Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érzéketlen vagyok és...

Tényleg érzéketlen vagyok és másik nevet kellene választanunk?

Figyelt kérdés
A párom húgát 4 éves korunk óta ismertem. Együtt jártunk oviba, általános iskolába és később is az egyik legközelebbi barátnőm volt. Neki köszönhetem, hogy egy ilyen csodás férfi a férjem, és minden nap rengeteget gondolok rá. Sajnos már csak az emlékeinkben él, 2 éve hunyt el, autóbalesetben. 7 hónapos terhes vagyok és amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz egyből az jutott eszembe, hogy róla szeretném elnevezni. A párom is örült neki, mert nyilván számára is az ő neve az egyik legkedvesebb. Az anyósom viszont hallani sem akar róla, hogy a nevét adjuk neki. Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra. Ezt meg is értettem, ezért úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni. Szerintetek tartsuk tiszteletben a kérését és válasszunk másik nevet?
2019. jún. 18. 13:11
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
58%

Kérlek ne add neki azt a nevet.

Leírom a mi történetünket. Màsfél éves volt a kisfiúnk /Koppány/ amikor a szíve nem bírta tovább és itt hagyott minket. Vele született szívbetegsége volt. A volt szomszédlány akkor volt várandós. Elég jó barátságban voltunk, ezért amikor kiderült, hogy kisfiút vár, felajánlottam neki a kis ruhákat, babakocsit, fisher price játékokat, stb. Soha nem mondta el mi lesz a pici neve. Amikor hazahozták a kórházból, akkor szembesültünk vele, hogy Koppány lett a neve. A szívem szakadt meg, hogy az én kis Kopikám ruháiban, babakocsijában egy másik Koppány van. Kérdeztem a barátnőmet, hogy miért pont ezt a nevet választották, erre csak annyit mondott, hogy tetszett nekik. Nem bírtam ezt elviselni, így eladtuk a lakást és elköltöztünk. A barátnői viszonyunk megromlott, mert ő megharagudott rám, hogy ezen kiakadtam...

2019. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
38%
Párod anyjának semmi beleszólása abba, hogy milyen nevet adtok a ti gyereketeknek, ergo semmibe nem kell belemennie! Amúgy is ez az egyik kedvenc lány nevetek és még azt is felajánlottátok, hogy miatta csak második névnek adjátok. Most azon is kiakadna, ha valamilyen úton-módon bekerülne a családba egy ilyen nevű lány?! Vagy talán addig szekálná az illetőt, míg ki nem dobja szerencsétlent, csak mert az a neve, mint a lányának volt? Feltételezhetően rengeteg másik nő el ezzel a névvel, ez van, ezen nem tud változtatni. A parod is elvesztette a testvérét, nem csak ő! Ha nem tudja feldolgozni a lánya halálát, járjon pszichológushoz, de az nonszensz hogy konkrétan meg akarja tiltani, hogy olyan nevet adjatok a lányotoknak, amit ti akartok... Nyugodtan tarthat bárki érzéketlennek (vesztettem már el szerettemet, de soha nem rendeztem jelenetet, ha másnak is ez volt a neve, pedig volt olyan barátnőm, akinek pontosan az volt, mint az elhunyt családtagomnak), de nem mondanék le arról a névről, ami az egyik kedvencem/kedvencünk és amit - abban percben, ahogy megtudtuk, hogy lányunk lesz - adni akartunk neki, ennyi.
2019. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, nem jó irányba tolod. Az más, ha valakinek már felnőttként az a neve, ennek semmi köze ahhoz, hogy meghalt az ilyen nevű gyereke, és a másik gyerektől születendő unokanak ugyanaz lesz.

Ez nem az az eset, ahol harciaskodnod kell. Lehet, hogy veszítetted el szerettedet, ezzel szerintem mind így vagyunk, de 1. nem a gyerekedet, 2. nem egyformán dolgozzuk fel.

Amennyiben a kerdezo hajlik a békésebb megoldásra, felesleges belelovallni magad a nagy ellenálló szerepébe.

2019. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
53%

A gyerek már élete kezdetén egy nagy, hatalmas csomaggal fog indulni - egy halott nevével és kimondott, vagy kimondatlan elvárások lesznek ráaggatva, amelyeknek "meg kell hogy feleljen"... Ha tudatosan ilyenről nem is beszél senki, azáltal, hogy neve azonos lesz és "emiatt lett így elnevezve", mindenkinek evidens lesz a környezetében, hogy "ő lépett a halott helyébe", "vígasztalásul lett elnevezve"...

Laikusként biztosan nem túl hitelesek ezek a vélemények, ha gondolod, kérjétek ki gyermekpszichológus tanácsát is ezügyben, nem szégyen tanácsért, segítségért fordulni, ellenben nagyon hasznos.

2019. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
56%

Le lehet pontozni, attól még a véleményem valtozatlan. Vicces, hogy azok, akik nem az anyós partját fogják le vannak pontozva.... ovis szint.


Nem értem miért ne lenne az eg világon semmi köze a témához annak, ha mondjuk speciel a kérdezőt hívnák így vagy bekerülne a családba az egyik férfi rokon által egy barátnő, akit így hívnak... Ugyanúgy minden találkozásnal hallaná az anyós ezt a nevet! És attól még, hogy én nem a gyerekemet veszítettem el, ugyanúgy borzasztó tragédia volt (ugyanis az anyukamrol volt szó)! Vagy talán csak annak lehet szörnyű átélni ezt, aki a gyerekét veszíti el?! Aki “csak” a testvérét vagy valamelyik szülőjét veszíti el, az nem olyan lényeges?? Nem igazán értem hol van ebben a logika.


