Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki egyedül menni kísérő...

Nem ciki egyedül menni kísérő nélkül egy barátom esküvőjére?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben lesz egy számomra nagyon kedves barátnőm esküvője, amire meghívást kaptam. Barátom nincs, így mindenképp egyedül érkeznék. Attól tartok, hogy mit kezdek ott egymagamba? Nyilván a családját nagyjából ismerem, de ők nem velem lesznek "elfoglalva", hanem az ifjú párral. Barátnőm barátnőit szintén nem ismerem, még nem is találkoztam velük, illetve ők is a párjukkal/férjükkel érkeznek. :/

Hirtelen még az is megfordult a fejemben, hogy nem megyek el, de aztán átgondoltam és biztos elmegyek, nem akarom megbántani a barátnőmet, még akkor is ha egyedül ülök majd az asztalnál :D

Esetleg ha lenne bármi ötleteteket/tippetek azt szívesen venném! :)

23/N



2019. jún. 19. 11:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én esküvőre a barátnőm az egyik barátnőjével jött. Mondjuk én is ismertem mert osztálytársak voltunk. Engem nem zavart és neki se kellett egyedül jönnie
2019. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%

Nem ciki egyedül menni, lesz ott társaságod. Olyan lagzin is voltam már, ahol az egyik vendég a vőlegényen kívül senkit nem ismert. Mégis mindenkivel beszélgetett, táncolt. 150 fős lakodalomban.


Azokat, akik azt írják, hogy ingyen kaja-pia végképp nem értem. Ez nem ingyen van, minden főnek aki a lakodalmon részt vesz, minimum, hogy ad ajándékba annyit, ami a saját fogyasztását állja. Ez manapság helytől függően 15-25 ezer forint. Ezt az összeget a frissen összeszedett kísérő fizetné egy idegen pár lakodalmán? Esetleg a kérdező? Az azért nagy illetlenség, hogy csak úgy elmegy valaki "ingyen enni, inni"...

2019. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
49%

Cikinek nem ciki, de én ugyanúgy nem szívesen mennék egyedül, mint te. Többen írják, hogy majd ott barátkozol/ismerkedsz/beszélgetsz, ezt el sem tudom képzelni. Odáig rendben, hogy vacsi közben beszélgetsz a melletted ülőkkel, lehet, hogy egy-egy táncnál is odakeveredsz valami beszélgetősebb csoportba, de aztán mindenki megy a dolgára. Pár hete voltam esküvőn a férjemmel, mi is váltottunk szót ismeretlenekkel, időjárás, kaja, a menyasszony ruhája, de ezek pár percig tartottak. Nem tartom magam antiszociálisnak/bunkónak, de nagyon meglepődnék, ha valaki egész este "ránk akaszkodna", és folyton beszélgetni akarna.

De ha jó barátnőd a menyasszony, ezt így mondd meg neki, valszeg nem lesz ellenére, hogy tesóval/barátnővel vagy bárki mással menj. Én tök furán éreztem volna magam az esküvőmön, ha valaki egyedül jön, és egész este mást sem csinál, mint próbál valami társaságot keresni.

2019. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Na igen, én is úgy vagyok, hogy hát egyedül, akkor egyedül, de azért nem szeretnék ott vadidegen társaságba odapofátlankodni stb.

Azt meg olyan bunkó dolognak érezném a részemről, ha elhívnék egy olyan barátnőmet mondjuk, akit a menyasszony nem is ismer :/ mert pont ez a baj, hogy nekem olyan barátnőim vannak, akiket a menyasszony nem ismer, illetve a menyasszony többi barátnőit pedig én sem ismerem (ráadásként ők társukkal érkeznek) :/

2019. jún. 19. 13:58
 15/36 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz lánybúcsú ahova hivatalos vagy? Ott megismernéd a barátnőit, és már lenne ismerős arc a lagzin.
2019. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Elvileg nem lesz lánybúcsú mert a menyasszony nem szeretne. :/

Tehát sajnos esélyem sincs velük találkozni :(

2019. jún. 19. 17:05
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem, hogy miért ajánljátok, hogy vigyen valakit (bárkit) kísérőnek maga mellé. Szerintem ez a ciki inkább, mint az, hogy elmész együtt örülsz a barátnőddel, megvacsorázol és, ha úgy alakul bulizol egy jót.

Az én lagzimon is volt egyedülálló, furcsán néztem volna, ha elhoz egy idegent, a tesóját vagy valami ismeretlen barátnőt. Azt nekünk kell kifizetni, egy lagzi nem ingyen kaja és pia.

Na mindegy, szerintem semmi gáz nincs abban, hogy egyedül mész. Max tortavágás után hazamész. Én megtisztelném a barátnőmet, hogy megyek, és 23 évesen csak feltalálod magad egy rendezvényen.

2019. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Ezért felszedni valakit illetve csak azért vinni valakit, hogy ne legyél egyedül, na az ciki. Felnőtt ember vagy, csak nem adnak el egy lakodalomban a menyasszony helyett. Nem kell ezen izgulni, simán menj el egyedül és érezd jól magad, egyél, igyál, örülj velük. A leánybúcsún (ha lesz) összebarátkozhatsz a többi barátnővel ha szimpatikusak és máris van kivel bandáznod, de ha ez nem is jön össze (mert mondjuk nem lesz leánybúcsú) akkor is lesz aki felkér majd táncolni vagy akivel beszélgethetsz.
2019. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%

Én már két esküvőn is voltam egyedül, de nekem ciki volt. Ott üldögéltem magamban, pedig szeretek beszélgetni, táncolni, de mindenki a "párjával" volt elfoglalva.

Amúgy meg ha lenne egy új barátod és azt vinnéd, azt se ismerné a menyasszony. Szerintem vigyél valakit.

2019. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! :) én is ettől félek, hogy csak ülök egymagamba... :(
2019. jún. 20. 15:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!