Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "sietnek" a fiatalok...

Miért "sietnek" a fiatalok megházasodni 22-23 évesen is sokszor?

Figyelt kérdés
Miért jó ha elkötelezed magad valaki mellett ilyen korban? Naivan kérdem, hova a siettség?

2019. júl. 12. 17:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%
Tán a CSOK miatt. Azt jöhet a 3 gyerek.
2019. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Mert.
2019. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%
16 ....18 évesek biologiailag teljesen érettek. Alkalmasak utodnemzésre, párkapcsolatra. Ha a manapság elvárt anyagi biztonság is megvan (akár szülöi támogatással), miért ne házasodnának ha megfelelö társat találnak? Tulajdonképpen az a természetellenes ha 30 ....40 éves korukig ellötyögnek a világban és akkor jut eszükbe a családalapitás amikor már sokkal rosszabb minöségü geneket adnak tovább, illetve amikor csak orvosi segitséggel tud összejönni a baba.
2019. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Metionin ***** válasza:
89%
Én pont az ellenkezőjét látom a környezetemben, mindenki tanul, próbálja megteremteni a feltételeket, stb. Az ismerőseim nagy része nem helyben született, albérletben laknak és egyelőre arra gyúrnak hogy azt ne kelljen, nemhogy házasodni meg szülni. 3 esetet tudok csak ahol házasodtak, mind3 esetben 'véletlenül' terhes lett a csaj. Ettől eltekintve elhiszem hogy van ahol az a gyakoribb ha hamar házasodnak, hát ha ők úgy látják jónak, egészségükre.
2019. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Én azért, mert ha szeretek valakit, akkor teljesen természetesnek tartom, hogy hozzá akarok menni. Nem a gyerek miatt, azt nem akarok egyáltalán. Egyébként nem tudom hol látod ezt, manapság inkább 30 körül házasodnak a nők, a pasikat meg hagyjuk is inkább.
2019. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%
Egyik barátnőm hülyének néz hogy 3.5 éve a párommal lakok és 21-23 évesen gyereket meg esküvőt tervezünk. Már szinte teljesen kiismertük egymást a 3 év alatt, anyagi biztonságunk, házunk, mindenünk megvan, ami szinte ritka is a mai fiatalok között úgyhogy hálas vagyok a szüleimnek. Úgyhogy nem tudom minek néz le a barátnőm emiatt...mondjuk ő 28-30 évesen akar szülni.
2019. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

Hol tapasztalod ezt? Én nem ismerek egy ilyen párt sem. 30 után, esetleg.

Ebben a korban még suliban ülnek sokan, vagy az első munkahelyükön. Oké, párjuk, komoly kapcsolatuk lehet, de a többség diploma után 5 éven belül szerintem nem tervez ilyesmit. Ha meg mégis tervezik, az is gyakran egy év, na meg az anyagiak (milliók) előteremtése, ha nagy lagzit akarnak.

2019. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
43%

Fiatal házasok kedvezménye, családi adókedvezmény, CSOK, babaváró hitel, falusi CSOK, stb stb. Mindnek az a feltétele hogy házasok legyenek a felek, sajnos manapság így jutnak legkönnyebben házhoz/lakáshoz. A sietség meg azért van, mert a 3-4 gyereket időben el kell kezdeni legyártani.

Tisztelet a kivételnek, mert persze az is van (de nem sok és csak erősíti a szabályt).

2019. júl. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

Egy pillanat .


1. Neked ehez mi közöd van hogy ki mikor házasodik?

2. Hol van törvénybe írva hogy mikor találod meg az igazit? Nem mindegy hogy 20 vagy 40?

3. Attól hogy te nem találtál igazit más nevébe ne beszélj.

4. Ki mondta azt hogy ez siettség?

2019. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
46%
Mert úgy érzik hogy alkalmasak rá. Én azon buktam ki, hogy mindenki 30+ fölött akar házasodni. A gyereked barátai majd nagymamának fognak nézni? Rettentő rossz a nagy korkülönbség szülő-gyermek között! Huszonévesen, amikor kisbaba, és a legnehezebb, akkor még fiatal vagy és energikus, viszont amikor már kamasz, akkor sem vagy túl öreg, szigorú, besavanyodott, mert korban közel álltok egymáshoz, sokkal jobban megérted, és ő is téged
2019. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!