Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik felújítandó...

Fiatalok, akik felújítandó házban éltek! Ti hogyan élitek az életeteket?

Figyelt kérdés

Egy éve vettünk házat a férjemmel. Mivel a szüleink anyagilag nem igazán tudtak támogatni és nem akartunk nagyon eladósodni így egy régi típusú kockaházat vettünk, amin sok mindent fel kell újítani. Még beköltözés előtt új fürdőszobát csináltunk, illetve kifestettük és leburkoltuk azokat a helyiségeket, amiket használunk, és muszáj volt. Nagyon sok dolog van még, amit fontos lenne megcsinálni ( pl. központi fűtés, nyílászárók cseréje stb), de nem ez tölti ki az életünket. Most lakható a ház, meg amit már rendbehoztunk az nagyon igényes, szép. Nem keresünk nagyon sokat, így ezekre a nagyobb felújításokra gyűjteni kell, ezért kötöttünk fundamentát is pár hónapja, hogy majd könnyebb legyen anyagilag megoldani.

Mi úgy gondoljuk, hogy most vagyunk fiatalok, és még nincs gyerek, ezért sokat eljárunk ide-oda, színházba, moziba, barátokkal egy évben egyszer nyaralni, néha kirándulni. Nekünk ez többet ér, mint ha felújításra fordítanánk minden pénzünket.

Sógoromék is hasonló helyzetben vannak, nekik viszont az egész életüket a házfelújítás teszi ki, sosem voltak még nyaralni, legfeljebb ha valaki elintézte nekik, hogy ne kelljen fizetni a szállásért, alig járnak el valahova csak az Obiba, mert nem is foglalkoznak mással csak a házzal. Pénzük nekik sincs több, most is hitelt akarnak felvenni a lakáshitel mellé, hogy majd tetőt cseréljenek. Persze azt jó látni meg talán kicsit "irigykedem" is amikor olyan látványos a változás náluk, de mi nem akartunk olyan sok hitelt fizetni, felújításra nem is vettünk fel pénzt, hanem inkább összerakjuk apránként meg majd a fundamentából.

Nekem az is furcsa, hogy a család részéről is állandó kérdés felénk, hogy mi újság a házzal, meg mit csináltunk meg rajta mostanában, mintha a felújításról kellene szólnia az életünknek. Ez elég idegesítő tud lenni.

Akik hasonló helyzetben vannak hogy csinálják? Inkább a felújítással haladnak lassabban és több időt/pénzt fordítanak más dolgokra vagy az a fontosabb, hogy a ház minél hamarabb rendben legyen?

27/N


2017. nov. 30. 19:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Röviden: én veletek értek egyet, én is így csinálnám.

Mások véleménye ne érdekeljen, lényeg, hogy a férjeddel egyetértsetek.

2017. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván a ház most a kardinális kérdés nálatok, majd ha gyerek lesz, arról kérdeznek.


A sógorodék meg lehet rátok irigyek, mert ki tudtok mozdulni, ők meg nem.


Mi a jut is, marad is elven vagyunk. Havi szinten sokat teszünk félre, kimozdulni kedvezményesebb helyekre szoktunk. Úgy csináljátok ahogy nektek jó.

2017. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kevesebb idő alatt csak a felújításra koncentrálva jobb haladni. Ti ezt azért gondoljátok másképp mert vagy nem vagytok elég céltudatosak vagy ti nem vagytok túl nagy igényűek azzal a hellyel kapcsolatban ahol éltek. Én ha ilyen helyzetben lennék és nem lenne pénzem felújítás+szórakozásra akkor a másodikról lemondanék mivel így több pénzt tudok a felújításra fordítani. És szerinem mondjuk egy fél évet ki lehet bírni hogy nem mész színházba, moziba. De persze ez csak az én véleményem
2017. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Jól csináljátok. A hitelt könnyű felvenni, de nagyon nehéz kikeveredni belőle, és mikor máskor járnátok el szórakozni ha nem most?
2017. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Azért a fűtés, meg ablak nekem fontosabb lenne, mint a szórakozás, mert ezzel sokat tudtok majd spórolni, ha jó a fűtés és nem kúszik ki az ablakon.

De amúgy úgy csináljátok, ahogy akarjátok.

2017. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jól csináljátok, mi 2 garzon lakást vettünk, 2.5 éve csak felújátás az élet, bele lehet már bolondulni. De nekünk muszáj lenne minél hamarabb felújítani, utána kiadjuk albérletbe, lehetőleg minél kevesebb pénzt kellene bukni rajta. Az egyik már készen van, már szerencsére a másikhoz sem sok kell! :)
2017. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Persze nem úgy értem, hogy minden héten buli meg mozi és szórjuk a pénzt ész nélkül szórakozásra, hanem hogy igyekszünk egyensúlyt találni, hogy lelkileg is feltöltődjünk mert a felújításba tényleg bele lehet bolondulni ha másról sem szól az élet, szerintem. De köszi az eddigi válaszokat, érdekelnek a vélemények.
2017. nov. 30. 19:48
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy szobát újítottunk, de én abba is belehülyültem :D
2017. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

En inkabb elnek felujitott hazban minthogy elmenjek nyaralni 2 hetre es utana megint a "lepukkant" ház vár.

En még lakasvasarlasnal se tartok de ha eljutok oda akkor az lesz a legfontosabb h jol erezzuk magunkat benne.

2017. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Elvben ugy gondolom, hogy akkor jo bulizni, ha a dolgunkat elvegeztuk elotte.


Szoval szerintem az epitkezes fontosabb, de a szorakozast sem kell teljesen elhanyagolni, csak a fontossagi sorrendben elobb csinalnek valamit a hazon es utana lazulnek egy kicsit.

2017. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!