Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érzéketlen vagyok és...

Tényleg érzéketlen vagyok és másik nevet kellene választanunk?

Figyelt kérdés
A párom húgát 4 éves korunk óta ismertem. Együtt jártunk oviba, általános iskolába és később is az egyik legközelebbi barátnőm volt. Neki köszönhetem, hogy egy ilyen csodás férfi a férjem, és minden nap rengeteget gondolok rá. Sajnos már csak az emlékeinkben él, 2 éve hunyt el, autóbalesetben. 7 hónapos terhes vagyok és amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz egyből az jutott eszembe, hogy róla szeretném elnevezni. A párom is örült neki, mert nyilván számára is az ő neve az egyik legkedvesebb. Az anyósom viszont hallani sem akar róla, hogy a nevét adjuk neki. Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra. Ezt meg is értettem, ezért úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni. Szerintetek tartsuk tiszteletben a kérését és válasszunk másik nevet?
2019. jún. 18. 13:11
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
45%

Most biztos én vagyok nagyon érzéketlen, de magyarázza már el valaki, második névnek miért nem mehet? Nyilván azt, hanem az elsőt fogják használni. Rólam pl. a szüleimen kívül szinte senki sem tudja, hogy mi a második nevem (talán még a legjobb barátnőm sem).

Én második névnek adnám, mert az anyóst is tiszteletben kell tartani, de a titeket is. Ahogy az anyósodnak fájna, a pároddal nektek meg örömöt okozna.

2019. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
39%

"úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni"

Azért az anyós is elég mániákus... remélem az adott nevűek még kiléphetnek az utcára, mikor arra jár.

2019. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
20%
Féloff, de miért a sogornodnek köszönhetően lett a férjed olyan, amilyen?
2019. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
76%

Közben leesett, bocs.

33-as

2019. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
38%

"Nyilván azt, hanem az elsőt fogják használni."

Egyáltalán nem olyan nyilvánvaló. Aki elég sok embert ismer (mondjuk a foglalkozása kapcsán, mert pl. pedagógus), az igenis találkozik olyan esetekkel, amikor úgy alakult az élet, hogy hiába adták csak második névnek azt, hogy X, mégis az vált az elsődlegesen használt névvé egyesek esetében.

2019. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
60%
Ismerősi körben van olyan kislány, aki azért kapta a nevét, mert volt egy testvére, aki meghalt még a születése előtt:( szerintem nem jó ötlet, minden alkalommal lehangoló lesz, ha szóbakerül, hogy miért hívják úgy, ahogy és megmondjátok, hogy “azért, mert XY nagynénéd meghalt fiatalon még a születésed előtt”. Más, ha egy már rég elhunyt vagy idős rokonról kapja a nevét és más, ha egy olyanról, aki még bőven élhetne.
2019. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, ne tegyétek, szerintem borzasztó lenne. Van egy 24 évesem (lány). Most belegondoltam, (tudom, nem is szabad belegondolni). De ha ez lenne, és mondjuk 3 év múlva lenne a másik gyerekeméknél egy Alíz, én belebolondulnék:((

Ha anya leszel, megérted.

2019. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
79%
Na, én aztán főleg teszek rá, hogy ki mit szól a gyerekem nevéhez (nem is mondtuk el, csak születésük utàn, de nekünk semmiféle kapocs nem volt, random neveket választottunk, ami nekünk tetszett). De egy ilyen esetben elmondanám én is a tervem, és egyébként jól is elsülhetett volna. Sajnos nem így lett, ezért én változtatnék. Esetleg ezt a második nevet még megpróbálnám megbeszélni, de ha nagyon nem szeretné, nem eröltetném. Abszolút megértem az ő álláspontját is.
2019. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
66%
NYilván mindkettőtöknek igaza van, szép dolgo az emlékezés, megőrizni a testvért a baba nevében. De ez az a helyzet, amikor az anya gyásza előbbre való.
2019. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 piroska és a farkas ***** válasza:
61%
Hàt ez az! Az anya gyàsza előbbre való, fontosabb, lényegesebb, mint BÀRMILYEN egyéb szempont.
2019. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!