Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak legalább...

Miért nem tudnak legalább ilyenkor tekintettel lenni rám, ránk? Családtag ellen ebben az esetben fellépni?

Figyelt kérdés

Társasházban élek (lakóparkban), én a 2. emeleten vagyok, anyukámék tesójáék a földszinten laknak. Nekik van egy kisebb kertrészük is, az én hálószobám ablaka pont arra néz. Novemberben lett kész a lakásom, akkor költöztem ide. Eddig semmi baj nem volt, nagyon szeretem hogy csend és nyugi van, zöld környezet, normális szomszédok, és imádom a lakásomat is. Viszont mióta itt a jóidő, a nagynénémék kb 2-3 naponta grilleznek, hívják a barátaikat. Ilyenkor a következő a menetrend:

-délután 5-től sütögetnek, de nem az a jóillatú sült zöldség/hús szag van, hanem égett kaja/füst szag, és ha 5 percre kinyitnám az ablakot, azonnal bejön az egész

-6-tól hajnal 1-ig azt hallgatom, ahogy lent söröznek, röhögnek, beszélgetnek. Ugye ez csendes környék, rajtuk kívül senki nincs már kint, és ha nyitva az ablakom, konkrétan minden szavukat hallom


Egyetemre járok, vizsgaidőszakom van, este is sokszor tanulok. Egész nap megy a légkondi, mikor estefele lehűl az idő, jó lenne kicsit szellőztetni, kicserélni a levegőt. Vagy pl most hogy jobb az idő, akár kinyitni egésznapra az ablakokat... Most is megpróbáltam, de olyan hangosan beszélgetnek lent, hogy sem tanulni, sem filmet nézni nem tudok. Pedig hétkönap van... Na mindegy.

Már beszéltem a nagynénémmel, hogy legalább most még 2 hétig erre próbáljanak már figyelni, gondoltam még könnyebb helyzetben is vagyok, hiszen rokonok, biztos megértik. Hát nem. Először mondta, hogy persze persze, figyelnek, nem hangoskodnak. Még aznap este hajnal 1-kor még lent énekeltek, meg szólt a zene... Utána is beszéltünk, de akkor már csak annyit mondott, hogy nem tud mit csinálni, csukjam be az ablakot. De már több szomszéd panaszkodott, jelezte nekik, hogy legalább este 10-11 után ne, vagy kicsit halkabban. Ők is felnőtt emberek, nem értem miért nem tudnak tekintettel lenni másokra... Anyum szerint maradjak ki ebből, de sokszor már ott tartok, hogy lemegyek 1-1 ilyen buli alkalmával, és akkor szólok, a barátaik előtt.


2019. jún. 21. 00:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Csak ha rendőröket hívnék, tuti tudnák, hogy én voltam. Főleg, hogy már többször szóltam, kértem őket... Bár igaz, az itteni 9 házból kb mindenki panaszkodott már, pedig tényleg azóta van csak ez, amióta jó az idő.


Kedves Utolsó!

Nem hisztis vagyok, de szerintem neked is tele lenne a tököd, ha mondjuk lenne egy fontos vizsgád reggel 8-tól, szeretnél aludni, vagy esetleg még ismételni, de a saját gondolataidat sem hallod, mert lent szól a zene, kiabálnak, röhögnek... Igen, lehet mondani, hogy akkor tanuljak könyvtárban, de

1. az sem 0-24 van nyitva

2. nem azért vettünk egy kisebb vagyonért lakást, hogy élhetetlen legyen.

Nem is havi 1-2 alkalomról van szó, mert akkor azt mondanám, hogy jó, legyen. Hanem heti 3-4-ről, hajnalig. Egész nap megy a légkondi, az sem egészséges, hogy nem lehet ablakot nyitni a hálószobámban...


Ezek szerint akkor az egész társasház lakóközössége hisztis, kezdve a 70 éves nyugdíjas nénitől, a középkorú házaspárig. Elég vegyes a felhozatal, tehát még azt sem lehet mondani, hogy fiatalok vagyunk, és nem tudunk alkalmazkodni.

2019. jún. 21. 13:45
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az is vicces, h az egész lakóparkban mindenki tűri ezt eszerint, és nincs egy ember se aki képes lenne egy telefonhívást megereszteni.

Balfszok.

2019. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
És ha tudják, hogy te voltál, akkor mi van? Mit vesztesz, ha összeveszel velük? Ha nem akarod azonnal a rendőrséget, akkor először figyelmeztesd őket, hogy ezt fogod tenni. Onnantól már az ő felelősségük, ha ez megtörténik.
2019. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
12%
Vannak szomszédaim nekem is. Több gyerekük is van és nem halk típusú senki sem. Nyáron grilleznek. Nem 2-3 naponta, hanem mindennap. Hetvegenkent pedig vendegeket hivnak es buliznak. A gyerekek is. Nem halkan. Hajnali 3kor kell kellnem, 4re megyek dolgozni, megsem baxtatom oket. Rovid a nyár, hagy élvezzék. Jó szomszédok, rendben tartják a házat, segítenek barmiben, nem fogom elrontani 3 hónap nyári mulatság miatt.
2019. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó: ordít a válaszodról, hogy kamu, de mindegy. :)

Érdekes, hogy tényleg tűri az egész lakóközösség, szerintem mifelénk már biztos akadt volna valaki aki jól szájon vágta volna őket. Hívd ki a rendőröket, aztán ha harag lesz, harag lesz. Vagy ordíttass te is az ablakban valami jó kis metált, hogy ők se hallják a saját hangjukat. Csak észreveszik magukat.

2019. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan miért lenne kamu, utolsó? Mert te nem tudod elképzelni hogy van ilyen? Melyik része nem tetszik? Hogy mindennap grilleznek ? Marokkói az apuka, tok normális nekik. Vagy hogy hétvégente buli van náluk? Nagy a család. Most hétvégén pl a nagyfiu születésnapját fogják ünnepelni és kapaszkodj: én süttőm neki a tortát. Vagy hogy hajnali 3kor kelek? Felhívjalak holnap reggel, ha felébredtem?
2019. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
67%-os, a te magánügyed, hogy ezt tűrod. Én nem szeretném. Azért pedig nem fogok csúszni az egyetemen, mert nekik éppen dajdajozni dajdajozni van kedvük.
2019. jún. 21. 14:18
 18/24 anonim ***** válasza:
9%
Hát kérdező, ha tanulsz es tanultál rendesen, akkor heti pár alkalmas grillezés miatt nem fogsz csúszni. Ha még csúszol, akkor nem a szomszéd ah oka, hanem az, hoyg eddig se tanultál semmit.
2019. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hogy te mennyire okos lehetsz. :)


Szerintem meg pont a vizsgaidőszak való arra, hogy tanuljak, és mindent átismételjek. Ilyenkor be van osztva az időm, és fontos az, hogy éjjel ne a szomszédokat hallgassam.

2019. jún. 21. 14:43
 20/24 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is tudnék olyat tenni, ami őket bosszantja, vagy ami éppen nehezítené az életüket. De ez nem erről szól. Ha a te gondolkodásmódod így működik, hát nagyon sajnállak. Erre már kérlek ne válaszolj, képtelen lennék egy újabb elmés kommentedet olvasni.
2019. jún. 21. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!