Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb? A munka vagy...

Mi a fontosabb? A munka vagy a család? (Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de ez egy konkrét eset, és kíváncsi vagyok, Ti hogyan döntenétek. )

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, a férjemmel három éve jöttünk ki Németországba dolgozni.

Fantasztikus munkám van, életem első igazán jó munkahelye, remek a csapat, jól lehet keresni, érdekes, nem stresszes, stb, szóval ideális.

A férjemnek viszont nem úgy jöttek be a dolgok, ahogy vártuk. Megbízásos munkái vannak, hol keres, hol nem, amikor munkanélküli volt, egyre rosszabb lelkiállapotba került.

Most felajánlottak neki egy remek állást Magyarországon. Főleg azért lenne jó, mert a hobbiját csinálhatná munkaként és barátok között dolgozhatna. Anyagilag nem keresne annyit, mint itt kint, de sokkal kevesebbe kerülne otthon az élet, nem kellene albérletet fizetni, stb.

A kérdést már nyilván sejtitek. A szívem egyik fele azt mondja, hogy menjek vele én is haza, hiszen sosem terveztük, hogy örökre kijövünk és végre megint a családom és a barátaim közelében élhetnék. Ráadásul el sem tudom képzelni az életemet egyedül, nélküle, itt kint idegenben, hiába vannak most már itt is barátaink.

De a szívem másik fele majd megszakad a gondolatra, hogy itt hagyjam a munkámat és a kollégáimat. Otthon nem végezhetném ezt a munkát, amit itt csinálok, mehetnék megint éhbérért dolgozni napi 12-14 órákat, mint azelőtt.

A férjem rám bízta a döntést, mert nem akar befolyásolni. Ugyanakkor én sem mondhatom neki azt, hogy hagyja ki ezt a remek lehetőséget és maradjon velem, és csinálja továbbra is azt a melót, amit utál és nem is keres vele túl jól.

Szerintetek? Maradjak itt kint és éljünk távkapcsolatban? Meddig működhetne ez így? Ha maradok mondjuk még egy évet, attól a probléma nem oldódik meg, egy év múlva ugyanúgy döntéskényszer előtt állnék.


2010. júl. 11. 14:43
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

15:05

Nagyon nehéz helyzetben vagy! Igazából azzal is segítettél, hogy látom, nem az enyém a legnagyobb probléma a világon. :)

Nálunk szerencsére sosem volt ilyen gond. Amíg otthon éltünk, ő keresett többet, amióta itt élünk, én keresek többet. Nemigen beszélünk a pénzről, közös kasszán vagyunk, ami marad félretesszük, ennyi. Soha eszembe sem jutna felhánytorgatni, hogy ezt a pénzt én kerestem, ahogy neki sem jutott ez az eszébe, amikor még otthon éltünk és neki kellett minden nagyobb kiadást fizetni (lakásfelújítás, kocsi, stb.)

2010. júl. 11. 15:12
 22/56 anonim ***** válasza:
88%

Ha hazajössz és utálsz tanítani, akkor az egész életedet tönkreteszed.


Gyereket lehet Németországban is nevelni, ez a babaprojekt tényleg állati jól hangzik.ű


Nálunk, mivel a férjem keres többet minden gyerekkel kapcsolatos teendőt nekem kell ellátni, mert ő keres jól és nem ér rá. Így aztán állati nehéz gyerek mellett érvényesülni, nem is lehet, mivel nálunk a szülők nem segítenek semmit.


Veled is ez lesz, hazajössz a férjed jól keres majd, te meg szarul és örülnöd kell majd a gyereknek, mert különben rossz anya vagy. A büdös életben nem fogsz visszajutni és olyan dolgokkal foglalkozni amit szeretsz.


Aztán nézhetsz szomorúan Németország felé. Ha esetleg később el is váltok vmi miatt, mondjuk mert te érzed magad szarul, akkor meg aztán tényleg megéri egy férfi miatt.

Szép dolog az anyaság de azért ne essünk túlzásokba.

