Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érzéketlen vagyok és...

Tényleg érzéketlen vagyok és másik nevet kellene választanunk?

Figyelt kérdés
A párom húgát 4 éves korunk óta ismertem. Együtt jártunk oviba, általános iskolába és később is az egyik legközelebbi barátnőm volt. Neki köszönhetem, hogy egy ilyen csodás férfi a férjem, és minden nap rengeteget gondolok rá. Sajnos már csak az emlékeinkben él, 2 éve hunyt el, autóbalesetben. 7 hónapos terhes vagyok és amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz egyből az jutott eszembe, hogy róla szeretném elnevezni. A párom is örült neki, mert nyilván számára is az ő neve az egyik legkedvesebb. Az anyósom viszont hallani sem akar róla, hogy a nevét adjuk neki. Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra. Ezt meg is értettem, ezért úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni. Szerintetek tartsuk tiszteletben a kérését és válasszunk másik nevet?
2019. jún. 18. 13:11
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy lehet mindkét félnek igazat adni. Anyósnak van igaza. 2 éve halt meg a gyereke. A GYEREKE. Gondoljatok már bele: a ti gyereketek hal meg, egy közeli hozzátartozó pedig róla akarja elnevezni a születendő gyerekét. Aki ezt nomralisnak tartja, azzal komoly baj van
2019. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy érzéketlen, és az előző hozzászólóval szemben, nincs baj azzal, aki így akarná elnevezni a gyerekét. Mert a gyászt mindenki másképpen dolgozza fel! Van, aki szeret beszélni róla, van, aki nem, van, aki szeret megemlékezni ilyen formában az elhunytról, van, aki nem!


Viszont ebben az esetben mindenképpen azt mondanám, kérdező, hogy válasszatok más nevet, ha a leendő nagymama ennyire nem szeretné ezt. Én úgy gondolom, hogy tekintettel kell lennetek rá, már csak azért is, mert össze sem hasonlítható az, amit ti éreznétek, ha más nevet választotok a lányotoknak, azzal, amit anyósod érezne, ha mégis a lánya nevét adjátok. Ebben a helyzetben, hacsak anyós meg nem gondolja magát, nektek nem lehet igazatok, mert nem sülhet el jól a dolog.

Keressetek esetleg egy hasonló nevet. Pl. Kati helyett Kitti. Ez jó kompromisszumos megoldás lenne.

2019. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nagyon szép gesztus lenne az ő tiszteletére elnevezni.

De ha anyósod megkért rá, hogy ne, akkor tartsátok tiszteletben.

Alapvetően annak a híve vagyok, hogy semmi köze hozzá, de jelen esetben van szerintem.

2019. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert én is úgy érzem, hogy tiszteletben kell tartani a kérését,de szükségem volt megerősítésre, amit meg is kaptam. Köszönöm.
2019. jún. 18. 14:26
 25/52 anonim ***** válasza:
68%

Az én legjobb barátnőm is elhunyt, és már gondoltam is rá, hogy majd az ő nevét adnám. Szerintem eddig még oké, de én azóta semmiféle kapcsolatban nem állok az ő családjával, szüleivel. Ha az elhunyt lány anyukája ugyanúgy szép gesztusnak tartaná, mint te és a férjed, akkor nem lenne ezzel se gond, de így?

"Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra" - Te belegondoltál úgy igazán ebbe? Mert ha igen, és ennek ellenére is ezt a nevet szeretnéd adni, akkor tényleg tuskó vagy. :(

2019. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
77%
#26 vagyok, még nem láttam ezt a kommentedet, mikor elkezdtem írni a választ. Nagyon jól döntöttél szerintem!
2019. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
22%
Adjátok harmadik névnek s ha felcdeperedik eldönti hogy használja-e. És mindenki boldog.
2019. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
56%
Az nem volt elég, hogy szerencsétlen gyászoló nő már többször elmondta, hogy nem szeretné? Még itt is meg kell szavaztatni? Remélem szegény nem látja ezt a kérdést.
2019. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 Duenna ***** válasza:
19%
Fura, hogy az anyósod így irtózik a lányának a neve kimondásától... Ha találkozik az után egy ugyanolyan nevűvel, akkor nem fogja a nevén szólítani? Még az is lehet, hogy épp a párod húga fog reinkarnálódni a te kislányodban! Aki tudja, hogy az élet nem szakad meg a halállal, az tudja, hogy a rokonok, amint lehet, visszaszületnek a családba. Csak a test hal meg, a lélek örökké élő entitás, aki újra és újra leszületik egy kisbaba testébe, hogy új tapasztalatokat szerezzen ebben a földi világban. Tehát nem a név dönti el, hogy hogyan gondolkodunk egy eltávozott személyről, hanem a testben élő lélek a legfontosabb, hogy őt elfogadjuk, szeressük. Ebben a tudatban döntsetek.
2019. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
61%
Bakker, milyen beteg ötlet ez?
2019. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!