Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érzéketlen vagyok és...

Tényleg érzéketlen vagyok és másik nevet kellene választanunk?

Figyelt kérdés
A párom húgát 4 éves korunk óta ismertem. Együtt jártunk oviba, általános iskolába és később is az egyik legközelebbi barátnőm volt. Neki köszönhetem, hogy egy ilyen csodás férfi a férjem, és minden nap rengeteget gondolok rá. Sajnos már csak az emlékeinkben él, 2 éve hunyt el, autóbalesetben. 7 hónapos terhes vagyok és amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz egyből az jutott eszembe, hogy róla szeretném elnevezni. A párom is örült neki, mert nyilván számára is az ő neve az egyik legkedvesebb. Az anyósom viszont hallani sem akar róla, hogy a nevét adjuk neki. Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra. Ezt meg is értettem, ezért úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni. Szerintetek tartsuk tiszteletben a kérését és válasszunk másik nevet?
2019. jún. 18. 13:11
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
20%
Add középső névnek vagy találj olyan nevet ami hasonló de mégse ugyanaz. Mindkettőtöket meglehet érteni.
2019. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem eleve egy beteg dolog lenne az apa tesvéréről elnevezni, ha meghalt akkor még betegebb...

Ha a halott lány anyja sem akarja akkor még még sokkal betegebb.

2019. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Nem vagy érzéketlen. Akkor lennél az, ha még így is erőltetnéd ezt a nevet.

#1-gyel szemben úgy gondolom, nincs ezen mit megbeszélni. Ha anyósodnak ez ennyire kellemetlen, akkor az 2 hónap alatt terápiával sem múlik el, ellenben igen hathatósan megterhelné az unoka-nagymama viszonyt. Főleg, ha örökletes okok miatt véletlenül nagyon hasonlítana a gyerek a halott nagynénire, neadjisten kívül-belül. Az minden nap egy tőrdöfés lenne az anyósodnak. Vagy vigasz.

De jobb biztosra menni, legyen a gyereknek inkább másik keresztneve.

2019. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Abszolút megértem őt is, de a férjem és én is szeretném, ha ezt a nevet viselné a lányunk. Ha nem lett volna ez a szörnyű baleset akkor is biztos eszembe jutott volna, mert alapból az egyik kedvenc lány nevünk.
2019. jún. 18. 13:40
 15/52 anonim ***** válasza:
88%
Válaszokat nincs időm elolvasni most, attól tartanék, az vetődött fel bennem, hogy ha az ő nevét kapná a kislány, mindig őt keresnéd benne (nemcsak Te), valahogy olyanná próbálnátok nevelni mint amilyen ő volt, egy ki sem mondott ideának kellene megfelelnie. Nem biztos, hogy tudatos lenne ez a dolog, de nagyon-nagyon könnyen előfordulhat... Esetleg még csalódást is éreznétek, ha olyan tulajdonságokat mutatna a kislány, amilyen nem volt jellemző arra a személyre, aki után el lett nevezve...
2019. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
85%
A saját gyerekeddel szúrsz ki, ha nem adsz neki másik nevet. Egész életében egy halott árnyékában fog élni. Ha az apai nagymamának lesz vele valamiféle kapcsolata, folyamatosan a lányához lesz hasonlítva és természetesen mindig ő marad majd alul. De meginkabb esélyes, higy a nagymama abszolút nem fog a gyerek iránt érdeklődni.
2019. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
54%
Ha majd te is anya leszel, szégyellni fogod magad ezért a vergődésért.
2019. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 Kései Sirató ***** válasza:
79%
Válasszatok másik nevet!
2019. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy olyan szituáció, ahol mindkét félnek igazat lehet adni...

Én nekifutnék a megbeszélésnek mégegyszer, hátha.

2019. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy érzéketlen, de igazságos sem. Gondolj bele anyós helyzetébe, teljesen megértem az ő oldalát. Tőled szép lenne ez a gesztus, csak így hülyén veszi ki magát, és szerintem le kellene mondanod róla.
2019. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!