2010. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel azért nem értek egyet. Én inkább azt mondanám szép dolog a karrier a jó fizetés, de azok nélkül amit szeretek mit ér? Nincs az a pénz és munka, ami miatt megválnék a családomtól vagy a szeretteimtől, az anyaság pedig nem olyan borzasztó dolog, mint ahogy te leírod. A kérdező tanár :) Ő baba mellett is tud maszekban tanítani, ez hatalmas előny ám, nem fásul bele mindenbe, mert magánórát egyet kettőt el tud vállalni a gyerek mellett is.
2010. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Oké van még egy ötletem :) Gyűjtsd össze a pozitívumokat és a negatívumokat, és mindegyik mellé amelyik súlyosabb tegyél egy + jelet :) Ez is sokat segíthet :)
2010. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
Azok,akik rögtön azt tanácsolják,menj haza,majd lesz otthon valami,feltételezhetően otthonról,magyar honból írják a tanácsaikat!Nem bántom őket,mert amíg az ember otthon él,másképp is gondolkodik!Én ugyanúgy Németországból írok,és azt kell mondjam,hihetetlenül szerencsés vagy,hogy itt munkád van,mert én két és fél éve vagyok kint,és eddig csak baby sitter-kedést tudtam vállalni,bármilyen munkavállalási engedélyre való törekvésemet eddig elutasították!Igazság szerint az anyagiak nagyon befolyásolóak tudnak lenni!Itt a párom egyedül a dupláját keresi,mint otthon ketten kerestünk,valóban,az,hogy túlhajtsd magad,és és még nem is érzed anyagi biztonságban magad,az egy nagyon jelentős befolyásoló tényező tud lenni!Nem beszélve arról,hogy az egyénnek is vannak álmai...neked is,a férjednek is...valamilyen kompromisszumos lehetőséget kell ilyenkor keresni,amivel ő is enged,és te is lemondasz...de csak mértékkel!A gyerekvállalás nem olyan rossz ötlet!Nem gondoltatok arra,hogy Németországban maradtok,te megszülöd,és a párod marad a babával??Modern családokban simán elfogadott ez a felállás,főleg,ha az anyukája van jobb,és jobban fizető munkája!Így legalább a párod sem érezné feleslegesnek magát!De én a helyedben egy darabig még biztosan maradnék...megnézve ezzel,hogy igazából melyikőtöknek fontosabb a munkája!Mert lehet,megkapja a férjed ezt a melót,aztán fél év múlva a rózsaszín köd eltűnik,és kiderül,hogy ő maga bánja meg,hogy hazarángatott téged is!Viszont ,ha beválik,fix munka és jól is fizet,otthon is kényelmesen megéltek,akkor idővel te is hazamehetsz!Ha nem,akkor ő jön vissza hozzád,és még mindig ott van a baba project!Sikeres döntést kívánok! :)
2010. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Itt már nem kell annyira a magántanár, saját tapasztalat!


Én most csinálom a tanári diplomát, éppen átképzem magam.

Pont azért mert a férjem nem segít semmit.


Ettől még nem leszek karrierista, hogy a fizetésemet kevésnek tartom és nem érzem így jól magam.


Képzeld van gyerekem és szeretem is, de utálom, hogy negyedannyit keresek.

2010. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

Azért annyira ne rugaszkodjunk el a valóságtól: a gyerek még csak tervben sincs! Azért vállaljunk gyereket, mert Anyukáék szeretnék? :) Vagy azért, mert most épp ilyen helyzetbe jutottunk?

Nem vagyok gyerekellenes egyáltalán, csak még várnék vele egy pár évet.

És akkor még az is kérdés, hogy ha tényleg a babaprojekt mellett döntünk, akkor ezt távkapcsolatban hogy hozzuk össze? :)

2010. júl. 11. 15:19
 28/56 A kérdező kommentje:

15:17

Igen, eddig ez hangzik a legjobb megoldásnak! Köszönöm!

2010. júl. 11. 15:21
 29/56 anonim ***** válasza:
100%
64-es hát nem irigyellek. Nálad szerintem az alapvető probléma nem az, ami a kérdezőnél, hanem ti egymás mellett nem álltok igazán a férjeddel. Mi az hogy beég miattad? Ilyen nincs. És benned is van egy adag rosszérzés, mert a férjed sokkal többet keres nálad. Ez is érthető, bár én inkább azért lennék mérges, hogy ketten kereshetnénk többet, nem pedig azért, mert a férjem majdnem 4-szer annyit keres. Ha szeretitek egymást és megvagytok ebből a pénzből jól, akkor kár ilyenen törni a fejed. Tudom, iszonyú érzés, mert tényleg kellemetlen ha az ember többet is tudna, de nincs rá lehetősége, de a legrosszabb, ha te versengsz. Nálatok is kellene egy kompromisszum vagy egy párterápia (nem csak válófélben lévőknek jó ez, nektek is ideális lenne, hátha megoldódna és rendben lenne minden :) ) Nincs annál rosszabb, mintha látod, hogy egy jó család nincs meg jól együtt :(
2010. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj át mindent jól kérdező,utána mondd el hogy döntöttetek :) Őszintén nagyon kíváncsi vagyok :)
2010. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!