk már be valahová, és szóljak a lányának is. Írtam neki, mondta, hogy ő nem jön, mert készül a másnapra. Mondtam, hogy ez max 1-1,5 óra lesz, meg este 8-kor már csak ráér. De utána elengedtem a témát, annyit írtam neki, hogy "nagy kár, de akkor majd hétvégén találkozunk"... Erre az volt a válasz, hogy "hát igen, tudod valaki csinál is valamit :)". Két egyetemen tanulok, mellette angolt tanítok magánúton, szóval nem kell bemutatni, milyen, ha valaki elfoglalt, főleg így vizsgaidőszakban. Aztán volt itthon a családi ebéd, előadta mindenkinek, hogy ő mennyire elfoglalt, és ez milyen fontos feladat, meg mennyire szeretik a gyerekek. Mondta az apja, hogy de azért ideje lenne már egy rendes szakmát, diplomát szereznie, mert nem havi 50-60 ezerből fog megélni később, és hogy igenis tanuljon. Ő meg erre felcsattant, hogy nincs ideje, mert ő dolgozik, rá itt számítanak, és erre közbeszólt a tatám, hogy higgye el, ő sem pótolhatatlan és biztosan találnának a helyére mást. Na erre olyan szinten kiakadt, hogy közölte, hogy de, ő az, és ezt szereti csinálni, minek hagyja itt a biztos munkahelyét... Borzasztó már csak hallgatni is, ahogy fényezi magát, közben mindene, ami van, az a szüleitől, nagyszüleitől van. Ráadásul bárki szól olyat, ami neki nem tetszik, kb a torkának ugrik rögtön.
2019. jún. 18. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Aki ennyire reménytelen eset, azt nem igazán lehet semerre se terelni, hagyni kell, hogy az élet tapasztaltassa majd.
2019. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hagyd rá.

illetve kerüld el, amikor tudod, de amikor nem tudod, mindent hagyjatok rá.

2019. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 L.. István ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért foglalkozol vele? Ne legyél ott, ahol ő is ott van, ha nem muszáj és kész. Pótolhatatlan emberekkel pedig tele van a temető, esetleg még ennyit mondj el neki.
2019. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Általában már csak családi eseményeken futunk össze, azok alól meg nem tudok hogy kibújni. Régen nagyon jóban voltunk, gimisként még teljesen normális volt, aztán valami bekattant nála... Már 15 perc után úgy érzem, a fejemet verném legszívesebben a falba azoktól, amiket mond. Közben meg szuperintelligensnek gondolja magát, és tényleg el is hiszi, hogy egy ped. asszisztens annyira nagyon fontos feladat. Nyilván ez is munka, el kell végezni, de ő úgy viselkedik, mintha minimum PhD-t igényelne ez az állás, és egész Budapesten senki nem tudná elvégezni rajta kívül. Közben amit én csinálok, tanulok azt lenézi, és ezt folyamatosan hangoztatja is.
2019. jún. 18. 12:03
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért viselkedik így, mert ő is jól tudja, mennyire kevés az a végzettség nélküli pedagógiai asszisztens állás és szégyelli, hogy képtelen volt egyetemet végezni. Úgy védekezik, hogy dicséri magát magát és látványosan leszól másokat, olyanokat is, akik jóval többet tettek le az asztalra, mint ő. Ha szembesítik a valósággal, rögtön agresszív lesz. Ne vedd komolyan a beszólásait, ez csak egy védekezési eszköz. Az önfényezéseit próbáld ignorálni, vagy ha már idegesítő, állítsd le határozottan, de ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget.
2019. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Ezen kár felhúzni magad.Minden családban van hasonló.Bár csak ennyi baj lenne a családokban.Nem kéne ezzel törődnöd egyáltalán.Éljen ahogy akar, az ő dolga, felnőtt már, senkinek nincs köze az életéhez.Ha okoskodik, röviden, tömören le kell állítani és otthagyni.
2019. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van.Minden családban van megmondó

ember.Ők ebből a "nimbuszbol"akarnak

élni.Úgy kell őket átereszteni mint a vizet a szitán.

2019. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Engem egyszer olyan rokon oktatott ki, hogy mikor keresek már jobb állást, aki 55 évesen is az anyjánál lakott és az anyuka nyugdíját itta el. Előtte a felesége tartotta el.

Szerinted?


Vagy testvérem, aki mai napig szüleink nyakán él, nem dolgozik,

de szerinte én szánalmas voltam, mert eladóként is dolgoztam.

Mert ő nem süllyed le ilyen szintre. Nem, csak az anyánk mossa a gatyáját 30 évesen is.


Ezekkel tényleg felesleges leállni vitázni. Nem keresem, kerülöm, és ennyi.

2019. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
LoL
2019. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rá kell hagyni mindent, valami problémája van, vagy megoldja vagy nem, de az ön-promózását is el kell engedni füled mellett és nem szükséges reagálni rá.
2019. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!