Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak legalább...

Miért nem tudnak legalább ilyenkor tekintettel lenni rám, ránk? Családtag ellen ebben az esetben fellépni?

Figyelt kérdés

Társasházban élek (lakóparkban), én a 2. emeleten vagyok, anyukámék tesójáék a földszinten laknak. Nekik van egy kisebb kertrészük is, az én hálószobám ablaka pont arra néz. Novemberben lett kész a lakásom, akkor költöztem ide. Eddig semmi baj nem volt, nagyon szeretem hogy csend és nyugi van, zöld környezet, normális szomszédok, és imádom a lakásomat is. Viszont mióta itt a jóidő, a nagynénémék kb 2-3 naponta grilleznek, hívják a barátaikat. Ilyenkor a következő a menetrend:

-délután 5-től sütögetnek, de nem az a jóillatú sült zöldség/hús szag van, hanem égett kaja/füst szag, és ha 5 percre kinyitnám az ablakot, azonnal bejön az egész

-6-tól hajnal 1-ig azt hallgatom, ahogy lent söröznek, röhögnek, beszélgetnek. Ugye ez csendes környék, rajtuk kívül senki nincs már kint, és ha nyitva az ablakom, konkrétan minden szavukat hallom


Egyetemre járok, vizsgaidőszakom van, este is sokszor tanulok. Egész nap megy a légkondi, mikor estefele lehűl az idő, jó lenne kicsit szellőztetni, kicserélni a levegőt. Vagy pl most hogy jobb az idő, akár kinyitni egésznapra az ablakokat... Most is megpróbáltam, de olyan hangosan beszélgetnek lent, hogy sem tanulni, sem filmet nézni nem tudok. Pedig hétkönap van... Na mindegy.

Már beszéltem a nagynénémmel, hogy legalább most még 2 hétig erre próbáljanak már figyelni, gondoltam még könnyebb helyzetben is vagyok, hiszen rokonok, biztos megértik. Hát nem. Először mondta, hogy persze persze, figyelnek, nem hangoskodnak. Még aznap este hajnal 1-kor még lent énekeltek, meg szólt a zene... Utána is beszéltünk, de akkor már csak annyit mondott, hogy nem tud mit csinálni, csukjam be az ablakot. De már több szomszéd panaszkodott, jelezte nekik, hogy legalább este 10-11 után ne, vagy kicsit halkabban. Ők is felnőtt emberek, nem értem miért nem tudnak tekintettel lenni másokra... Anyum szerint maradjak ki ebből, de sokszor már ott tartok, hogy lemegyek 1-1 ilyen buli alkalmával, és akkor szólok, a barátaik előtt.


2019. jún. 21. 00:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem értem, hogy mi a búbánatnak kellett odaköltözni a rokonaid "fölé" (bónusz még rá is látsz a kertrészükre, ez már milyen)? Azt írod kisebb fajta vagyont költöttetek a lakásra, nyilván az egész városban nem csak az az egy volt eladó. Persze ez most már eső után köpönyeg, de sosem fogom megérteni. Én imádom a rokonaimat, de egy házba egyikükkel sem költöznék, de még egy utcába sem, csak a baj van belőle. Ha vadidegenek lennének, legalább nem ágálnál az ellen, hogy kihívd a rendőröket, nem kellene rájuk tekintettel lenned, bár én nem lennék amúgy sem, hiszen ők is tojnak a fejedre. Ha már milliókat feccöl az ember a lakhatásába, akkor minek megy rokonok közelébe, adnak a pénzéért máshol is lakást, persze meglepetések a szomszédoktól mindig érhetnek. Aztán majd engedheted be a vízóra-leolvasót, ha épp nem érnek rá, meg jönnek majd az egyéb szívesség-kérések, tényleg jó bulinak tűnik a nagynénédékkel egy házba költözni... Azért ha tényleg olyan elviselhetetlen, akkor nem igaz, hogy szótlanul tűri mindenki, mert ha igen, nos, hát akkor megérdemlitek, helyettetek nem fog senki intézkedni, bár ahogy mondani szokás, nem fáj még eléggé, ha elviselitek. Anyukád nem tud segíteni, mégiscsak az ő testvére?!
2019. jún. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
12%
Ezt kell megcsinálni, persze nem világra szólóan, csak arra a 2x2 méterre. "A South Park-i gyerekek eközben szembetalálják magukat a New York-iakkal, akik lenézik őket és olyan trágár szavakat ismernek, amiket ők nem. Eric Cartman hamarosan felfedezi a barna hang létezését, melynek hatására állítólag mindenkinek hasmenése támad és a nadrágjába ürít. A fiúk úgy döntenek, visszavágnak a New York-iaknak és kicserélik a kottájukat egy olyanra, melynek utolsó hangja a barna hang. Véletlenül azonban a szervezők az összes kottát lecserélik erre az újra. Amikor a gyerekek felfedezik a kottacserét, megpróbálják leállítani a koncertet, de már késő; a barna hangot élő adásban lejátsszák és így a világon élő összes ember a nadrágjába ürít"
2019. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
69%

#12 #15 Elhihetitek, sajnos mindehol ilyen szerencsétlen a lakóközösség. Én még csak városi legenda szintjén hallottam azt, hogy van egy tökös legény, aki lemegy és a nagy hangjával vagy 1-2 pofon kiosztásával feloszlatja a hangoskodó proli csürhét... vagy hogy egy határozott öreglány rendőröket uszít rájuk. Bárhol laktam eddig, és volt ilyen összeférhetetlen szomszéd, mindenki mélyen kussolt és bújt a csigaházába, én voltam az egyetlen, aki mert szólni nekik.


#21 Ha még sosem lakott együtt a rokonaival, honnan tudhatta volna, hogy úgy viselkednek mint az állatok?

2022. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Rákeresel a neten a helyi önkormányzat csendrendeletére"


Erre nincs helyi szabály, ami felülírná a törvényt. Csendháborítást bármely nap és bármely napszakban el lehet követni. Persze nyilván az esti az, aminél megértés nincs. Kötelesek intézkedni bejelentésre.

2023. okt. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!