A kérdező parja ugyanúgy elvesztette a testvérét, kétlem hogy neki könnyű lett volna, de ha már úgyis mindenki másképp dolgozza fel ugye a gyászt, amit itt nagyon hangoztatnak egyesek, akkor a kérdező parja miért ne dolgozhatná fel aképpen az őt ért tragédiát, hogy elnevezi a születendő lányát a testvéréről, ami egyébként is az egyik kedvenc lány neve?!? Miért is csak anyóst kell tisztelni és azt amit ő akar? Neki fájdalmas lenne ezt a nevet hallani, a fiának viszont nem, neki ez a fajdalom feldolgozásának egy módja lenne és nem utolsósorban ez a gyermek továbbra is a kérdező és a parja gyereke lesz, nem anyósé.

Nem tudom mióta minősül “harciaskodasnak” meg ellenállasnak az, hogy a gyermekem nevét szimplán én és a férjem döntjük el, nem más.... Érdekes egy felfogás.

2019. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 piroska és a farkas ***** válasza:
64%
Mindig könnyebb fiatalként idősebb csalàdtagot temetni, mint idősebbként fiatalt. Mert az élet rendje nem az, h az anya temeti a gyermekét, hanem az, ha a gyermek temeti az anyàt. Fàjdalmas,ha az anya is még túl fiatal, igen. Nekem is fàjdalmas volt 5 évesen a 36 éves apàm halàla, fordítva, meglehet, belehalt volna ő is. Döbbenetes szàmomra, h nem érzik sokan a különbséget hogy egy " bàrkit hívhatnak még így az utcàn", meg " akàrki àltal bekerülhet a csalàdba újra ez név" esetében nincs vàlasztàsi lehetőség. Egy még meg nem született gyermek esetében, aki feltételezhetően közelebb lesz fizikailag és érzelmileg is, mint az idegenek, volt egy KÉRÉS, ami nem irànyítàsvàgyból fakad, hanem fàjdalomból, és mélységesen szomorú, hogy sok emberbe annyi empàtia nem szorult, hogy ezt megértsék.
2019. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
63%

Második névként szerintem lehetne adni.

Lehetne Piroska Julcsika, Julcsika a sógornő tiszteletére, a mama meg a család meg Piroskának hívná. Ha olyan nagy lesz, hogy a szakmájában a másik nevét szeretné használni, vagy csak ő maga úgy dönt, hogy a másik neve jobban tetszik, addigra az anyós már csak nem a lányát, hanem az unokáját fogja benne látni.

Volt itt feljebb egy komment, hogy a barátnő Koppánynak nevezte el a fiát. Nem tudom milyen érzés elveszíteni egy gyermeket. De az tudom, hogy ha Pistinek hívták volna az új babát, ugyanúgy a Koppány ruhái lettek volna rajta, ugyanúgy a Koppány babakocsijában a Koppány játékaival játszott volna. Ezt biztos borzasztó lett volna látni, név ide vagy oda.

2019. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
43%
A szülő halála normális, az az élet rendje, hogy az idősebb távozik. A gyerek halála feldolgozhatatlan és nem is normális. Ha ez a kettő neked azonos szinten van, akkor azt sem értem, egyáltalán miért alapítottal családot, miért nem anyáddal maradtál anno, miért kellett egy férj és gyerek....
2019. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Kérlek ne essetek itt egymásnak, nem ez volt a kérdésem célja. Mindenki más véleményen van, amit el kell fogadni. Már leírtam, hogy természetesen figyelembe vesszük az anyósom kérését, érthető, hogy miért nem szeretné, annak ellenére, hogy az is teljesen érthető, hogy mi miért szeretnénk. Viszont míg mi biztosan találunk a kislányunknak másik gyönyörű nevet, addig az anyósom érzesei biztosan nem fognak változni. Aki azt írta, hogy miért kellett ezt a kérdést megszavaztatnom, annak írom, hogy nem szavazást,hanem kivülálló emberek véleményét szerettem volna kikérni.Még egyszer köszönöm mindenki válaszát!
2019. jún. 19. 13:50
 50/52 anonim ***** válasza:
60%

Mi az, hogy a szülő halála normális, ám de a gyerek halála nem az és nem is feldolgozható?! Azért ne essünk már túlzásba! Képzeld nem, nagyjából senki nem tartja normálisnak azt, ha elveszti egy szerettét és 100%-osan senki nem képes feldolgozni, ha az édesanyja/édesapja/testvére meghal. Max enyhül a fájdalom az évek során, de el nem múlik. Tehát nem, senki halála nem normális, legyen szó gyerekről, szülőről, unokatesóról, tesóról stb.


Nem tudom miért kell személyeskedni és támadni a másikat, csak mert nem veled ért egyet… Mi közöd van ahhoz, hogy miért alapítottam családot?! Egyáltalán, hogy jön ez ide? Csak azért, mert számomra iszonyatosan fájó a mai napig, hogy édesanyám, aki életet adott nekem, akit iszonyatosan szerettem elhunyt és egyáltalán nem tartom normálisnak, hogy gyerekként „vesztettem Őt el?! Mondd, ebben hol a logika..?

Apropó, szerintem ezzel válaszoltam is arra a nonszensz és értelmetlen felvetésedre, hogy miért nem maradtam anyukámmal saját család helyett! Mert meghalt!!! De köszi, nagyon kedves volt ez tőled. Büszke lehetsz magadra és az irományodra is, amit így ideböktél egy ismeretlennek, akiről semmit sem tudsz, csak mert te másképp látsz dolgokat!

Úgy gondolom senkire nem írtam semmilyen negatív dolgot, nem támadtam őket és nem is személyeskedtem, (szimplán a véleményemet írta le) úgyhogy ugyanez visszafelé is elvárható lenne szerintem!

2019. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!