Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érzéketlen vagyok és...

Tényleg érzéketlen vagyok és másik nevet kellene választanunk?

Figyelt kérdés
A párom húgát 4 éves korunk óta ismertem. Együtt jártunk oviba, általános iskolába és később is az egyik legközelebbi barátnőm volt. Neki köszönhetem, hogy egy ilyen csodás férfi a férjem, és minden nap rengeteget gondolok rá. Sajnos már csak az emlékeinkben él, 2 éve hunyt el, autóbalesetben. 7 hónapos terhes vagyok és amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz egyből az jutott eszembe, hogy róla szeretném elnevezni. A párom is örült neki, mert nyilván számára is az ő neve az egyik legkedvesebb. Az anyósom viszont hallani sem akar róla, hogy a nevét adjuk neki. Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra. Ezt meg is értettem, ezért úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni. Szerintetek tartsuk tiszteletben a kérését és válasszunk másik nevet?
2019. jún. 18. 13:11
1 2 3 4 5 6
 51/52 piroska és a farkas ***** válasza:
55%
Még vmi, mert làtom, ez sem tiszta: az, hogy normàlis, mert igen, az élet egyenes következménye az, h meghalunk, tehàt normàlis...az nem azt jelenti, hogy nem fàjdalmas. De az. Nagyon fàjdalmas. De amikor 90 körüli nagypapàmat megkérdeztem h fél- e a halàltól, ő annyit mondott, h nem , és, h neki csak egy vàgya van màr: neki ne kelljen màr temetnie. Eltemette a szüleit, a testvérét, a feleségét és 2 gyermekét, nem bírnà màr ki, ha megint egy fiatal halna meg és nem ő. És tudjàtok, mit éreztem a temetésén? Hogy itt volt az ideje, h letegye ezt a 94 évnyi terhet, és, h mennyire jó, h az utolsó vàgya teljesült. Ami pedig Téged illet, Kérdező, nekem jólelkű embernek tűnsz, és ha végül màsik nevet vàlasztotok,az egy szeretetből fakadó döntés lesz, nem fog tőle elmúlni anyós fàjdalma, mert hisz hogyan is múlhatna el, de nem tépődik fel a seb nap, mint nap,tehàt igenis segítenétek neki ezzel.
2019. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
32%

Nem lehet mindenkinek megfelelni. Mi úgy csináltuk, hogy amikor megszületett a gyermekünk, akkor tudták meg mások a nevét. A férjemmel ketten döntöttünk, nem akartuk hogy bárki más véleményével befolyásoljon, vagy beleszóljon. Ti mindenképp egy szép gesztusnak szánjátok, ráadásul ha már belementetek abba a kompromisszumba hogy második keresztnévként adjátok, kellene hogy ő is elfogadja.

Azt kéne vele megértetni hogy ti pozitív dolognak, megtisztelésnek szánjátok. Ha ezt nem érti meg, sajnálatos de én a kedvéért nem változtatnám meg az elhatározásom. A gyereknek ugyanis ti vagytok a szülei, nem ő. Ennyire alapvető jogotokba mint a névválasztás nem kéne hogy beleszóljon.

2019. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!